Καλύτερη επιλογή λέβητα βιομάζας;

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #93456 από egglezos
Απαντήθηκε από egglezos στο θέμα Καλύτερη επιλογή λέβητα βιομάζας;

agge72 έγραψε:

egglezos έγραψε:

agge72 έγραψε:

Grecu_ έγραψε: Βασικά εσύ Άγγελε άλλα λες.
Οτι δεν έχει πιστοποιήση, οτι αν έχει την πήρε από τη σημαία, οτι δεν λέει ποιός έδωσε την πιστοποίηση (ενώ το γράφει στο link), oτι δεν έχουν δώσει και το test report, οτι, οτι, οτι.

Είμαι σίγουρος οτι αν το ψάξεις λίγο, όλο και κάτι θα βρεις. Ψάξτο πρώτα όμως.




Eγω το εχω ψαξει πολυ καλυτερα απο οτι νομιζεις αλλοι να το ψαξουν πιο καλα εγω ουτε τους
κατασκευαζω ουτε και εχω τοποθετηση στο σπιτημου.
Ο κυριος Σαμαρας ενδεχομενος να γνωριζει περισσοτερα πραγματα!
Μπορει εγω να γραφω σε δικο μου λεβητα οτι εχει αποδοση 96% οτι κανει καφε οτι γινεται πυραυλος
αυτα ολα για να ειναι απολητος σωστα και νομιμα θα πρεπει να τα ελενξει και να ποιστοποιηση
το αρμοδιο εργαστηριο που μπορει να κανει ολες αυτες τις μετρησης και αναλησης αν καταλαβατε
ψαχνουμε το εργαστηριο και τις μετρησης.......Π.Χ ΜΕΤΣΟΒΙΟ οπου ειναι και το μοναδικο στην Ελλαδα
για να δοση αυτην την ποιστοποιηση αν υπαρχει και αλλο εδω ειμαστε να το μαθουμε.


συγνώμη αλλά που είδατε ότι το Μετσόβιο μπορεί να πιστοποίησει σύμφωνα με ΕΝ 303-5?




Αν δεν μπορει τοτε πιο μπορει?


ελα ντέ...ακόμα ψάχνουμε εμείς εδώ που είμαστε και λίγο χαζοί...

οι έξυπνοι της αγοράς τα έχουν βρεί ήδη.

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": electron

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #93457 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Καλύτερη επιλογή λέβητα βιομάζας;
παντως δεν βλεπω και στο δικο σας σαιτ καποια πιστοποιηση :)

δηλ ο πελατης θα πρεπει να ψαχνει να ψαχνει και να ψαχνει
κι αφου την βρει ...να ψαχνει και αν ειναι πραγματικη η οχι :woohoo:

ε καπου εδω αρχιζει η τρελα .

και δυστυχως οι πιστοποιησεις ειναι ενα μπαχαλο που ακομα και τεχνικοι δεν τις ξερουν


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #93458 από Grecu_
Απαντήθηκε από Grecu_ στο θέμα Καλύτερη επιλογή λέβητα βιομάζας;
Εγώ προσωπικά έχω βαρεθεί τους επαγγελματίες του χώρου που ενώ ξέρουν 5 πράγματα παραπάνω, το μόνο που κάνουν εδώ είναι να λένε "τα πέταξες τα λεφτά σου", "αυτό είναι ψέμα", "αυτό δεν είναι σωστό έτσι", "αυτό έπρεπε να είναι αλλιώς", αλλά στην ουσία δεν βοηθάνε κανένα. Μάγκες, δεν είναι αυτός ο σκοπός του forum.
Aπό την άλλη, έχω τρομερή εκτίμηση για επαγγελματίες όπως είναι ο Σαμαράς, ο Φιλιππακόπουλος, ο Μοσχάλης, ο Γρηγόρης κ.α. που προσφέρουν γνώσεις και εσωτερικές οπτικές.

Στο θέμα μας, το πιστοποιητικό λέει οδηγία 97/23/ΕΟΚ. Την σχέση της οδηγίας με το EN 303-5 ίσως να μας την ξεκαθαρίσει ο egglezos.
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by Grecu_.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": egglezos, electron

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #93460 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Καλύτερη επιλογή λέβητα βιομάζας;
agge72

είσαι ειρωνικός

Δεν επιτρέπετε εσύ νομίζω να μιλάς για ορθογραφικά λάθη αφού εχεις πάρει την πρώτη θέση εδω πέρα. Το λάθος μου είναι από υπερβολική ταχύτητα στο γράψιμο και όχι ορθογραφικό.

Επίσης υπάρχει ένα κουμπάκι κάτω δεξιά.. το εχεις δει πότε σου? που λέει επεξεργασία.. καιρός είναι να μάθεις να το χρησιμοποιήσεις και εσύ..


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by electron.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #93461 από egglezos
Απαντήθηκε από egglezos στο θέμα Καλύτερη επιλογή λέβητα βιομάζας;

dimlyk έγραψε: παντως δεν βλεπω και στο δικο σας σαιτ καποια πιστοποιηση :)

δηλ ο πελατης θα πρεπει να ψαχνει να ψαχνει και να ψαχνει
κι αφου την βρει ...να ψαχνει και αν ειναι πραγματικη η οχι :woohoo:

ε καπου εδω αρχιζει η τρελα .

και δυστυχως οι πιστοποιησεις ειναι ενα μπαχαλο που ακομα και τεχνικοι δεν τις ξερουν


δεν έκρυψα ποτέ αγαπητέ μου ότι οι οικιακοί λέβητες μας δεν έχουν πιστοποίηση, και είμαι ο πρώτος και ίσως ο μόνος που φωνάζει ότι θέλουμε να πιστοποιηθούμε από ΣΩΣΤΟ (δηλαδή διακριβωμένο και διαπιστευμένο) εργαστήριο στην Ελλάδα.

Ούτε όμως έκατσα να παραποιήσω πιστοποιητικά, ούτε έσπειρα ποτέ ψεύδη σχετικά με τις πιστοποιήσεις. Όσοι συνεργάζονται μαζί μου έχουν προιόν μου ή με διαβάζουν τόσα χρόνια, και εδώ στο energ αλλά και στο phorum.gr, μπορούν να επαληθεύσουν την αλήθεια των λεγόμενων μου.

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kosmidis80

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #93462 από kosmidis80

Grecu_ έγραψε: Εγώ προσωπικά έχω βαρεθεί τους επαγγελματίες του χώρου που ενώ ξέρουν 5 πράγματα παραπάνω, το μόνο που κάνουν εδώ είναι να λένε "τα πέταξες τα λεφτά σου", "αυτό είναι ψέμα", "αυτό δεν είναι σωστό έτσι", "αυτό έπρεπε να είναι αλλιώς", αλλά στην ουσία δεν βοηθάνε κανένα. Μάγκες, δεν είναι αυτός ο σκοπός του forum.
Aπό την άλλη, έχω τρομερή εκτίμηση για επαγγελματίες όπως είναι ο Σαμαράς, ο Φιλιππακόπουλος, ο Μοσχάλης, ο Γρηγόρης κ.α. που προσφέρουν γνώσεις και εσωτερικές οπτικές.

Στο θέμα μας, το πιστοποιητικό λέει οδηγία 97/23/ΕΟΚ. Την σχέση της οδηγίας με το EN 303-5 ίσως να μας την ξεκαθαρίσει ο egglezos.


Καλημερα!

Αυτο νομιζω οτι ειναι χτυπημα κατω απο την μεση Grecu :lol: ! Kαι φανταζομαι σε ποιον απευθυνεσαι, Θα ερθει η ωρα και θα τα πουμε και με τον κυριο!? ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.091 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ