Έχει κανείς τον P100 Platinum Kostrzewa;

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27648 από Kerk
Απαντήθηκε από Kerk στο θέμα Έχει κανείς τον P100 Platinum Kostrzewa;

Τάκης έγραψε:

Kerk έγραψε: Τετραοδη με μοτερ μου ειπε.Η αντισταθμηση ειναι ενσωματωμενη σ'αυτο τον λεβητα.Τα αισθητηρια;...Δεν σ'επιασα..τι εννοεις;


Το αισθητήριο εξωτερικής θερμοκρασίας το δίνουν μαζί (δεν κοστίζει και τίποτα), από ό,τι είδα σε έναν φίλο. Προφανώς το λογισμικό της αντιστάθμισης περιέχεται σε αυτό του λέβητα και πουλάνε χωριστά μόνο τη ρυθμιστική βάνα. Στη θέση σου θα την εγκαθιστούσα αβλεπεί (ή αβλεπτί).
Όσον αφορά στα ΖΝΧ δεν γνωρίζω αν ο λέβτας έχει ενσωματωμένο σχετικό μπόιλερ. Αν έχει, ρωτάς και σου λένε, προφανώς περισσεύει το εξωτερικό. Άλλως ;


Ειναι μαλλον ετσι οπως το λεει ο Τακης για τα αισθητηρια αλλα εγω θα χρειαστω νομιζω και δευτερο.θα χρειαστω και μποιλερ ΖΝΧ τελικα.Ρυθμιστικη βανα εννοεις την τετραοδη μαλλον(δεν τα'μαθα ακομη!).

Οταν ολα αποτυχουν,ανοιξε το βιβλιο των οδηγιων.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27651 από Τάκης
Απαντήθηκε από Τάκης στο θέμα Έχει κανείς τον P100 Platinum Kostrzewa;

burnerman έγραψε: ,,,,
συνηθως ενα αισθητηριο μπαινει μετα τον κυκλοφορητη προς τα σωματα και ενα μπαινει...


Στη περίπτωσή μου το εγκατέστησαν πριν τον κυκλοφορητή. Στο manual που ανέτρεξα, διαβάζοντας το δικό σου ποστ, δεν διευκρινίζει, επισημαίνει μόνο να είναι το δυνατόν μακρύτερα από τον κυκλοφορητή. Έχει σημασία λες η θέση;

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27653 από panpeletak
Απαντήθηκε από panpeletak στο θέμα Έχει κανείς τον P100 Platinum Kostrzewa;

erimitis έγραψε: panpeletak φιλε θερλω 150 ευρω θα ερθω στο σπιτι σου κατα την πρωτη εναυση να παρακολουθησω την φλογα αμα θα καιει ομοιομορφα.
Ενα στυλιαρι και αυτος που θα ερθει να κανει πρωτη εναυση θα τον σαπιζα στις ξυλιες.φιλε πρωτη εναυση θα εχει διαρκεια 2 3 4 5 6 7 8 ωρες και γαμω τα μεροκαματα ο τυπος .Αντε μην αρχισω και βριζω παλι.Βγαλτον μια φωτο τον εναυστη και αμα σου πει γιατι πες του γιατι πρωτη φορα ειδα τοσο μεγαλο Μ.......Α


Δεν το ζήτησε απο εμένα το ποσό για έναυση. Απο τον vag1234 τον ζήτησαν 120 ευρώ για έναυση. Ο δικός μου αντιπρόσωπος είναι αστέρι!! Δεν είχα κανένα πρόβλημα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27654 από fisikos50
Απαντήθηκε από fisikos50 στο θέμα Έχει κανείς τον P100 Platinum Kostrzewa;
Αυτό με το μπόιλερ πολύ ενδιαφέρον, μάλλον θα ζεσταίνεσαι τόσο πολύ με αυτόν τον λέβητα που δεν χρειάζεται να έχεις και ζεστό νερό, μπορείς να κάνεις μπάνιο και με κρύο.

Επίσης ενδιαφέρον και το "όλοι τόσο παίρνουν" για να πατήσουν το κουμπί να το ανάψουν.

Μήπως θέλουν να στα δώσουν και εγγράφως αυτά να γελάσουμε ακόμα περισσότερο;

Δεν πιστεύω άμα βάλεις μπόιλερ να ...ακυρώνεται πάλι η εγγύηση έ; Εκτός αν δεν ξέρουν πού να το συνδέσουν το μπόιλερ όταν βάζουν τετράοδη, αλλά αποκλείεται τέτοιο πράγμα, κάτι άλλο θα είναι...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27656 από Τάκης
Απαντήθηκε από Τάκης στο θέμα Έχει κανείς τον P100 Platinum Kostrzewa;

fisikos50 έγραψε: .....
Δεν πιστεύω άμα βάλεις μπόιλερ να ...ακυρώνεται πάλι η εγγύηση έ; Εκτός αν δεν ξέρουν πού να το συνδέσουν το μπόιλερ όταν βάζουν τετράοδη, αλλά αποκλείεται τέτοιο πράγμα, κάτι άλλο θα είναι...


Συνήθως, δηλ έτσι είναι στον δικό μου λέβητα, υπάρχει και 2η έξοδος (ή και 3η) προσαγωγής απευθείας από τον λέβητα, χωρίς την παρεμβολή της 3οδης, για τέτοιες χρήσεις. Δεν γνωρίζω για τον συγκεκριμένο λέβητα αλλά πρέπει να το δει κανείς.

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27670 από panpeletak
Απαντήθηκε από panpeletak στο θέμα Έχει κανείς τον P100 Platinum Kostrzewa;

kakos έγραψε: Βάλτε και αυτά στις βάνες των σωμάτων είναι πολύ χρήσιμα και σχετικά φτηνά. Ρυθμίζουν την ροή ζεστού νερού στα σώματα ανάλογα με την θερμοκρασία κάθε δωματίου. Έτσι μειώνει την ζήτηση στο κάθε διαμέρισμα ενώ παράλληλα υπάρχει ομοιόμορφη ζέστη σε όλο το σπίτι. Και όλο αυτό βέβαια έχει σαν συνέπεια ακόμη μεγαλύτερη οικονομία.




Συμφωνώ για τις θερμοστατικές κεφαλές. Με τις έβαλε ο υδραυλικός μου πρίν 4 χρόνια όταν έβαλα τζάκι.

Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by panpeletak.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.113 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ