Το επόμενο βήμα για τα μέλη του energ.gr

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #106201 από Stavrax
Στεργιο, πολλές φορές εχω εμπλακεί σε διενέξεις με τον Παναγιώτη, και επεξεργασία σε δημοσιεύσεις του εχω κάνει. μόλις την περασμένη εβδομάδα, οταν έκανε λάθος κατα την γνώμη μου σε μια συζήτηση για τον πυρήνα ήμουν κάθετα αντίθετος. Δεν γίνεται όμως να ειναι σε ολα λάθος. Αν οι πτυχιούχοι, όπως τους αναφέρεις, δεν έχουν επιχειρήματα για να αναφέρουν και καταφεύγουν σε χαρακτηρισμούς για να αντιμετωπίσουν τον οποιοδήποτε και μαλιστα στο πεδιο τους, τότε τουλάχιστον στα δικά μου μάτια απαξιώνουν και τον εαυτό τους αλλα και την επιστήμη τους.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #106216 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Το επόμενο βήμα για τα μέλη του energ.gr
Χαίρομαι που υπάρχουν ολοι αυτοί οι προβληματισμοί. Αυτό σημαίνει οτι θα πάμε μπροστά γιατί και η βούληση υπάρχει και μέχρι τώρα τα πράγματα πήγαν καλά. Σίγουρα θα μπορούσαν να πάνε και καλύτερα αλλά τίποτε δεν είναι τέλειο.

Οι πρώτες μου σκέψεις είναι περισσοτερος κόσμος με ενεργή συμμετοχή.
Η Ομάδα αξιολόγησης οσο και η ομάδα συντονισμού χρειάζονται επιπλεον κόσμο.
Δηλώστε συμμετοχή οσοι επιθυμείτε να μπείτε σε αυτές. Δεν εχει σημασία αν είσασταν και φύγατε για τον οποιοδηποτε λόγο καλό είναι αν επιθυμείτε και πιστεύετε οτι εχετε κάτι να δωσετε να ξαναμπείτε.

Δυστυχώς οι αποφάσεις δεν μπορούν να παίρνονται από δημόσιες ψηφοφορία. Μπορεί να τις βγάζει η ομάδα αξιολόγησης οπως εκανε μέχρι τώρα. Φυσικά ο καθένας μπορεί να δηλώσει να μπεί σε αυτήν.

Βαδισουμε στην εναρξη της δευτερης περιοδου με υψηλη επισκεψιμότητα. Πέρσι ανθρωποι οι οποίοι προσεφεραν παρα πολλά με τον συντονισμό τους στο τελος παραιτηθηκαν. Για να δούμε ποιοι θα είναι αυτοι που θα σηκώσουν τον Σταυτό φέτος και τι θα ακούσουν στο τελος σαν ευχαριστώ.

Οσο για το θέμα που ξεκίνησε ο Πέτρος και φυσικά εχει την σκέψη στο πώς θα μπορουσαν τα μέλη του energ να κανουν πολλά πραγματα είτε κοινωνικά είτε για την ιδια τους την οικονομική ωφέλεια με καλές τιμες σε αγορές κλπ πιστεύω οτι η καλύτερη λύση είναι μια ΜΚΟ και οχι δεν λέω οτι είναι ευκολο να γίνει.

Το energ θα υπάρχει ασχετα με το αν θα δημιουργηθεί η οχι αυτή η ΜΚΟ και σαν ιδιοκτήτης του θα προσπαθώ να προσφερω οτι καλύτερο θεωρω (παντα κατα την αποψή μου) για τα μέλη.

Ηδη οι αναβαθμίσεις που σχεδιαστηκαν εχουν εφαρμοστεί. Πλέον υπάρχουν pm, υπάρχει η κοινότητα (ενα μικρό facebook) μεσα στο energ. Υπάρχουν οι τιμές και ο επιχειρηματικός κατάλογος (Δωρεάν για ολους και για τις επιχειρήσεις).

Φυσικά και δεν μπορεί να αναβαθμιζεται συνέχεια. Ημουν τυχερός γιατι μας εγκρίθηκε με την συζυγό μου ενα ΕΣΠΑ και ο προγραμματιστής που εκανε ολη αυτή την δουλειά δεν κόστισε τόσα πολλά.

Θα ακουσουμε ολες τις γνώμες και θα τις λάβουμε υπόψη.

Να είστε ολοι καλά.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #106227 από mastoras

Stavrax έγραψε: Ακόμα απορώ για την δυσκολία αντιμετώπισης ενός πιτσιρικά, όπως τον χαρακτηρίζετε, που με μοναδικό όπλο το διαδίκτυο σας κάνει να βγένετε από τα ρούχα σας και να τον αντιμετωπίζετε με ύβρεις και χαρακτηρισμούς.


Αυτός δεν είναι ένας οποιοδήποτε πιτσιρικάς.

Και δεν καταλαβαίνω :huh: ...θεωρείς ότι το όπλο του διαδικτύου είναι μικρό, η λίγο ?
Last edit: 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #106544 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Το επόμενο βήμα για τα μέλη του energ.gr

kosmidis80 έγραψε: Ναι βεβαιως, χαιρομαι που εσυ και αλλοι δυο τρεις κανατε τοσο κοσμο να φυγει απο το energ!

Να βαλω δυο λοιπον απο τα κατορθωματα σου : Μοσχαλης, Νασικας!

ανθρωποι που εδωσαν και θα εδιναν πολυ περισσοτερα απο τις γνωσεις τους google και τα πεισματα σου!

Καλο μεσημερι


Επείδη σημερα μίλησα με τον Μοσχάλη: Ο Στάυρος που παρακολουθούσε το forum και έγραφε για λογαριασμό του Μοσχάλη δεν συνεργάζεται εδώ και λίγο καιρό με την εταιρεία. Αυτό εξηγεί την αποχή του Μοσχάλη από το forum.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #106547 από DOOM_NX
Μπράβο, kosmidi. Και είχα και τύψεις τόσον καιρό για τον άνθρωπο μ'αυτά που έλεγες. Αν και δεν είχαμε ποτέ κάποια ουσιαστική επαφή (θετική ή αρνητική) πάντα υπάρχει η πιθανότητα να στραβώσει ο άλλος με κάτι που θα πεις εν αγνοία σου. Από τη μια λυπάμαι για την αποχώρηση, από την άλλη νιώθω μια ανακούφιση που δεν ήταν εξ'αιτίας μου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #106552 από kosmidis80
Ξεχνατε αλλα και διαγραψατε τα ολο χαρη τοτε σχολια του Doom προς την Μοσχαλης και την ακυρωση της προσφορας προς τα μελη????

και φυσικα Γιωργο δεν εχω καμια διαθεση να στενοχωρεθουμε και μεταξυ μας! Νομιζω και οι δυο ξερουμε καλα το πως και το γιατι, οποτε σε παρακαλω σταματαμε εδω... :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.088 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ