Τι μπορείς να πάθεις από κακή καύσιμη υλη

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62283 από Fokion
ΙΙΙΙΙΙΙΙΙεχω.....

οχι να το λεμε σωστα.......

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Sp4wN

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62284 από eliasger
Να πω κάτι γενικό από την μέχρι τώρα ενασχόληση μου με το πέλλετ .
όλοι οι καυστήρες -μοτέρ - κοχλίες σε σόμπες και λέβητες δεν είναι ίδιοι με τους δικούς σας .
Η παραμικρή κατασκευαστική διαφορά μπορεί να δημιουργήσει ή και να λύσει πάρα πολλά προβλήματα .
Το πέλλετ που για μένα είναι άψογο σε κάποιον άλλον μπορεί να του δημιουργεί πρόβλημα .
Καλό θα είναι να απαντούν με σιγουριά μόνο όσοι έχουν το ίδιο μηχάνημα και οι υπόλοιποι να λέμε νομίζω .
Το πέλλετ είναι καινούριο πράμα για μας και θα το μάθουμε σιγά σιγά .
Διαβάστε με προσοχή τι έχουν γράψει οι παλιότεροι από εμάς ( Νάσικας , Σαμαράς , Χρήστος8 ,Γιώργος και άλλα παιδιά ) και θα σας λυθούν πολλές απορίες .
Ο superman δεν πέταξε σε μια μέρα .

tzavars @ yahoo.gr
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": KERBEROS

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62285 από Fokion
μα - νομιζω - ειναι ευνοητο οτι ο καθενας κρινει "εξ ιδιων" και οχι "τα αλωτρια...."

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62294 από Sp4wN
και γώ νομίζω πως έχουν γράψει 500 άνθρωποι καλά λόγια για το Golden Και 1-2 άσχημα !!
Λές να φταίνε τα πέλλετ ??

Σε μιά μέρα πέταξα !! Αυτά που λένε είναι κακοήθειες,μου έφεραν τη μπέρτα Κυριακάτικα και είχα πάει να δώ μπάλα ,εγώ φταίω ?? :P :lol: :whistle:

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by Sp4wN.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #66935 από KERBEROS
Μια όμορφη πρωτοχρονιάτικη ιστορία κλίνκερ:

Επειδή το τρένο, ως γνωστόν, είχε αργήσει :angry: κι επειδή είχα ξεμείνει από καύσιμη ύλη, δανείστηκα από το γείτονα και Διαχειριστή του φόρουμ jnet 5 σακουλάκια SAVA, μέχρι να έρθει η παλέτα GN που περίμενα.
Ο θεός με φώτισε και έριξα στο σιλό μόνο τα 2. Μέχρι και χθες ο λέβητας λειτουργούσε άψογα, χωρίς παρατράγουδα από κλίνκερ. Από τη στιγμή που το SAVA μπήκε στον κοχλία συνέβησαν τα εξής: εναύσεις με μαύρο καπνό (είχα συνηθίσει τον άσπρο φέτος)- μία τέτοια έναυση πέτυχαν και τα παιδιά που μου φέραν την παλέτα-, δύο εκρήξεις, που γέμισαν την αυλή όμορφη μαύρη στάχτη και ένα σβήσιμο του καυστήρα λόγω υπερθέρμανσής του!!! Το κομμάτι κλίνκερ που έβγαλα ήταν αρκετά μεγάλο, ώστε να κλείσει τις τρύπες στο μαγκάλι και να συμβούν όσα συνέβησαν... Όλα αυτά μόνο με 2 σακιά!
Περίμενα μέχρι σήμερα το πρωί, για να είμαι σίγουρος, πριν μιλήσω. Στον κοχλία μετά από 1-1,5 μέρα ξαναμπήκε GN. Εννοείται ότι το μαγκάλι δεν είχε απολύτως τίποτα πλην ελάχιστης στάχτης.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #66944 από jnet

KERBEROS έγραψε: Μια όμορφη πρωτοχρονιάτικη ιστορία κλίνκερ:

Επειδή το τρένο, ως γνωστόν, είχε αργήσει :angry: κι επειδή είχα ξεμείνει από καύσιμη ύλη, δανείστηκα από το γείτονα και Διαχειριστή του φόρουμ jnet 5 σακουλάκια SAVA, μέχρι να έρθει η παλέτα GN που περίμενα.
Ο θεός με φώτισε και έριξα στο σιλό μόνο τα 2. Μέχρι και χθες ο λέβητας λειτουργούσε άψογα, χωρίς παρατράγουδα από κλίνκερ. Από τη στιγμή που το SAVA μπήκε στον κοχλία συνέβησαν τα εξής: εναύσεις με μαύρο καπνό (είχα συνηθίσει τον άσπρο φέτος)- μία τέτοια έναυση πέτυχαν και τα παιδιά που μου φέραν την παλέτα-, δύο εκρήξεις, που γέμισαν την αυλή όμορφη μαύρη στάχτη και ένα σβήσιμο του καυστήρα λόγω υπερθέρμανσής του!!! Το κομμάτι κλίνκερ που έβγαλα ήταν αρκετά μεγάλο, ώστε να κλείσει τις τρύπες στο μαγκάλι και να συμβούν όσα συνέβησαν... Όλα αυτά μόνο με 2 σακιά!
Περίμενα μέχρι σήμερα το πρωί, για να είμαι σίγουρος, πριν μιλήσω. Στον κοχλία μετά από 1-1,5 μέρα ξαναμπήκε GN. Εννοείται ότι το μαγκάλι δεν είχε απολύτως τίποτα πλην ελάχιστης στάχτης.




Οπότε ο Σουηδός μου αστέρι που μέχρι τωρα εσβυσε μόνο 3 φορές. Και εννοείται οτι δεν τον καθαρίζω καθε 2 ημέρες αλλά τον αφήνω περισσοτερο από 1 εβδομαδα.

Για την ιστορία τα εχουμε γράψει στο παρακάτω ποστ
www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...4&id=39907&Itemid=53

και βαζω και μια τελευταία με κατι βράχια



Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.093 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ