Σόμπες pellet Ravelli

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1242 από N1k0s
Απαντήθηκε από N1k0s στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli

ΘΕΟΔΟΣΗΣ έγραψε: Αυτό ακριβώς ρωτάω! Στα 200 μέτρα (2 όροφοι) αν έβαζα 2 σόμπες, μια πάνω και μια κάτω, θα ήθελα 60 κιλά;
Οι άλλοι που λένε πως καίνε 15 κιλά, πόσα τ.μ. σπίτι έχουν και σε ποιά περιοχή;


λογικά θα ήθελες 20 κιλά για την κάτω και 15 για την πάνω , αφού η θερμότητα από κάτω θα βοηθούσε την σόμπα από πάνω να κάνει οικονομία , έχω δει σόμπες να ζεσταίνουν το ισόγειο και μετά από 2 ώρες να ζεσταίνουν 2 ορόφους ακόμα ... Αλλά μόνο με μηχανικό που θα μετρήσει τις απώλειες , την κυκλοφορία του αέρα και πολλά ακόμα , θα μπορούσες να έχεις την καλύτερη δυνατή πληροφορία για το πόσο θα κάψεις ...

οροφοδιαμέρισμα 80τμ , Θεσσαλονίκη , 100 μέτρα από την θάλασσα , όχι άμεση επαφή όμως , δεν έχω κάψει πάνω από 12 κιλά σε 12-14 ώρες που την λειτουργώ , το μινιμουμ είναι 1 σακκί των 15 για 2 μέρες ...
Ενα θέμα που έχω εδώ είναι η υπερβολική υγρασία , μόλις μπει σε λειτουργία η σόμπα , ένα μεγάλο ποσοστό της υγρασίας φεύγει και μερικές φορές βάζω πιάτο με νερό ... με το που μειώνεται η υγρασία , η αίσθηση της ζέστης έρχεται χωρίς να έχει αλλάξει η θερμοκρασία ... συμφωνούμε εδώ ;

To pellet με έσωσε
τα τριπλά τζάμια θα με σώσουν ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1249 από Tsimp
Απαντήθηκε από Tsimp στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli
Γεια σας . Θέλω να αγοράσω το τζάκι 901 canalizato τις ravelli ,γνωρίζει κάποιος στοιχεία για την απόδοση του, αν κάνουν θόρυβο τα vendilater του αν καλύπτει χώρο 100τ.μ. τα κανάλια του έχουν απόδοση. Μιας και μένω σε διαμέρισμα και κάποιοι θα μου την πούνε για το μπουρί που θα βγαίνει στο μπαλκόνι μου μπορεί να μου κάνουν κάτι, ο καπνός η τα κατάλοιπα που θα βγάζει ρυπαίνουν. Ευχαριστώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1371 από ntenisko
Απαντήθηκε από ntenisko στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli
Πως θα μπουμε στισ ρυθμισεις γιαννη για να δωσουμε παραπανω αερα στην σομπα?

.......carpe diem..........

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1392 από γιαννης-δραμα
Απαντήθηκε από γιαννης-δραμα στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli
Νομιζω στην r120 πατας p6 και p7 μαζι και σου βγαζει το μενου πελλετ-αερα,πας στον αερα και δινεις 1%η2% αερα παραπανω!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #2127 από ΚΑΤΣΟΥΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
Απαντήθηκε από ΚΑΤΣΟΥΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli
Καλησπέρα. ειμαι κάτοχος εδώ και μια εβδομαδα μιας ravelli rv 70. αλλά τα διαολάκια μου έχουν καταγρατσουνίσει το τζάμι της( ενώ η σόμπα ήταν σε λειτουργία) μα αποτέλεσμα να δείχνει πολύ άσχημο. μήπως γνωρίζει κάποιος ποσό κοστίζει η αντικατάστασή του; είναι εύκολη η τοποθετησή του;

ευχαριστώ παιδιά και περιμένω την απάντησή σας!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #2162 από egglezos
Απαντήθηκε από egglezos στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli

ΚΑΤΣΟΥΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε: Καλησπέρα. ειμαι κάτοχος εδώ και μια εβδομαδα μιας ravelli rv 70. αλλά τα διαολάκια μου έχουν καταγρατσουνίσει το τζάμι της( ενώ η σόμπα ήταν σε λειτουργία) μα αποτέλεσμα να δείχνει πολύ άσχημο. μήπως γνωρίζει κάποιος ποσό κοστίζει η αντικατάστασή του; είναι εύκολη η τοποθετησή του;

ευχαριστώ παιδιά και περιμένω την απάντησή σας!!!!


ο αντιπρόσωπος θα ξέρει...πάρε εκεί ένα τηλέφωνο...το τζάμι είναι πυρίμαχο και να είσαι προετοιμασμένος για το ότι δεν είναι κάτι φτηνό...

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΚΑΤΣΟΥΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.130 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ