Μόνωση υφιστάμενης καμινάδας λέβητα βιομάζας

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #99724 από Stavrax
Βαγγέλη αυτή που έχεις τώρα είναι ανοξείδωτη?


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #99725 από vag1234
Ναι ανοξείδωτη είναι. 160€ μου είχε στοιχίσει όλη..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #99730 από Stavrax
Τότε μπορείς να πάρεις μόνο δύο κομμάτια μισού μέτρου μονωμένης τα οποία θα βάλεις το ένα επάνω και το άλλο κάτω για να μην έχεις προβλήματα με υγρασία. Για τα υπόλοιπα μέτρα μπορείς να χρησιμοποιήσεις την υπάρχουσα, μονωμένη με υαλοβάμβακα ή ακόμα καλύτερα με πετροβάμβακα χύμα από τσουβάλι και εξωτερικό περίβλημα γαλβανιζέ ή βαμμένη. Στις εξωτερικές για μεγαλύτερη σταθερότητα και δυνατότερη στήριξη μπορείς να βάλεις σιλικόνη, περτσίνια και μετά αλουμινοταινία. Τέλος με διπλές βάσεις στήριξης τοίχου στα δυο κομμάτια ανοξείδωτης και από μία ανά δυο μέτρα για τα υπόλοιπα μέτρα, νομίζω ότι θα είσαι οκ.

Το πόσο είναι βέβαια υλοποιήσιμα τα παραπάνω εξαρτάται και από την θέση που βρίσκεται η υπάρχουσα. Θεωρώ όμως ότι και για τα υπόλοιπα που σκέφτεσαι να κάνεις η εργασία κάπως αντίστοιχη είναι.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #99850 από vag1234

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Last edit: 10 Χρόνια 11 Μήνες πριν by vag1234.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121857 από jonnas
κόστος υλικού??γιανα δούμε τελικά αν συμφαίρει η διπλή καμινάδα ή αυτή η διαδικασια!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121866 από vag1234

jonnas έγραψε: κόστος υλικού??γιανα δούμε τελικά αν συμφαίρει η διπλή καμινάδα ή αυτή η διαδικασια!!


Δεν συμφέρει .. Τελικά έβαλα aritherm και το έπιασα εξωτερικά με κοτετσοσυρμα .. Μέχρι τωρα καλά παει !!

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ