Λέβητας pellet ή πυρόλυσης ξύλου;

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #20273 από xasekidis
Απαντήθηκε από xasekidis στο θέμα Λέβητας pellet ή πυρόλυσης ξύλου;
καλή σας μέρα γκαρντάσια .
Φίλε erimitis έχω να κάνω καναδυό παρατηρησούλες .
Δεν μπορείς να συγκρίνεις ανόμοια υλικά και ανόμοιους κατασκευαστές και εξηγούμαι .
Αναφέρεις τη mavil , ελληνικο εργοστάσιο με 20 - 30 χρόνια στο κουρμπέτι της θέρμανσης .
Αναφέρεις και τον άλλο το λέβητα ( και εσύ και άλλοι ) , που ρωτήστε να σας πει o φίλος kosmidis80 που συνεργάζεται μαζί τους ,τι κατασκευάζαν στο εργοστάσιο τους στη ΣΙΝΔΟ πρίν από 2-3 χρόνια .
kosmidis80 δώσε μας τα φώτα σου ξανά.
Το να πάω και να αγοράσω ένα λέβητα από κάποιον που πριν δύο ή τρία χρόνια έφτιαχνε ή πόρτες εσωτερικές ή γκαραζόπορτες ή stand για πλακάκια , ή πουλούσε χαλιά και κιλίμια δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά , τουλάχιστον για μένα που είμαι υδραυλικός.
Και εξηγούμαι για να μην παρεξηγούμαι ότι όλοι οι παραπάνω είναι διαφορετικοί "κατασκευαστές" λεβ'ητων και σομπών στις μέρες μας και όχι μόνο ένας .
Και δεν είναι και σοβαρό από μέρους μας να συγκρίνουμε το προίον μιας MAVIL ή ενός ΣΑΜΑΡΑ με το προιόν μιας βιοτεχνίας που έφτιαχνε όλα τα παραπάνω πριν 2-3 χρόνια , έτσι λέω εγώ .
Δίκιο δεν έχω κύριε Σαμαρά που είσαι και εσύ μέσα στο δικό μας το κουρμπέτι χρόνια τώρα ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #20280 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Λέβητας pellet ή πυρόλυσης ξύλου;

xasekidis έγραψε: καλή σας μέρα γκαρντάσια .
Φίλε erimitis έχω να κάνω καναδυό παρατηρησούλες .
Δεν μπορείς να συγκρίνεις ανόμοια υλικά και ανόμοιους κατασκευαστές και εξηγούμαι .
Αναφέρεις τη mavil , ελληνικο εργοστάσιο με 20 - 30 χρόνια στο κουρμπέτι της θέρμανσης .
Αναφέρεις και τον άλλο το λέβητα ( και εσύ και άλλοι ) , που ρωτήστε να σας πει o φίλος kosmidis80 που συνεργάζεται μαζί τους ,τι κατασκευάζαν στο εργοστάσιο τους στη ΣΙΝΔΟ πρίν από 2-3 χρόνια .
kosmidis80 δώσε μας τα φώτα σου ξανά.
Το να πάω και να αγοράσω ένα λέβητα από κάποιον που πριν δύο ή τρία χρόνια έφτιαχνε ή πόρτες εσωτερικές ή γκαραζόπορτες ή stand για πλακάκια , ή πουλούσε χαλιά και κιλίμια δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά , τουλάχιστον για μένα που είμαι υδραυλικός.
Και εξηγούμαι για να μην παρεξηγούμαι ότι όλοι οι παραπάνω είναι διαφορετικοί "κατασκευαστές" λεβ'ητων και σομπών στις μέρες μας και όχι μόνο ένας .
Και δεν είναι και σοβαρό από μέρους μας να συγκρίνουμε το προίον μιας MAVIL ή ενός ΣΑΜΑΡΑ με το προιόν μιας βιοτεχνίας που έφτιαχνε όλα τα παραπάνω πριν 2-3 χρόνια , έτσι λέω εγώ .
Δίκιο δεν έχω κύριε Σαμαρά που είσαι και εσύ μέσα στο δικό μας το κουρμπέτι χρόνια τώρα ?



Επειδη δεν μου αρεσουν τα υπονοουμενα σου :

1ον

Για να μην μπερδευεσαι εγω δεν συνεργαομαι με καποιον, παρα μονο με την εταιρια που εργαζομαι ως ιδ. υπαλληλός. Ειπα οτι αν αποφασισουν για τον συγκεκριμενο λεβητα τοτε και μονο θα κανω προσπαθεια για να τον παρουν πιο φτηνα και βασει της γνωριμιας και παλιας συνεργασιας της εταιριας που εργαζομαι με την εν λογω εταιρια!

2ον

Και δηλαδη τι θελεις να μας πεις οτι απο την Μαβιλ που κανει 20 χρονια λεβητες δεν υπαρχει καλυτερος κατασκευαστης? Μηπως τελικα η Μαβιλ κανει καλυτερους λεβητες και απο την ΑΤΜΟΣ (ξερεις που κολαει αυτο! - σειρα μου για υπονοουμενα!)

Στην τελικη και η Μαβιλ απο ποτε κανει πελλετ λεβητες?

3ον Οσο σοβαρος ειναι καποιος που θα παει να αγορασει ενα φτηνο μηχανημα με εργοστασιο παραγωγης στην χωρα και αφτερ σαλες που απο οτι λενε τα παιδια που εχουν πολυ καλο, ΑΛΛΟ ΤΟΣΟ ειναι σοβαρος αυτος που θα παει να αγορασει τον λεβητα που θα του προτινει ο εμπορος - υδραυλικος!

Κοιταξε φιλε υδραυλικε μεινε στις εγκαταστασεις και ασε τις λυκοφυλιες και εμποριες στην ακρη, τουλαχιστον εδω τα παιδια δεν τσιμπανε...


και

4ον

Και ποιος σου ειπε οτι συγκριναμε τα μηχανηματα? τα παιδια ψαχνουν για φτηνη λυση! Εχει μηπως η ΜΑΒΙΛ ή ο ΣΑΜΑΡΑΣ στα χρηματα που θελουν να δωσουν???
Τ
ον ΣΑΜΑΡΑ μην τον ανακατευεις στο παιχνιδι σου, γιατι ειναι καθ' ολα ΚΥΡΙΟΣ!


Υγ. περιμενω κατι ακομα απο σενα! Που ναι ωρε τα πιστοποιητικα? Ακομα δεν στα εδωσε ο συνεργατης σου?
Last edit: 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν by kosmidis80.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #20281 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Λέβητας pellet ή πυρόλυσης ξύλου;
xasekidis:φιλε μου τα σχολια σου ειναι ευπροσδεκτα.Οπως ειπα αυτο το οποιο θα παιξει καθοριστικο ρολο στην επιλογη ειναι να τον εχει δοκιμασει καποιος και εαν ειναι δυνατον να καταφερω να τον δω κιολας τοποθετημενο.το δευτερο ειναι η τιμη.Και οι δυο παραπανω λεβητες ειναι περιπου στα ιδια οσον αφορα αυτο το σκελος.
Τελος πολυ σωστα λες ειναι το κοματι after sales -εμπειρια στο χωρο.ολα αυτα συνεξεταζονται και κοιταμε τουλαχιστον εγω να περιορισουμε την γκαμα λεβητων ωστε οταν τελειωσει ο ενας τονος πετρελαιο που εχω να ξερω τι,απο που και ποιος θα κανει την εγκατασταση και ρυθμιση του λεβητα που θα επιλεξω.
οι οποιες παρατηρησεςι ειδικα απο εσας που ειστε στο κουρμπετι εχουν αναλογη βαρυτητα αδερφε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #20285 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Λέβητας pellet ή πυρόλυσης ξύλου;

erimitis έγραψε: xasekidis:φιλε μου τα σχολια σου ειναι ευπροσδεκτα.Οπως ειπα αυτο το οποιο θα παιξει καθοριστικο ρολο στην επιλογη ειναι να τον εχει δοκιμασει καποιος και εαν ειναι δυνατον να καταφερω να τον δω κιολας τοποθετημενο.το δευτερο ειναι η τιμη.Και οι δυο παραπανω λεβητες ειναι περιπου στα ιδια οσον αφορα αυτο το σκελος.
Τελος πολυ σωστα λες ειναι το κοματι after sales -εμπειρια στο χωρο.ολα αυτα συνεξεταζονται και κοιταμε τουλαχιστον εγω να περιορισουμε την γκαμα λεβητων ωστε οταν τελειωσει ο ενας τονος πετρελαιο που εχω να ξερω τι,απο που και ποιος θα κανει την εγκατασταση και ρυθμιση του λεβητα που θα επιλεξω.
οι οποιες παρατηρησεςι ειδικα απο εσας που ειστε στο κουρμπετι εχουν αναλογη βαρυτητα αδερφε.



Λοιπον, κοιταξτε λαθος μου και που προτινα να σας βοηθησω!

Συγνωμη αλλα μου την βιδωσε παρα πολυ η αντιμετωπιση και τα υπονοουμενα! Εγω 7 χρονια ημουν στις πωλησεις δομικων μηχανηματων και εχω δει να περναν απο διπλα μου εκατομυρια Ευρω, ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΤΙ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΜΟΥ (ΠΕΛΑΤΗΣ ΚΑΙ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΗΣ)!!! Τωρα διευθυνω το After sales της εταιριας (ανταλλακτικα και service) και πιο πριν οπως ξερεις εκανα μηχανικος παραγωγης σε αλλη εταιρια! Αντε να και το βιογραφικο μου,μπας και σταματησεις να μπερδευεσαι!?


Εγω λεβητα ξυλου αγορασα και αυτο Χασεκιδη λεει πολλα! Και ΟΧΙ απο τα εργοστασια που αναφεραμε!

Κανω εντιτ το προηγουμενο μου ποστ και ειλικρινα δεν θα ξαναασχοληθω να βοηθησω κοσμο, γιατι βρισκω και τον μπελα μου στο τελος!
Last edit: 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν by kosmidis80.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #20288 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Λέβητας pellet ή πυρόλυσης ξύλου;
κοσμιδις καρντασι τι αρπαζε?ασε τον καθενα να λεει ηλεκτρονικο καφενειο ειμαστε.Ο καθε ενας λεει την μ.....Μην τρελαινεσαι το ξερουμε οτι θες να βοηθησεις και να εισαι καλα.
Με ολα αυτα ,τα νευρα και οι βρισιες ειναι το τελευταιο που μας χρειαζεται αδερφε.
Οπως εχω πει πολλες φορες εχω δυο παιδακια που θελω να ζεστανω, αν δεν τον δω τον λεβητα εγκατεστημενο να δουλευει δεν μου περισευουν 2500 χιλιαρικα να τα πεταξω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Sp4wN
  • Το Άβαταρ του/της Sp4wN Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Δέν ελπίζω τίποτε.Δέ φοβάμαι τίποτε.Είμαι άφραγκος
Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #20289 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Λέβητας pellet ή πυρόλυσης ξύλου;
Κοσμιδη εγω επειδη ασχοληθηκες σ ευχαριστω και το μπελα σου δεν παιζει να τον βρεις απο κανεναν και για τπτ ουτως η αλλως . Χαζομαρες ακουγονται απο παντου για οποιονδηποτε πλεον και μαζι με τα ξερα καιγονται και τα χλωρα ωρες ωρες . Παντως για να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους θα προτιμουσα να καναμε εναν εποικοδομητικο διαλογο γεματο διαφωνιες πανω στο θεμα μας παρα επι προσωπικου !! Νομιζω ολοι οσοι μπηκαμε εδω ειμαστε για αυτο το λογο οχι για να βγαλουμε το αχτι μας απο τα 1002 προβληματα που κουβαλαμε ...

Τα συμπερασματα του καθενος ξεχωριστα

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.169 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ