Λέβητας pellet ή πυρόλυσης ξύλου;

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #19927 από ΠΑΠΑΣ
Απαντήθηκε από ΠΑΠΑΣ στο θέμα Λέβητας pellet ή πυρόλυσης ξύλου;

pantelis1973 έγραψε:

ΠΑΠΑΣ έγραψε:

mastoras έγραψε: Παντελή και εγώ νόμιζα ότι δεν υπήρχε.....να όμως που υπάρχει.





Αυτος αν δεν κανω λαθος ειναι ο VESTA και το φυλλαδιο ειναι περσινο.Αν βρεις τωρα το VESTA σε αυτη τη τιμη εγω θα παρω 2-3.Η τιμη του φετος ξεκινα απο 2600.Αυτος kakaris-maragkos.skroutzstore.gr/p.CHaly...gy-MENSA.638914.html δεν ξερω τι σοι ειναι,αλλα ειναι οτι φθηνοτερο εχω βρει.Στα 30KW 1900 ευρω,46KW 2000-2200 ευρω.


Είναι αντιγραφη του vesta,και όντως ειναι περσινό. Η τιμη που βρηκα εγω για τον vesta ειναι στα 2100.
Οσον αφορά για τον άλλο μου φαινεται μια πιστη αντιγραφη του combi. Χωρίς αυτό να ειναι κακό...


Παντελη ακομα την ψαχνεις και εσυ δεν αποφασισες?
Σχετικα με τα μηχανηματα δεν με νοιαζει αν ειναι αντιγραφες και ποιος αντεγραψε ποιον.Απλα οτι και να ειναι με ενδιαφερει να κανει τη δουλεια του.

Η τιμη που αναφερeς για το VESTA μαλλον ειναι η τιμη χωρις τη Φ(α)ΠΑ του 23%.
Ο K-Energy MENSA ειναι τουρκικος και ειναι πολυ ποιο απλος απο τον COMBI.Καταρχην δεν εχει αντισταση, στην αρχη τον αναβεις εσυ και μετα τροφοδοτειται αυτοματα και αναβει στη συνεχεια οταν χρειαστει απλα αναζωπυρωνοντας τη θρακα. Παντως ρωτησα αε ενα συναιτερισμο υδραυλικων που τον εχει και μου ειπαν οτι και αυτοι δεν ξερουν ακριβως αν λειτουργει καλα το συστημα αυτο,γιατι δεν τον εχουν δοκιμασει.
Γενικα θελω να ξερω στους λεβητες πελλετ αναβει παντα η αντισταση η μονο την πρωτη φορα και μετα αναλογα με τη θερμοκρασια καυσαεριων?Ειναι δυνατον για 3 ωρες που λεει να υπαρχει θρακα?

Παντελη θελω τη γνωμη σου. VESTA η PRIMUS MAVIL?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #19929 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Λέβητας pellet ή πυρόλυσης ξύλου;
ΠΑΠΠΑΣ φιλε ειμαστε στο ιδιο μηκος κυματος και γ ω για κει κλεινω .εχω υποψην και το fyzzu logig αλλα ξεφευγει στα 3500

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #19931 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Λέβητας pellet ή πυρόλυσης ξύλου;

ΠΑΠΑΣ έγραψε:

pantelis1973 έγραψε:

ΠΑΠΑΣ έγραψε:

mastoras έγραψε: Παντελή και εγώ νόμιζα ότι δεν υπήρχε.....να όμως που υπάρχει.





Αυτος αν δεν κανω λαθος ειναι ο VESTA και το φυλλαδιο ειναι περσινο.Αν βρεις τωρα το VESTA σε αυτη τη τιμη εγω θα παρω 2-3.Η τιμη του φετος ξεκινα απο 2600.Αυτος kakaris-maragkos.skroutzstore.gr/p.CHaly...gy-MENSA.638914.html δεν ξερω τι σοι ειναι,αλλα ειναι οτι φθηνοτερο εχω βρει.Στα 30KW 1900 ευρω,46KW 2000-2200 ευρω.


Είναι αντιγραφη του vesta,και όντως ειναι περσινό. Η τιμη που βρηκα εγω για τον vesta ειναι στα 2100.
Οσον αφορά για τον άλλο μου φαινεται μια πιστη αντιγραφη του combi. Χωρίς αυτό να ειναι κακό...


Παντελη ακομα την ψαχνεις και εσυ δεν αποφασισες?
Σχετικα με τα μηχανηματα δεν με νοιαζει αν ειναι αντιγραφες και ποιος αντεγραψε ποιον.Απλα οτι και να ειναι με ενδιαφερει να κανει τη δουλεια του.

Η τιμη που αναφερeς για το VESTA μαλλον ειναι η τιμη χωρις τη Φ(α)ΠΑ του 23%.
Ο K-Energy MENSA ειναι τουρκικος και ειναι πολυ ποιο απλος απο τον COMBI.Καταρχην δεν εχει αντισταση, στην αρχη τον αναβεις εσυ και μετα τροφοδοτειται αυτοματα και αναβει στη συνεχεια οταν χρειαστει απλα αναζωπυρωνοντας τη θρακα. Παντως ρωτησα αε ενα συναιτερισμο υδραυλικων που τον εχει και μου ειπαν οτι και αυτοι δεν ξερουν ακριβως αν λειτουργει καλα το συστημα αυτο,γιατι δεν τον εχουν δοκιμασει.
Γενικα θελω να ξερω στους λεβητες πελλετ αναβει παντα η αντισταση η μονο την πρωτη φορα και μετα αναλογα με τη θερμοκρασια καυσαεριων?Ειναι δυνατον για 3 ωρες που λεει να υπαρχει θρακα?

Παντελη θελω τη γνωμη σου. VESTA η PRIMUS MAVIL?


Eίμαι αναποφάσιστος εδω και πολύ καιρό. Για να σου πω την αλήθεια ειμαι μεταξύ σε 3 μηχανηματα.
1.Ξυλολέβητα Burnit
2.Vesta
3.Primus
Οποιο και εαν αποφασισω θα συνδυαστει με 800 αρι δοχειο.
Οπως βλέπεις όλα ειναι διαφορετικά μεταξύ τους και προσπαθω να ζυγισω τα υπερ και τα κατά.Και δυστυχως και το οικονομικό παιζει και αυτο σημαντικό ρόλο.
Προσπαθω και νομίζω να τα καταφερω,να βρω μια ακρη με τον primus και να τον παρω στα 2400 ευρω. Εαν γινει θα τον βάλω,για να μην ειμαι δεσμευμενος μελλοντικά με κανένα καυσιμο..Νομίζω πλέον οτι είναι πολύ σημαντικό.
Οσον αφορα αυτο με την αντισταση δεν ειμαι ο πλέον αρμόδιος αλλα ελπιζω να μας απαντησουν οι ειδικοί..
Ελπίζω να βοηθησα..
ΥΓ η τιμη για τον vista ειναι τελική..

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΠΑΠΑΣ, erimitis, Sp4wN

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #19932 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Λέβητας pellet ή πυρόλυσης ξύλου;
παντελη στειλε σε παρακαλω ενα μαιλ στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. απο που τους βρηκες καθως φιλε οπως ειπα και γω για αυτους τους δυο ενδιαφερομαι μιλαω παντα για πελλετ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #19933 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Λέβητας pellet ή πυρόλυσης ξύλου;

erimitis έγραψε: παντελη στειλε σε παρακαλω ενα μαιλ στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. απο που τους βρηκες καθως φιλε οπως ειπα και γω για αυτους τους δυο ενδιαφερομαι μιλαω παντα για πελλετ


Εrimiti επειδη δεν υπαρχει προβλημα να αναφερθει,την τιμη για τον vesta την πηρα απο την proggeeto pellet στην θεσ/νικη.
Οσον αφορα για τον primus οταν εχω νεοτερα-μετα τις 20 αυγουστου θα σε ενημερωσω-διοτι προσπαθει ενας φιλος εμπορος να τον παρει τιμή χονδρικής..
Οτι χρειαστεις εδω ειμαι..

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #19934 από ΠΑΠΑΣ
Απαντήθηκε από ΠΑΠΑΣ στο θέμα Λέβητας pellet ή πυρόλυσης ξύλου;

erimitis έγραψε: ΠΑΠΠΑΣ φιλε ειμαστε στο ιδιο μηκος κυματος και γ ω για κει κλεινω .εχω υποψην και το fyzzu logig αλλα ξεφευγει στα 3500


Εγω θελω μαζι με εγκατασταση (οτι και αν παρω) να μην ξεπερασω το ψυχολογικο οριο των 3000 ευρω.Εμενα μου ζητησαν 3000 ευρω για το Vesta + 500 για εγκατασταση.Οι τιμες που λεει ο Παντελης ειδικα για το Vesta ειναι απιστευτες!!!

Παντελη αφπυ θα μπεις στον κοπο στειλε και σε μενα ενα μαιλ η μαλλον γραψε απλα σε ποια πολη.Να μαθουμε ολοι.

Προτεινω να μαζευτουμε 5-6 και να κανουμε ομαδικη παραγγελια κατευθειαν απο το εργοστασιο :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.088 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ