Συζήτηση για τις κληρωσεις δώρων στο energ.gr

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #132102 από jnet
Μια επιχείρηση που θέλει να προσφέρει ενα επαθλο δεν προαπαιτεί να εχει κατι. Στέλνει την προσφορά της την οποία εξετάζει η ομάδα αξιολόγησης και αν αποφασιστεί οτι είναι εντάξει τοτε προχωράει στην ανακοίνωση της κλήρωσης. Δεν μας αφορα αν τα πράγματα είναι stok μια και κανένας δεν πληρώνει και συμμετέχει όποιος θέλει.

Οπότε δεν υπάρχει καμία σύνδεση των offers,standard & premium business members με τις κληρώσεις.
Οπως είπα υπήρχε μεχρι το καλοκαίρι του 13 οπου καποιος αναλογα με την αξία αυτών που δωρωθετούσε πήγαινε σε καποια απο τις 3 κατηγορίες.

Για να γίνει κάποιος offers,standard & premium business member υπάρχει συνδρομή με 20,30&40€ μηνιαία
+ΦΠΑ ή οποία τιμολογείται και καταβάλλεται ετήσια.

Για την 2η ερώτηση δεν εχω καταλάβει η ως ανω λοταρία που εννοείτε είναι αυτή του Ραδιοσταθμού ή αυτή που εγινε απο το energ με τα δωρα της Kratki? Γενικότερα διατυπώστε καλύτερα την συγκεκριμένη ερώτηση και καντε σαφές και ποιά απο αυτά που σας είπε ο κ. Φιλιππακόπουλος πρέπει να δώσω προσοχή.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #132106 από dryianni
Για να γίνει κάποιος offers,standard & premium business member υπάρχει συνδρομή με 20,30&40€ μηνιαία
+ΦΠΑ ή οποία τιμολογείται και καταβάλλεται ετήσια.
Μου δώσατε απάντηση, ευχαριστώ. Μέχρι, λοιπόν, το καλοκαίρι του '13 όποιος ήθελε να κάνει προσφορά ή χορηγία, έπρεπε να πληρώσει τουλάχιστον €240 (+Φ.Π.Α.). Άρα, ο συλλογισμός μου περί χρηματοδότησης του μέσου (portal energ.gr) ήταν σωστός. Απλά η διαμάχη μας ήταν ότι έπρεπε να χρησιμοποιήσω τον όρο "συνδρομή" αντί για "διαφήμιση" :lol: .
Για την 2η ερώτηση δεν εχω καταλάβει η ως ανω λοταρία που εννοείτε είναι αυτή του Ραδιοσταθμού ή αυτή που εγινε απο το energ με τα δωρα της Kratki? Γενικότερα διατυπώστε καλύτερα την συγκεκριμένη ερώτηση και καντε σαφές και ποιά απο αυτά που σας είπε ο κ. Φιλιππακόπουλος πρέπει να δώσω προσοχή.[/quote]
Λοταρία είναι η προσφορά του Ραδιοφωνικού Σταθμού, όχι αυτές του energ.gr. Είπαμε, αυτές είναι "γενναίες εκπτώσεις", μια που ο άλλος διαγωνισμός είναι "λοταρία".
Οι διαγωνισμοί που γίνονται στο energ.gr έχουν βγάλει τα χρήματά τους από τη συνδρομή των χορηγών και δε χρειάζεται να γίνουν "λοταρία" για να βγάλει το site τα προς το ζην. Όταν οι άλλοι, βέβαια, (βλ. Ρ/Σ, κ.λ.π.) δεν παίρνουν χρήματα από τους χορηγούς και προσπαθούν να τα πάρουν από τους συμμετέχοντες, τότε είναι αισχροκερδείς (ενώ εσείς είστε οι "Καλοί Σαμαρείτες"). ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Δεν το είπατε εσείς, κύριε jnet, κάποιοι άλλοι το υπαινίχθηκαν εδώ μέσα...
Στο θέμα μας, όμως, η ερώτησή μου είναι αν συνεχίζετε να υποστηρίζετε ότι τα προϊόντα της λοταρίας του Ρ/Σ είναι stock ή έχουν οποιοδήποτε άλλο μειονέκτημα έναντι αυτών που προσφέρθηκαν από αντίστοιχες κληρώσεις στο energ.gr. Σε αυτό αναφέρθηκε ο κύριος Φιλιππακόπουλος, λέγοντας ότι τόσο τα προϊόντα που κληρώνονται από το Ρ/Σ όσο και τα προϊόντα που κληρώθηκαν από την εταιρεία του, μέσω του energ.gr, ΔΕΝ είναι stock...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #132108 από jnet

dryianni έγραψε: Για να γίνει κάποιος offers,standard & premium business member υπάρχει συνδρομή με 20,30&40€ μηνιαία
+ΦΠΑ ή οποία τιμολογείται και καταβάλλεται ετήσια.
Μου δώσατε απάντηση, ευχαριστώ. Μέχρι, λοιπόν, το καλοκαίρι του '13 όποιος ήθελε να κάνει προσφορά ή χορηγία, έπρεπε να πληρώσει τουλάχιστον €240 (+Φ.Π.Α.). Άρα, ο συλλογισμός μου περί χρηματοδότησης του μέσου (portal energ.gr) ήταν σωστός. Απλά η διαμάχη μας ήταν ότι έπρεπε να χρησιμοποιήσω τον όρο "συνδρομή" αντί για "διαφήμιση" :lol: .

Πάλι δεν καταλάβατε καλά. Αλλο οι προσφορες στα μέλη του energ και αλλο η δωροθέτηση. Είναι 2 διαφορετικά πράγματα.

Μεχρι λοιπον τον καλοκαίρι του 13 αν καποιος εκανε δωροθέτηση συνολικού υψους >500,>1000,>2000€ γινόταν λογω της χορηγίας του offers,standard & premium business member αντίστοιχα.

Αν καποιος θέλει να κάνει προσφορες για τα μελη πρεπει να είναι Offer business member αρα 240+ΦΠΑ.
Η Creta pellet που εκανε 2 παλετες χορηγία για κληρωσεις το καλοκαίρι toy 13 εγινε offer business member και εχει το δικαίωμα μεχρι το καλοκαίρι του 14 να κανει προσφορές. Ηταν και ο τελευταίος που εγινε με το προηγουμενο συστημα. Σε αυτή λοιπον την περίπτωση της Creta οπως καταλαβαίνεται τα εσοδα του energ ηταν μηδενικά. Αυτός ήταν και ο λόγος που χωρίσαμε τα πραγματα και πλεον για να κανει καποιες προσφορές πρεπει να πληρωσει. Και παλι ομως εχει διαχωριστεί απο το θεμα των δωροθετήσεων για κληρωσεις με μονη σχεση την οφελεια του Χορηγου απο την εκπτωση στα banners.

Τωρα οσο αφορά την τοποθετηση μου στο θέμα της κληρωσης του Ραδιοσταθμού αυτό που εγραψα είναι:
Επιπλεον εγω εγω να πω οτι τα δωρα θα μπορούσαν να είναι καποιο στοκαρισμένο τζάκι των 4000 το οποίο δεν μπορεί να πουληθεί.
Σε καθε περίπτωση δεν χαριζουν κατι αλλα μαζεύουν χρήματα και κληρώνουν κάτι.

Το energ.gr λοιπόν χαρίζει κατι οποτε κανει μια κληρωση και δεν εχει παρει λεφτά απο καπου αλλου για αυτή την κλήρωση. Αυτός που προβάλλεται είναι η επιχείρηση. Φυσικά το energ.gr κερδίζει σε επισκεψιμοτητα μελών και μη μελών λογω των κληρωσεων.

Σιγουρα αν καποιος για να βαλει μια χορηγία(δωροθέτηση) επρεπε να πληρώσει θα είχατε δικαιο στα λεγόμενα σας αλλα δεν συμβαίνει κατι τετοιο και δεν συναίβει ποτε.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #132115 από dryianni
Τώρα γίνατε απολύτως σαφής και ευχαριστώ και πάλι για τη διευκρίνιση. Με βάλατε στη θέση μου και ζητώ και πάλι συγγνώμη για την παρεννόηση.
Άρα ανασκευάζω λέγοντας:
Μέχρι τη λήξη του καλοκαιριού του 2013, όποιος έκανε χορηγία στα μέλη αξίας άνω των €500, αυτή γινόταν δωρεάν. Συνεπώς, οι διαγωνισμοί του energ.gr με έπαθλα αξίας άνω των €500 δεν είχαν κανένα οικονομικό όφελος για το portal.

Ήθελα εδώ να ρωτήσω κάτι που δεν κατάλαβα: από εδώ και πέρα, όποιος θέλει να χορηγήσει κάτι, πρέπει να πληρώσει ετήσια συνδρομή;
Last edit: 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν by dryianni.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jnet

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #132116 από jnet
Οχι

Λοιπον Χορηγία για Δωροθέτηση: παντα δωρεάν
Προσφορές σε μέλη: (πχ.δηλαδη για τα μελη του ενεργ το χ πελλετ απο 270 στα 250€) πληρωμη 240+ΦΠΑ ετήσια.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #132118 από jnet
Οι κληρωσεις απο χορηγίες παντα δεν είχαν και δεν εχουν οικονομικό οφελος για το energ.gr

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stergiosbik

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.088 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ