Λέβητας pellet ή πυρόλυσης ξύλου;

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20332 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Λέβητας pellet ή πυρόλυσης ξύλου;
και τι να πω για το τι εκαναν πριν δυο - τρια χρονια, αφου τα εγραψες ηδη. Και τι σημασια εχει? Για διαβασε τα θεματα που εγραψαν οι χρηστες τους (ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΓΩ!) για να δεις αν καινε καλα και αν υποστηριζουν τα μηχανηματα με ανταλλακτικα κτλ.

Στην τελικη και εσυ πριν τρια χρονια λεβητες πετρελαιου εβαζες, τωρα γινατε ολοι αυθεντιες της βιομαζας!

Σε προκαλω ΞΑΝΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΦΕΡΕΙΣ ΤΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΤΗΣ ΑΤΜΟΣ για τον 30αρη τον πυρολυσης για να σου δειξω κατι, εσυ μπορεις να το κανεις? Ελεγες οτι δοκιμαζεις τα μηχανηματα σπιτι σου? Αν ναι τοτε θα το ειχες, οφειλεις να το δινεις στους πελατες σου, ετσι δεν ειναι?

Εγω σου ειπα οτι σχεδιαστικα και κατασκευαστικα ο VIGAS κατα την γνωμη μου ειναι καλυτερος του ΑΤΜΟΣ, στην παραξη ομως δεν το ξερω! Οι ατμος ειναι αξιοπιστοι και δοκιμασμενοι, αυτο δεν σημαινει οτι δεν υπαρχουν καλυτεροι!!!

Στο εχω πει κανα τρεις φορες πριν και εσυ τα δικα σου!



Αν δεν φερεις το πιστοποιητικο, αυτο ειναι και η τελευταια μου απαντηση προς το ατομο σου και κοιτα να μην ξαναμπλεχτεις και εσυ με εμενα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20335 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Λέβητας pellet ή πυρόλυσης ξύλου;

xasekidis έγραψε: pantelis1973 εσύ το ξεκίνησες το θέμα και μετά την έκανες με ελαφρά πηδηματάκια .
Εσύ διαφημίζεις το προιόν βάζοντας την photo στο profil σου , εσύ είπες ότι άκουσες και διάβασες , αλλά τα συγκεκριμένα post ακόμη να τα ανεβάσεις και ούτε θα τα ανεβάσεις.
Γι αυτό άσε κατα μέρος τα ξεχαρμανιάσματα, αυτά αλλού .
Τον έβαλες τελικά στο σπίτι σου το λέβητα ή τζάμπα η διαφήμιση ?
Μπήκε μετά ο kosmidis80 μπροστά ο οποίος επίσης δεν απάντησε και μας έκανε και γύρισμα και μας ζητάει τις πιστοποιήσεις του ΝΟ1 ΣΕ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ ΛΕΒΗΤΩΝ ΠΥΡΟΛΗΣΗΣ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ .
Γύρνα όλη την Ελλάδα και δες τα αποτελεσμάτα με τα ματια σου .
Και μετά γράψε Πόσοι τοποθετήθηκαν απο την ΑΤΜΟΣ και πόσοι απο αυτόν που υποστηρίζεισ .
Είτε σας αρέσει είτε όχι , έτσι είναι .
Ρωτήστε τον Χρηστάρα τον συνάδελφο να σας τα πει καλύτερα .Πόσους τοποθέτησε , πόσα προβλήματα του βγάλαν και μετά ελάτε να μου πείτε τα δικά σας .
Χρηστάρα σε άλλα θέματα είσαι λαλίστατος γκαρντάση , αλλά στο θέμα των αμοιβών του κλάδου μας τον Γρηγόράκη από την Αθήνα τον άφησες μονο του συνάδελφε και με στεναχώρησες γκαρντάση .
ΠΑΟΚ ΓΕΡΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΞΑΝΑ !



Φιλε Xasekidi,
Θα σου απαντησω για μια ακομα φορα και τελευταια,χωρις να πεσω στο επιπεδο σου και ευχομαι να το εκτιμησεις.
Ανέφερα οτι Προσωπική μου γνωμη με αυτα τα λιγα που γνωρίζω οτι εγω διαβασει και εχω ακουσει οτι ο vigas καλυτερος του δικού σου..και οτι δεν θα εδινα 2000 χιλιαρικα για εναν απλο ξυλολέβητα σαν τον kiturami. Λές να εχω τόση δυναμη να επηρεάσω ολους εδω μέσα να πάρουν τον vigas αντί του Atmos?
Σου ξαναζηταω λοιπον να με πεισεις εσυ που γνωριζεις καλυτερα γιατι ο atmos ειναι καλυτερος. Και εγω εαν εχω τα λέφτα θα τον βάλω..Απλά πραγματα..
Βάλε τις πιστοποιήσεις,θα σου παρει μόνο 2 λεπτα.Λές οτι ειναι νουμερο ενα σε τοποθετησεις.Συμφωνα με ποιον?
Περιμένω να μου απαντησεις με πειστηρια και τεκμηριωμενα.Αν μπορεις φυσικά..

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20337 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Λέβητας pellet ή πυρόλυσης ξύλου;
@ xasekidis

Συναδελφε θεματα που διχαζουν δεν με αφορουν...μαλλον δεν προσεξες οτι εκανα δυο τοποθετησεις και τελος.
Κανεις δεν μπορει να επιβαλει σε κανεναν ποσα να παρει η ποσα να δωσει.

Εφοσον η δουλεια του καθενος γινεται ετσι οπως γινεται (φτηνα), ερχομαστε εμεις για να διορθωσουμε τα κακως κειμενα τις περισσοτερες φορες...για αυτο αλλωστε το φτηνο βγαινει ακριβοτερο στη τελικη.

Εσυ περιμενες το θεμα των αμοιβων μας να λυθει με τις δικες μου η τις δικες σου παρεμβασεις;;;

Τι να συζητησω για το μεροκαματο μου;;;ποιο μπορει να ειναι αυτο;;;

Οταν δινεις προσφορα για μια 8 οροφη οικοδομη στην Καλαμαρια...με εγκαταστασεις επιδαπεδιας σε μερικους οροφους...εγκαταστασεις με σωματα σε μερικους οροφους...αντισταθμιση...και θερμαινομενη πισινα στο υπογειο, αρα τοποθετηση εναλλακτη για την θερμανση της ποιος μπορει να καταλαβει;;;

Μιλαμε για ξεχωριστες κεντρικες στηλες με οξυγονο-ασετυλινη 2/1,2", κατασκευη παλι με οξυγονα λεβητοστασιου και συλλεκτων 3" που δεν γινονται ουτε σε 10 μερες...ξερεις καλα οτι για εναν λεβητα μπορει να σπαταλησεις μονο μια μερα για να τον κατεβασεις υπογειο.

Ξερεις επισης καλα οτι μπορεις να μπεις μεσα μερικες χιλιαδες ευρω γιατι ο εργολαβος δεν σου αναγνωριζει τα εξτρα που βγαινουν στην πορεια...για αυτο σου λεω αστο καλυτερα...τα κουμαντα της δουλειας μου αφορουν μονο εμενα και τα δικα σου μονο εσενα...προτιμω να βοηθω στο φορουμ μεταδιδοντας γνωση και τελος...

ΥΓ. Αυτο το θεμα το συζητησαμε στις συνελευσεις του συνδεσμου εγκαταστατων- υδραυλικων πολλες φορες και δεν βγαλαμε ακρη...θα βγαλουμε εδω;;;

Φιλικα Χρηστος.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Sp4wN
  • Το Άβαταρ του/της Sp4wN Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Δέν ελπίζω τίποτε.Δέ φοβάμαι τίποτε.Είμαι άφραγκος
Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20549 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Λέβητας pellet ή πυρόλυσης ξύλου;
Eίμαι αναποφάσιστος εδω και πολύ καιρό. Για να σου πω την αλήθεια ειμαι μεταξύ σε 3 μηχανηματα.
1.Ξυλολέβητα Burnit
2.Vesta
3.Primus
Οποιο και εαν αποφασισω θα συνδυαστει με 800 αρι δοχειο.
Οπως βλέπεις όλα ειναι διαφορετικά μεταξύ τους και προσπαθω να ζυγισω τα υπερ και τα κατά.Και δυστυχως και το οικονομικό παιζει και αυτο σημαντικό ρόλο.
Προσπαθω και νομίζω να τα καταφερω,να βρω μια ακρη με τον primus και να τον παρω στα 2400 ευρω. Εαν γινει θα τον βάλω,για να μην ειμαι δεσμευμενος μελλοντικά με κανένα καυσιμο..Νομίζω πλέον οτι είναι πολύ σημαντικό.
Οσον αφορα αυτο με την αντισταση δεν ειμαι ο πλέον αρμόδιος αλλα ελπιζω να μας απαντησουν οι ειδικοί..
Ελπίζω να βοηθησα..
ΥΓ η τιμη για τον vista ειναι τελική..[/quote]


Παντελη τελικα κατεληξες για τον VESTA ?? Η τιμη αυτη που βρηκες παιζει και για εμας τους υπολοιπους ??? Με ενδιαφερει αν μπορεσεις στειλε μου να βρουμε μια ακρη !!Αν βρεις και ακρη με τον Primus που ελεγες μετα τις 20 πες επισης !!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20588 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Λέβητας pellet ή πυρόλυσης ξύλου;

Sp4wN έγραψε: Eίμαι αναποφάσιστος εδω και πολύ καιρό. Για να σου πω την αλήθεια ειμαι μεταξύ σε 3 μηχανηματα.
1.Ξυλολέβητα Burnit
2.Vesta
3.Primus
Οποιο και εαν αποφασισω θα συνδυαστει με 800 αρι δοχειο.
Οπως βλέπεις όλα ειναι διαφορετικά μεταξύ τους και προσπαθω να ζυγισω τα υπερ και τα κατά.Και δυστυχως και το οικονομικό παιζει και αυτο σημαντικό ρόλο.
Προσπαθω και νομίζω να τα καταφερω,να βρω μια ακρη με τον primus και να τον παρω στα 2400 ευρω. Εαν γινει θα τον βάλω,για να μην ειμαι δεσμευμενος μελλοντικά με κανένα καυσιμο..Νομίζω πλέον οτι είναι πολύ σημαντικό.
Οσον αφορα αυτο με την αντισταση δεν ειμαι ο πλέον αρμόδιος αλλα ελπιζω να μας απαντησουν οι ειδικοί..
Ελπίζω να βοηθησα..
ΥΓ η τιμη για τον vista ειναι τελική..



Παντελη τελικα κατεληξες για τον VESTA ?? Η τιμη αυτη που βρηκες παιζει και για εμας τους υπολοιπους ??? Με ενδιαφερει αν μπορεσεις στειλε μου να βρουμε μια ακρη !!Αν βρεις και ακρη με τον Primus που ελεγες μετα τις 20 πες επισης !![/quote]


Φιλαρακι εγραψες και στο νημα αυτο,θα μας περιλάβει ο xasekidis και ποιος μας πιανει τωρα.
Ναι ρε εσυ για τον vesta παρε τηλεφωνο στο εργοστασιο και θα σου δωσει αυτη την τιμή. Για τον primus ακομα δεν εχω κατι αλλα το βλεπω λιγο δυσκολο απο οτι μου ειπε ο φιλος μου.
Εγω θα παω για ξυλολεβητα γιατι το μπατζετ μου με δοχειο ειναι στα 2000. Και εαν θέλησω του χρονου θα του βαλω και εναν καυστηρα και τελος μετά..
Ελπιζω να βοηθησα..

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Sp4wN
  • Το Άβαταρ του/της Sp4wN Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Δέν ελπίζω τίποτε.Δέ φοβάμαι τίποτε.Είμαι άφραγκος
Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20591 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Λέβητας pellet ή πυρόλυσης ξύλου;

Φιλαρακι εγραψες και στο νημα αυτο,θα μας περιλάβει ο xasekidis και ποιος μας πιανει τωρα.
Ναι ρε εσυ για τον vesta παρε τηλεφωνο στο εργοστασιο και θα σου δωσει αυτη την τιμή. Για τον primus ακομα δεν εχω κατι αλλα το βλεπω λιγο δυσκολο απο οτι μου ειπε ο φιλος μου.
Εγω θα παω για ξυλολεβητα γιατι το μπατζετ μου με δοχειο ειναι στα 2000. Και εαν θέλησω του χρονου θα του βαλω και εναν καυστηρα και τελος μετά..
Ελπιζω να βοηθησα.



Ναι φιλε να σαι καλα ... στο τελος ολα με βοηθουν και ολα με μπερδευουν ακομη χειροτερα . Φανταζομαι επειδη τα περασες προσφατα με καταλαβαινεις !!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.099 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ