Λέβητας ξύλου Atmos DC32S ή Kiturami KF35;

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #72951 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Λέβητας ξύλου Atmos DC32S ή Kiturami KF35;

κρις έγραψε: Φίλε μου agge72, Βεβαίως στην τιμή αυτή των 2150 περιλαμβάνεται και ο Φ.Π.Α. Εγώ τον αγόρασα πέρσυ τον Μάρτιο απο εναν έμπορο υδραυλικός στο επάγγελμα που έχει την αντιπροσωπεία της kiturami εδώ στον Πύργο της Ηλείας. Αναλυτικά, ο λέβητας έκανε 1850 ευρώ και τα υπόλοιπα 300ευρώ ήταν υλικά και τοποθέτηση. Τώρα πόσο έκανε αναλυτικά το κάθε υλικό δεν θυμάμαι (μόνον αν βρώ την απόδειξη) Ολα αυτά με φ.π.Α. και με απόδειξη. Μου τον έφερε ο ίδιος, μου τον μετέφερε ο ίδιος μέσα στο χώρο και έκανε την εγκατάσταση ο ίδιος, χωρίς εγώ να ασχολειθώ καθόλου.
φέτος που τον ρώτησα την τιμή μου είπε οτι μόνον σκέτος ο λέβητας η φετεινή τιμή του είναι 2000 ευρώ με Φ.Π.Α. Αν θες περισσότερες πληροφορίες, μπορώ να σου δώσω το τηλέφωνό του και την διεύθηνσή του.



Περυσι ο λεβητας στοιχιζε 1800 αγορα για ΤΟΝ ΕΜΠΟΡΟ που με προμηθευει...1950 αγοραζα εγω απο αυτον με ΦΠΑ τον 35 αρη.
Φετος αγοραζει 1850 με ΦΠΑ και πουλαει 2000 σχεδον.

Πως βγηκε 2150 συνολικα με ΦΠΑ :whistle: ... οταν τα υλικα κατω απο 200 ευρω δεν παιζουν, συν την εργασια δεν καταλαβαινω.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #72953 από agge72
Απαντήθηκε από agge72 στο θέμα Λέβητας ξύλου Atmos DC32S ή Kiturami KF35;

κρις έγραψε: Φίλε μου agge72, Βεβαίως στην τιμή αυτή των 2150 περιλαμβάνεται και ο Φ.Π.Α. Εγώ τον αγόρασα πέρσυ τον Μάρτιο απο εναν έμπορο υδραυλικός στο επάγγελμα που έχει την αντιπροσωπεία της kiturami εδώ στον Πύργο της Ηλείας. Αναλυτικά, ο λέβητας έκανε 1850 ευρώ και τα υπόλοιπα 300ευρώ ήταν υλικά και τοποθέτηση. Τώρα πόσο έκανε αναλυτικά το κάθε υλικό δεν θυμάμαι (μόνον αν βρώ την απόδειξη) Ολα αυτά με φ.π.Α. και με απόδειξη. Μου τον έφερε ο ίδιος, μου τον μετέφερε ο ίδιος μέσα στο χώρο και έκανε την εγκατάσταση ο ίδιος, χωρίς εγώ να ασχολειθώ καθόλου.
φέτος που τον ρώτησα την τιμή μου είπε οτι μόνον σκέτος ο λέβητας η φετεινή τιμή του είναι 2000 ευρώ με Φ.Π.Α. Αν θες περισσότερες πληροφορίες, μπορώ να σου δώσω το τηλέφωνό του και την διεύθηνσή του.



Εγω αν ηταν να επιλεξω αναμεσα στον συγκεκριμενο λεβητα η στον ατμος θα επελεγα συγουρα τον ατμος.
Με κανει ωμος εντυπωση η τελικη τιμη.Αν αφερεσουμε απο 2150e τα 1850e μας μενουν 300e.
Kυκλοφορητης 100-150e.
Aν στο εκανε κλειστο κυκλωμα δοχειο διαστολης περιπου αλλα 30-50e
Βαλβιδα ασφαλειας.βανες.σωληνες.20-30e
Για καμιναδα εστο ενα σπιραλ 15-30e.τα υλικα μονο εχουν 200e
Toυ εμειναν 100e σου εκοψε και αποδειξη παρ.υπηρεσιον 23% Φ.Π.Α εβγαλε καθαρο κερδος 77e.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73011 από κρις
Απαντήθηκε από κρις στο θέμα Λέβητας ξύλου Atmos DC32S ή Kiturami KF35;
φίλε μου agge72 δεν θα προσπαθήσω να σε πείσω τι λέβητα θα επιλέξεις. Εξάλου η ευθήνη για τις αποφάσεις μας είναι καθαρά δική μας υπόθεση. Πολλές φορές αποφασίζουμε για κάτι και μετά μετα λύπης μας ανακαλύψαμε οτι κάναμε λάθος, επειδή δεν το ψάξαμε όσο και όπως έπρεπε. Εν πάσει περιπτώσι πριν αποφασίσεις ενημερώσου καλά και για τους δύο. Εγώ για να καταλίξω στον KITURAMI KF 35 το έψαξα πάρα πολύ και είδα οτι έχει κάτι παραπάνω απο τους άλλους (βλέπε σε ποιό πάνω πόστ μου) και είμαι υπέρευχαριστημένος και τον συνιστώ ανεπιφύλαχτα.
Οσον αφορα την τιμή που τον αγόρασα, είτε το πιστεύεται είτε όχι αυτή είναι 1850+300 υλικά και τοποθέτηση με Φ.Π.Α. Και στο κάτω-κάτω να σου πώ και κάτι; δεν με ενδοιαφέρει πόσα έχασε ή πόσα κέρδισε ο έμπορος, Εγώ πέτυχα καλή τιμή αγοράς; αυτό έχει σημασία γιά μένα. Πώς θέλετε να σας πείσω; Εξάλου σας είπα ,να σας δώσω την διεύθηνση και το τηλέφωνο προς επιβαιβέωση. Δέ φταίω εγώ άν κάποιοι έμποροι κερδοσκοπούν σε βάρος κάποιων κορόιδων. Σας πληροφορώ οτι εγώ πριν αποφασίσω, τον έψαχνα 1 μήνα μέσου internet,και έβλεπα κάτι τιμές αλοπρόσαλλες.Ετυχε να τον βρώ πέρισυ ακόμα και 2600 χωρίς Φ.Π.Α. Τελικά τον βρήκα στην χαμηλότερη τιμή των 1850 με Φ.Π.Α. στο συγκεκριμένο έμπορο. Α, να μην το ξεχάσω. Δεν έβαλα καινούργιο κυκλοφορητή, διότι συνδέθηκε ο ήδη υπάρχων του πετρελαίου. Επίσης δεν μπήκε καμινάδα σπιράλ, αλά inox, συνδεδεμένη με την καμινάδα του πετρελαίου η οποία ήταν και αυτή inox. Και επειδή ακούω κάτι τρελά μετις καμινάδες ,οτι δηλ. μαυρίζουν και γεμίζουν πίσσες, σας πληροφορώ οτι η δική μου είναι πεντακάθαρη, καιδεν την έχω μονώση, όπως διαβάζω σε μερικούς. Εγώ κύριοι δεν έχω κάνένα απολύτως πρόβλημα με τον συγκεκριμένο λέβητα..
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by κρις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73035 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Λέβητας ξύλου Atmos DC32S ή Kiturami KF35;
Συνονοματε ουτε εγω εχω καποιο προβλημα με τον λεβητα σου :) να εισαι καλα και να τον χαιρεσαι.

Το δικο μου ερωτημα αφορα την τιμη και μονο.

Ειπες οτι δεν φταις εσυ αν καποιοι εμποροι κερδοσκοπουν σε βαρος καποιων κοροιδων.

Εμπορος σημαινει πουλαω κατι για να βγαλω κερδος.

Σου φαινεται λογικο που ο εμπορος παραιτηθηκε απο το κερδος του;;;

Ειναι κοροιδα αυτοι που αγοραζουν στην κανονικη τιμη αγορας;;;

Αν και ηδη απαντησες οτι δεν σε ενδιαφερει ποσα εχασε ο εμπορος...ησουν ξεκαθαρος.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73044 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Λέβητας ξύλου Atmos DC32S ή Kiturami KF35;
χρηστο μην το σκαλιζεις πολυ
ολα μπορει να παιζουν
κι επειδη ετυχε και σε μενα στο λεω
και ο εμπορος σιγουρα δεν εχασε :)

σιγουρα παντως δεν ειναι ο κανονας


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73047 από agge72
Απαντήθηκε από agge72 στο θέμα Λέβητας ξύλου Atmos DC32S ή Kiturami KF35;

κρις έγραψε: φίλε μου agge72 δεν θα προσπαθήσω να σε πείσω τι λέβητα θα επιλέξεις. Εξάλου η ευθήνη για τις αποφάσεις μας είναι καθαρά δική μας υπόθεση. Πολλές φορές αποφασίζουμε για κάτι και μετά μετα λύπης μας ανακαλύψαμε οτι κάναμε λάθος, επειδή δεν το ψάξαμε όσο και όπως έπρεπε. Εν πάσει περιπτώσι πριν αποφασίσεις ενημερώσου καλά και για τους δύο. Εγώ για να καταλίξω στον KITURAMI KF 35 το έψαξα πάρα πολύ και είδα οτι έχει κάτι παραπάνω απο τους άλλους (βλέπε σε ποιό πάνω πόστ μου) και είμαι υπέρευχαριστημένος και τον συνιστώ ανεπιφύλαχτα.
Οσον αφορα την τιμή που τον αγόρασα, είτε το πιστεύεται είτε όχι αυτή είναι 1850+300 υλικά και τοποθέτηση με Φ.Π.Α. Και στο κάτω-κάτω να σου πώ και κάτι; δεν με ενδοιαφέρει πόσα έχασε ή πόσα κέρδισε ο έμπορος, Εγώ πέτυχα καλή τιμή αγοράς; αυτό έχει σημασία γιά μένα. Πώς θέλετε να σας πείσω; Εξάλου σας είπα ,να σας δώσω την διεύθηνση και το τηλέφωνο προς επιβαιβέωση. Δέ φταίω εγώ άν κάποιοι έμποροι κερδοσκοπούν σε βάρος κάποιων κορόιδων. Σας πληροφορώ οτι εγώ πριν αποφασίσω, τον έψαχνα 1 μήνα μέσου internet,και έβλεπα κάτι τιμές αλοπρόσαλλες.Ετυχε να τον βρώ πέρισυ ακόμα και 2600 χωρίς Φ.Π.Α. Τελικά τον βρήκα στην χαμηλότερη τιμή των 1850 με Φ.Π.Α. στο συγκεκριμένο έμπορο. Α, να μην το ξεχάσω. Δεν έβαλα καινούργιο κυκλοφορητή, διότι συνδέθηκε ο ήδη υπάρχων του πετρελαίου. Επίσης δεν μπήκε καμινάδα σπιράλ, αλά inox, συνδεδεμένη με την καμινάδα του πετρελαίου η οποία ήταν και αυτή inox. Και επειδή ακούω κάτι τρελά μετις καμινάδες ,οτι δηλ. μαυρίζουν και γεμίζουν πίσσες, σας πληροφορώ οτι η δική μου είναι πεντακάθαρη, καιδεν την έχω μονώση, όπως διαβάζω σε μερικούς. Εγώ κύριοι δεν έχω κάνένα απολύτως πρόβλημα με τον συγκεκριμένο λέβητα..



Φιλε κρις καταρχην το μονο σιγουρο ειναι οτι η τιμη που πετυχες δεν πεζεται εστο και χωρις κυκλοφορητη.Ωμος απο πιους αλλους λεβητες εχει το κατι παραπανω πια ηταν τα υπερ που σε καναν να τον προτημησης.Γιατι αν φετος η τιμητου ειναι στις 2.000e με 2300-2500e μπωρουμε να βρουμε πυρολυσης.
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by GT. Αιτία: Επιδιόρθωση παράθεσης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ