Λέβητας pellet ή πυρόλυσης ξύλου;

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #19935 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Λέβητας pellet ή πυρόλυσης ξύλου;

ΠΑΠΑΣ έγραψε:

erimitis έγραψε: ΠΑΠΠΑΣ φιλε ειμαστε στο ιδιο μηκος κυματος και γ ω για κει κλεινω .εχω υποψην και το fyzzu logig αλλα ξεφευγει στα 3500


Εγω θελω μαζι με εγκατασταση (οτι και αν παρω) να μην ξεπερασω το ψυχολογικο οριο των 3000 ευρω.Εμενα μου ζητησαν 3000 ευρω για το Vesta + 500 για εγκατασταση.Οι τιμες που λεει ο Παντελης ειδικα για το Vesta ειναι απιστευτες!!!

Παντελη αφπυ θα μπεις στον κοπο στειλε και σε μενα ενα μαιλ η μαλλον γραψε απλα σε ποια πολη.Να μαθουμε ολοι.

Προτεινω να μαζευτουμε 5-6 και να κανουμε ομαδικη παραγγελια κατευθειαν απο το εργοστασιο :)


Δες το προηγουμενο ποστ..Οτι θέλεις και μπορω να βοηθησω εδω ειμαι..

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #19936 από ΠΑΠΑΣ
Απαντήθηκε από ΠΑΠΑΣ στο θέμα Λέβητας pellet ή πυρόλυσης ξύλου;

pantelis1973 έγραψε:

ΠΑΠΑΣ έγραψε:

erimitis έγραψε: ΠΑΠΠΑΣ φιλε ειμαστε στο ιδιο μηκος κυματος και γ ω για κει κλεινω .εχω υποψην και το fyzzu logig αλλα ξεφευγει στα 3500


Εγω θελω μαζι με εγκατασταση (οτι και αν παρω) να μην ξεπερασω το ψυχολογικο οριο των 3000 ευρω.Εμενα μου ζητησαν 3000 ευρω για το Vesta + 500 για εγκατασταση.Οι τιμες που λεει ο Παντελης ειδικα για το Vesta ειναι απιστευτες!!!

Παντελη αφπυ θα μπεις στον κοπο στειλε και σε μενα ενα μαιλ η μαλλον γραψε απλα σε ποια πολη.Να μαθουμε ολοι.

Προτεινω να μαζευτουμε 5-6 και να κανουμε ομαδικη παραγγελια κατευθειαν απο το εργοστασιο :)


Δες το προηγουμενο ποστ..Οτι θέλεις και μπορω να βοηθησω εδω ειμαι..


Την ωρα που εστειλες το μηνυμα εγω εγραφα, μετα ειδα τα δικα σου.Παντως λογικο ειναι ως ενα σημειο το εργοστασιο παραγωγης να εχει τη δυνατοτητα να κανει καλυτερες τιμες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #19940 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Λέβητας pellet ή πυρόλυσης ξύλου;
Παντελη, ακυρο με αυτο το θεμα, αλλα σημερα εκλεισα τον ξυλολεβητα μου μεταξυ τσιπουρου και μεζε!

Τελικα τον Ελληνικο που σου ελεγα αγορασα! Στο μελλον τον κανω και πελλετ και τα δουλευω ταυτοχρονα ξυλο-πελλετ (εχει την δυνατοτητα να τα δουλευεις ταυτοχρονα).
Last edit: 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν by kosmidis80.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #19952 από ΠΑΠΑΣ
Απαντήθηκε από ΠΑΠΑΣ στο θέμα Λέβητας pellet ή πυρόλυσης ξύλου;

kosmidis80 έγραψε: Οπως ειχα πει και στο παρελθον, το εργοστασιο που κατασκευζει τους λεβητες ειναι παλιος συνεργατης στην εταιρια που ειμαι. Εγω οταν ειχα παει απο εκει ειδα και την γραμμη παραγωγης και τα μηχανηματα σε λειτουργια.

Αν θελησετε, μπορω να ρωτησω και εγω τιμες, ΑΛΛΑ δεν θελω σε καμοια περιπτωση να εκτεθω απεναντι τους.

Αν καταληξετε σ αυτους του λεβητες τοτε ΜΟΝΟ να δουμε τι καλυτερο μπορει να γινει!


Παντελη, ακυρο με αυτο το θεμα, αλλα σημερα εκλεισα τον ξυλολεβητα μου μεταξυ τσιπουρου και μεζε!

Τελικα τον Ελληνικο που σου ελεγα αγορασα! Στο μελλον τον κανω και πελλετ και τα δουλευω ταυτοχρονα ξυλο-πελλετ (εχει την δυνατοτητα να τα δουλευεις ταυτοχρονα).

Burnit για μενα τελος... Αλλα και εκει θα συνεχισω την βοηθεια για την οποια καταληξη και για τους υπολοιπους!


Το θεμα ειναι αναλαμβανουν οι ιδιοι την εγκατασταση και αν ναι μεχρι που?Περιφερεια Θεσ/νικης,σε ολη τη μακεδονια,θεσσαλια?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #19964 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Λέβητας pellet ή πυρόλυσης ξύλου;
Παιδια οι λογοι που κατεληξα σε αυτους τους λεβητες ειναι
1 τιμη μην λεμε χαζα οπως ειπε και ο παπας το ψυχολογικο οριο τον 3000 μαζι με εγκατασταση
2 ελληνικοι οποτε θελουμε κατι αποδοτικο και ευκολο στην χρηση.
3 service και after sales θελω να πιστευω οτι οπως ο vesta εξελιχθηκε ετσι και η μαβιλ εξελισεται
4καθετος κοχλιας ενσωματομενος στον χωρο καυσης οποτε λιγοτερες πιθανοτητες να βουλωσει
5 συμβατοτητα καμιναδας καθως θα τοποθετηθει στην ηδη υπαρχουσα φ130 του πετρελαιου

μενει μονο να τους δω απο κοντα προκειμενου να δω το χωρο της σταχτης καθως οπως σωστα ειπε ο jnet θα πρεπει να ειναι μεγαλος και ευκολος στο καθαρισμα μην γινουμε θερμαστες.

Ολα αυτα ειναι σχεδιο εκτακτο αναγκης εαν δεν πετυχει φετος το σχεδιο τζακι και ενας τοννος πετρελαιο που εχω καβαντζα.Το σιγουρο ειναι οτι του χρονου μετα απο το τελος τους πετρελαιου θα φιλησω ευλαβικα τον κιτουραμι καυστηρα που διαθετω θα τον ευχαριστησω για τις ζεστες που μου προσεφερε και θα υποδεχτω το νεο καυσιμο πελλετ.
Last edit: 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν by erimitis.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Sp4wN
  • Το Άβαταρ του/της Sp4wN Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Δέν ελπίζω τίποτε.Δέ φοβάμαι τίποτε.Είμαι άφραγκος
Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #19974 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Λέβητας pellet ή πυρόλυσης ξύλου;
ΔΗλαδη παιδες αυτη εδω η σομπα ξυλου καλοριφερ μαζι με ενα δοχειο αδρανειας 1000λιτρα δε 8α ειναι οικονομικη λυση για το σπιτι ?? και σε κοστος τοποθετησης και σε κοστος συντηρησης σε σχεση με το υπαρχον ... γιατι καλοι και οι λεβητες πυρολυσης αλλα ξερο ξυλο για να καψεις δε θα βρεις εκτος αν το εχεις φυλαξει απο περυσι ας πουμε πραγμα που δεν παιζει απλα ... και καλοι και οι λεβητες πελλετ αλλα αν αυριο βγει ο μαγκας ο υπουργος ταδε και σου πει το πελλετ φορολογειται και φτασει κανα 400 αρι τον τονο να δουμε ποσο οικονομικο θα το λεμε . Γιατι και οι ανθρωποι με το φυσικο αεριο ετσι ετρεξαν να βαλουν ... αλλαξαν λεβητες καυστηρες εφτιαξαν δωματιακια για θεματα ασφαλειας συνδεθηκαν στο δικτυο για να φτασουν να πληρωνουν 1400 και 2000 ευρω το χειμωνα . Οικονομικη λυση ειναι η λυση που αντεχει η τσεπη σου και 3000 για λεβητα-καυστηρα μακαρι να ειχα να δωσω αλλα κ να τα ειχα λογικα θα υπηρχαν αλλες προτεραιοτητες

green-energy-shop.gr/index.php/product/view/50/130

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Last edit: 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν by Sp4wN. Αιτία: παράληψη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.103 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ