Τι μπορείς να πάθεις από κακή καύσιμη υλη

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #10812 από Μακης

KERBEROS έγραψε: Ηθικό δίδαγμα.
Παράμετροι επιτυχίας θέρμανσης πέλλετ:
33% λέβητας/σόμπα (και υποστήριξή τους)
33% εγκατάσταση/καμινάδα
33% κάύσιμη ύλη.

Αυτά για όσους ψάχνονται.


Σιγουρα αυτα ισχυουν αλλα ενας κυριαρχος παραγοντας ειναι να υπαρχει καλη θερμομονωση στους τοιχους, ωστε να αποδωσουν ολα αυτα,αλλιως δυστηχως μια τρυπα στο νερο θα γινει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #10818 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ

Μακης έγραψε:

KERBEROS έγραψε: Ηθικό δίδαγμα.
Παράμετροι επιτυχίας θέρμανσης πέλλετ:
33% λέβητας/σόμπα (και υποστήριξή τους)
33% εγκατάσταση/καμινάδα
33% κάύσιμη ύλη.

Αυτά για όσους ψάχνονται.


Σιγουρα αυτα ισχυουν αλλα ενας κυριαρχος παραγοντας ειναι να υπαρχει καλη θερμομονωση στους τοιχους, ωστε να αποδωσουν ολα αυτα,αλλιως δυστηχως μια τρυπα στο νερο θα γινει.


Θερμομόνωση??? φαίνεται??... δε φαίνεται....
Ας φαινόταν και θα χαν τα περισσότερα σπίτια τη καλύτερη της Ευρώπης... για -40 και +60 θα ήταν :woohoo: :woohoo:
Υπάρχουν βέβαια και κάποιοι "χαζοί" που πήγαν και πεταξαν τα λεφτά τους εκεί (δεν είμαι σ αυτούς .. ευτυχώς :woohoo: :( )

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #10923 από Δημήτριος
Τελευταία καίγοντας πέλετ ελληνικής παραγωγής (όχι A/W, μου τελείωσε) διαπίστωσα την ύπαρξη ξένων σωμάτων. Συγκεκριμένα μέχρι τώρα έχω βρει κομματάκια χαρτιού, μπλέ πλαστικού, πράσινου πλαστικού, λευκού πλαστικού, γομολάστιχας, καουτσούκ, υφάσματος, χαρτιού και άλλων απροσδιορίστων. Απευθυνόμενος προς τους παραγωγούς τους ενημερώνω ότι το πέλλετ που πρέπει να καίμε στις αστικές περιοχές δεν είναι το ίδιο με αυτό που προορίζεται για βιομηχανική χρήση και γι αυτό έχει αυστηρότερες προδιαγραφές. Υπάρχει και ο ποιοτικός έλεγχος αν δεν το γνωρίζετε. Απευθυνόμενος στους σοβαρούς εμπόρους τους υπενθυμίζω ότι ο ρόλος τους δεν περιορίζεται μόνο στη διακίνηση και την πώληση αλλά και στη σωστή επιλογή προς όφελος του πελάτη. Απευθυνόμενος προς όλους επισημαίνω ότι ότι βρωμιά καίμε την αναπνέουμε από κοινού.
Δεν δημοσιεύω τα ονόματα των εταιρειών γιατί πιστεύω στη δεύτερη ευκαιρία.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #10924 από jnet

Δημήτριος έγραψε: Τελευταία καίγοντας πέλετ ελληνικής παραγωγής (όχι A/W, μου τελείωσε) διαπίστωσα την ύπαρξη ξένων σωμάτων. Συγκεκριμένα μέχρι τώρα έχω βρει κομματάκια χαρτιού, μπλέ πλαστικού, πράσινου πλαστικού, λευκού πλαστικού, γομολάστιχας, καουτσούκ, υφάσματος, χαρτιού και άλλων απροσδιορίστων. Απευθυνόμενος προς τους παραγωγούς τους ενημερώνω ότι το πέλλετ που πρέπει να καίμε στις αστικές περιοχές δεν είναι το ίδιο με αυτό που προορίζεται για βιομηχανική χρήση και γι αυτό έχει αυστηρότερες προδιαγραφές. Υπάρχει και ο ποιοτικός έλεγχος αν δεν το γνωρίζετε. Απευθυνόμενος στους σοβαρούς εμπόρους τους υπενθυμίζω ότι ο ρόλος τους δεν περιορίζεται μόνο στη διακίνηση και την πώληση αλλά και στη σωστή επιλογή προς όφελος του πελάτη. Απευθυνόμενος προς όλους επισημαίνω ότι ότι βρωμιά καίμε την αναπνέουμε από κοινού.
Δεν δημοσιεύω τα ονόματα των εταιρειών γιατί πιστεύω στη δεύτερη ευκαιρία.


Στείλε τους ομως μια επιστολή αναφεροντας τους οτι την επομενη φορά θα το κοινοποιησεις.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Δημήτριος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #10926 από XAALAARAA

Δημήτριος έγραψε: Τελευταία καίγοντας πέλετ ελληνικής παραγωγής (όχι A/W, μου τελείωσε) διαπίστωσα την ύπαρξη ξένων σωμάτων. Συγκεκριμένα μέχρι τώρα έχω βρει κομματάκια χαρτιού, μπλέ πλαστικού, πράσινου πλαστικού, λευκού πλαστικού, γομολάστιχας, καουτσούκ, υφάσματος, χαρτιού και άλλων απροσδιορίστων. Απευθυνόμενος προς τους παραγωγούς τους ενημερώνω ότι το πέλλετ που πρέπει να καίμε στις αστικές περιοχές δεν είναι το ίδιο με αυτό που προορίζεται για βιομηχανική χρήση και γι αυτό έχει αυστηρότερες προδιαγραφές. Υπάρχει και ο ποιοτικός έλεγχος αν δεν το γνωρίζετε. Απευθυνόμενος στους σοβαρούς εμπόρους τους υπενθυμίζω ότι ο ρόλος τους δεν περιορίζεται μόνο στη διακίνηση και την πώληση αλλά και στη σωστή επιλογή προς όφελος του πελάτη. Απευθυνόμενος προς όλους επισημαίνω ότι ότι βρωμιά καίμε την αναπνέουμε από κοινού.
Δεν δημοσιεύω τα ονόματα των εταιρειών γιατί πιστεύω στη δεύτερη ευκαιρία.


Ντρεπεσε να πεις οτι ειναι ΣΑΚΚΑΣ
Δεν εισαι ο μονος

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ
Συνημμένα:
Last edit: 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν by jnet.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GT

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11028 από Δημήτριος
Δεν είναι ΣΑΚΚΑΣ, αλλά παρατηρώ οτι το φαινόμενο εχει εξαπλωθεί. Μήπως εχουν τον ίδιο προμηθευτή... συγκολλητικού ας πούμε; Τι κοινό χρησιμοποιούν, μπορει να μας πει κάποιος;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.093 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ