Σόμπες pellet RED

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3192 από alxakc
Απαντήθηκε από alxakc στο θέμα Σόμπες pellet RED

Δημήτριος έγραψε: Έχω τη Margherita Air 8KW. Κι εμένα με το ρουμάνικο πέλετ δεν πέταγε τίποτα. Στο σύστημά σου(HYDRO) έχεις βάλει τριπλή βαλβίδα? Αν επικοινωνήσεις με KLIMATIKA ή RED και σου δώσουν πληροφορίες ενημέρωσε αν θέλεις.


Αν μου πεις τι είναι η τριπλή βαλβίδα θα σε ενημερώσω. Την υδραυλική εγκατάσταση δεν την έκανε η KLIMATIKA.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3193 από alxakc
Απαντήθηκε από alxakc στο θέμα Σόμπες pellet RED

Δημήτριος έγραψε: Γνωρίνει κανείς πώς ρυθμίζεται η ταχύτητα του blower στις RED? Νομίζω οτι είναι υψηλή γιατι μου πετάει σπίθες. Στην motherboard καταλήγουν τρια καλωδια λευκο,κοκκινο,μπλε για τον ελεγχο στροφων αλλά δεν είδα τιποτα άλλο.


Στη δική μου το panel είναι ηλεκτρονικό (γίνεται από εκεί).
Στη δική σου είναι αναλογικό και δεν μπορώ να σε βοηθήσω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3479 από Δημήτριος
Απαντήθηκε από Δημήτριος στο θέμα Σόμπες pellet RED

alxakc έγραψε:

Δημήτριος έγραψε: Έχω τη Margherita Air 8KW. Κι εμένα με το ρουμάνικο πέλετ δεν πέταγε τίποτα. Στο σύστημά σου(HYDRO) έχεις βάλει τριπλή βαλβίδα? Αν επικοινωνήσεις με KLIMATIKA ή RED και σου δώσουν πληροφορίες ενημέρωσε αν θέλεις.


Αν μου πεις τι είναι η τριπλή βαλβίδα θα σε ενημερώσω. Την υδραυλική εγκατάσταση δεν την έκανε η KLIMATIKA.

Μεταφέρω τον διάλογο που είχα με τον υδραυλικό που εγκατέστησε μια HYDRO "οι RED δεν έχουν τρίοδη βάνα και ενώ πρότεινα την extra τοποθέτησή της ο πελάτης δεν δέχτηκε με αποτέλεσμα να σπαταλά μεγαλύτερη ποσότητα πέλετ."

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3504 από alxakc
Απαντήθηκε από alxakc στο θέμα Σόμπες pellet RED

Δημήτριος έγραψε:

alxakc έγραψε:

Δημήτριος έγραψε: Έχω τη Margherita Air 8KW. Κι εμένα με το ρουμάνικο πέλετ δεν πέταγε τίποτα. Στο σύστημά σου(HYDRO) έχεις βάλει τριπλή βαλβίδα? Αν επικοινωνήσεις με KLIMATIKA ή RED και σου δώσουν πληροφορίες ενημέρωσε αν θέλεις.


Αν μου πεις τι είναι η τριπλή βαλβίδα θα σε ενημερώσω. Την υδραυλική εγκατάσταση δεν την έκανε η KLIMATIKA.

Μεταφέρω τον διάλογο που είχα με τον υδραυλικό που εγκατέστησε μια HYDRO "οι RED δεν έχουν τρίοδη βάνα και ενώ πρότεινα την extra τοποθέτησή της ο πελάτης δεν δέχτηκε με αποτέλεσμα να σπαταλά μεγαλύτερη ποσότητα πέλετ."


Τι να την κάνει την τρίοδη; Για να δουλεύει παράλληλα πετρέλαιο και pellet; :huh:
Και βέβαια καταναλώνεις μεγαλύτερη ποσότητα pellet, αφου «δουλεύει» μόνο του.
Πάντως εγώ πέρασα για δοκιμές από Αυστρία, Νευροκόπι, Λάρισα, Ρουμανία, πάλι Λάρισα και Καρδίτσα... keep walking :lol:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3734 από Δημήτριος
Απαντήθηκε από Δημήτριος στο θέμα Σόμπες pellet RED
Είχα την εντύπωση ότι η τρίοδη θα βοηθούσε στη διατήρηση σταθερής θερμοκρασίας στη δεξαμενή νερού της σόμπας αμβλύνοντας τις απότομες αυξομειώσεις με αποτέλεσμα οικονομικότερη λειτουργία και ίσως μεγαλύτερη διάρκεια ζωής.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3745 από alxakc
Απαντήθηκε από alxakc στο θέμα Σόμπες pellet RED
RED PRIMULA HYDRO

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ