Έχει κανείς τον P100 Platinum Kostrzewa;

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27318 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Έχει κανείς τον P100 Platinum Kostrzewa;
Αρχική έναυση εννοεί το πρώτο άναμμα και τις δοκιμές... Και εγώ για νταβατζιλίκι το κόβω..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27324 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Έχει κανείς τον P100 Platinum Kostrzewa;

panpeletak έγραψε:

vag1234 έγραψε: 3630 λέβητας
384 Τετράοδη
αρχική έναυση 120
4150 περίπου. έβγαλα την καμινάδα


Όταν λες 'αρχική έναυση 120' τι εννοείς, γιατί σε μένα δεν αναφέρθηκε κάτι τέτοιο!


Για να είναι σε ισχύει η εγγύηση του λέβητα βάση τις εντολές της μαμάς εταιρίας στον Βόλο πρέπει να γίνει το πρώτο ξεκίνημα (εναυση) απο τον αντ/πο που αγοράστηκε. Βασικά σου περνάει και τις αρχικές ρυθμίσεις ξεκινάει τον λέβητα και τον ρυθμίζει μέχρι να φτάσει στην μέγιστη απόδοση 93%> κατόπιν εκτυπώνει το χαρτάκι απο τον αναλυτή και μαζί με το αντίγραφο της εγγύηση το στέλνει στην ecosmart...πως λέγετε τεσπα και έτσι ο λέβητας σου έχει την εργοστασιακή εγγύηση. Διαφορετικά δεν σου παρέχετε εγγύηση

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27329 από panpeletak
Απαντήθηκε από panpeletak στο θέμα Έχει κανείς τον P100 Platinum Kostrzewa;

vag1234 έγραψε: Αρχική έναυση εννοεί το πρώτο άναμμα και τις δοκιμές... Και εγώ για νταβατζιλίκι το κόβω..



Και εγώ!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27331 από panpeletak
Απαντήθηκε από panpeletak στο θέμα Έχει κανείς τον P100 Platinum Kostrzewa;
Για να είναι σε ισχύει η εγγύηση του λέβητα βάση τις εντολές της μαμάς εταιρίας στον Βόλο πρέπει να γίνει το πρώτο ξεκίνημα (εναυση) απο τον αντ/πο που αγοράστηκε. Βασικά σου περνάει και τις αρχικές ρυθμίσεις ξεκινάει τον λέβητα και τον ρυθμίζει μέχρι να φτάσει στην μέγιστη απόδοση 93%> κατόπιν εκτυπώνει το χαρτάκι απο τον αναλυτή και μαζί με το αντίγραφο της εγγύηση το στέλνει στην ecosmart...πως λέγετε τεσπα και έτσι ο λέβητας σου έχει την εργοστασιακή εγγύηση. Διαφορετικά δεν σου παρέχετε εγγύηση[/quote]

Και αυτό κοστίζει 120 ευρώ????
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by panpeletak.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27333 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Έχει κανείς τον P100 Platinum Kostrzewa;

panpeletak έγραψε: Για να είναι σε ισχύει η εγγύηση του λέβητα βάση τις εντολές της μαμάς εταιρίας στον Βόλο πρέπει να γίνει το πρώτο ξεκίνημα (εναυση) απο τον αντ/πο που αγοράστηκε. Βασικά σου περνάει και τις αρχικές ρυθμίσεις ξεκινάει τον λέβητα και τον ρυθμίζει μέχρι να φτάσει στην μέγιστη απόδοση 93%> κατόπιν εκτυπώνει το χαρτάκι απο τον αναλυτή και μαζί με το αντίγραφο της εγγύηση το στέλνει στην ecosmart...πως λέγετε τεσπα και έτσι ο λέβητας σου έχει την εργοστασιακή εγγύηση. Διαφορετικά δεν σου παρέχετε εγγύηση


Και αυτό κοστίζει 120 ευρώ????[/quote]

Οχι βέβαια είμαι σίγουρος ότι αυτό το εφεύρει ο αντιεπαγγελματίας αντ/πος που τον αγόρασες. Γνώμη μου αν θέλεις να του πεις ότι μίλησες και με άλλους που τον έχουν αγοράσει και στο τέλος με την ίδια την εταιρία και κανένας δεν σου ανέφερε για αυτό το κόστος. Εξάλλου είναι υποχρέωσή του να έρθει να τον ανάψει αφού μόνο με αυτό τον τρόπο ισχύει η εγγύηση. Μην πιάνεσαι κορόιδο. Αν σου κάνει νούμερα πές του ότι θα πάρεις άλλον να σου κάνει την πρώτη εναυση. Και επειδή θα σου αναφέρει το θέμα της εγγύησης που σου είπα ποιο επάνω πες του ότι αυτό είναι εκβιασμός και ότι θα παραπονεθεί στον εισαγωγέα (ecosmart). Μην μασάς, άντε μην τα πάρω κρανίο και τον καλέσω εγώ.

Εμένα ο αντ/πος του διπλανού Νομού μου ζήτησε 200€ :woohoo: :woohoo: μεταφορικά μιλάμε για απόσταση 35χλμ. Έφαγε πόρτα εννοείται :cheer:

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by kakos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27337 από panpeletak
Απαντήθηκε από panpeletak στο θέμα Έχει κανείς τον P100 Platinum Kostrzewa;
Και εμένα δεν μου ανέφερε τίποτα για πρώτη έναυση. Μου έκανε μια προσφορά και μου είπε ότι θα μου κάνει όλες τις ρυθμίσεις (απο ότι θυμάμαι μου είπε για απόδοση, έλεγχο καυσαερίων κλπ).
Vag1234, συμφωνώ με kakos, πάρε τηλέφωνο Βόλο και δώστον στεγνά. Εγω που μίλησα πριν τον παραγγείλω μαζί του και πριν δω τον τοπικό αντιπρόσωπο, ήταν πολύ εξυπηρετικός, μου ανέφερε για το πόσο απαραίτητη είναι η τετράοδη βάνα, τον ρώτησα για δοχείο αδρανείας και μου είπε ότι δεν χρειάζεται για τον συγκεκριμένο λέβητα και γενικά είχαμε μια πολύ καλή συζήτηση. Αν μηλήσεις, ρώτα τον και πόσο κάνει η τετράοδη βάνα, γιατί η τιμή που γράφεις με φαίνεται λίγο τσιμπημένη!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.099 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ