Ιδιοκατασκευές & βελτιώσεις σομπών pellet

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #6440 από jnet

alias έγραψε: τι γινεται τελικα σε αυτο το φορουμ?
νομιζα οτι στα φορουμ συμετεχουν ολοι και οχι μονο καποιοι.
δυστηχος αυτο εχω διαπιστωσει και εδω.
κλειδωστε το καλυτερα να τα λετε μεταξυ σας.
εχω ανεβασει καποιες φωτο εδω απο τον καυστηρα πελλετ που εκανα
οποιος θελει να τις δει και να παρει καποια ιδεα ας το κανει συντομα γιατι αυριο θα τις
κατεβασω


Τι ακρίβως περιμένεις από τα μελη του φόρουμ σε σχέση με αυτά που εχεις ανεβάσει. Εξήγησέ μας σε παρακαλώ. Πάντως αν τις μικρίνεις και τις κάνεις <150kb μπορείς να τις ανεβάσεις εδω περα και να μείνουν μόνιμα

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #6445 από mastoras

alias έγραψε: τι γινεται τελικα σε αυτο το φορουμ?
νομιζα οτι στα φορουμ συμετεχουν ολοι και οχι μονο καποιοι.
δυστηχος αυτο εχω διαπιστωσει και εδω.
κλειδωστε το καλυτερα να τα λετε μεταξυ σας.
εχω ανεβασει καποιες φωτο εδω απο τον καυστηρα πελλετ που εκανα
οποιος θελει να τις δει και να παρει καποια ιδεα ας το κανει συντομα γιατι αυριο θα τις
κατεβασω


Ρε συ τρελλέ επιστήμονα, τι βιάζεσαι :cheer:

Μέχρι να συνέλθουμε να από το σοκ της υπέροχης και από ότι φαίνεται λειτουργικής κατασκευής σου χρειάζεται λίγος χρόνος. Πόσοι νομίζεις ότι είναι αυτοί που μπορούν να κατανοήσουν αυτό που έχεις κάνει ?

Ο τρόπος που βλέπουμε τις φωτό είναι ο χειρότερος που υπάρχει. Μάθετε να χρησιμοποιήτε το picasa του google η ανεβάστε τες μόνιμα στο φόρουμ με χαμηλότερη ανάλυση.

Κανένα βίντεο μπορείς να τραβήξεις και να εξηγείς τι υλικά ακριβώς έχεις χρησιμοποιήσει ?

Έμενα με ενδιαφέρει η κατασκευή σου, και θέλω περισσότερες πληροφορίες να φτιάξω ίδιο πράγμα με αυτό που βλέπω. ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #6488 από poll
Μια μικρή περιγραφή στην παρακάτω Φώτο





Και
Βίντεο με δόκιμη σε απλή σόμπα


&

Συνημμένα:
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #6526 από mastoras
poll σε συγχαίρω και εσένα για την τρελή ιδέα σου με το διαφορικό από το Τ50 :lol: .....μην ξεχάσεις να αλλάξεις το γράσο. :P

Μπράβο πάντως, φαίνεται ότι κόπιασες και δουλεύει το σύστημα.

Ενδιαφέρεσαι να το εξελίξεις περισσότερο, η απλώς πειραματίζεσαι για χόμπι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #6532 από mastoras
alias με προβλημάτισε λίγο η απόφαση σου σχετικά με την διαγραφή των μηνυμάτων σου.

Κρίμα γιατί στην σημερινές εποχές οι genius μαστόροι είναι είδος προς εξαφάνιση.

Βρισκόμαστε βλέπετε στις εποχές της εξειδίκευσης, και της πιστοποίησης ...... τρομάρα μας. :angry:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #6550 από poll
Να σε καλά :
Αυτός ο καυστήρα με πήρε 2 μέρες για να τον φτιάξω . τώρα ασχολούμαι με την κατασκευή λέβητα ξύλου . όταν θα έχω χρόνο θα το τελειοποιήσω . και θα το εφαρμόσω στον λέβητα ξύλου και θα το δουλεύω σε συνδυασμό με τα ξυλά . επίσης αν έχεις δει τον κοχλία έχει μεγάλα ανοίγματα και άνετα μπορεί να μεταφέρει πολλά οπός πριονίδι κουκούτσι καλαμπόκι και ότι άλλο καίγεται . και έτσι θα μπορώ να ρίχνω πάνω στα ξυλά τα οποία πάνε να σβήσουν κάτι άλλο οπός πυρηνόξυλο η ότι άλλο έχω . και αυτό όταν θα βαριέμαι να πηγαίνω να βάζω ξυλά . και κυρίως για το βράδυ .
Βέβαια ο λέβητας θα έχει μια διαμορφωμένη σχάρα όπου θα μπορεί να καίει τα πάντα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ