Τι μπορείς να πάθεις από κακή καύσιμη υλη

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3522 από ntavelis

Αλεξιάδης έγραψε:

ddt έγραψε:

Αλεξιάδης έγραψε: Η συσκευασία έχει πάνω με κόκκινα γράμματα την μισή επωνυμία και με μαύρα γράμματα την άλλη μισή, και στο κάτω μέρος του σάκου πλατιά κόκκινη γραμμή πάνω στην οποία αναφέρει wood pellets, τα κιλά κτλ. Αν μου δώσεις email θα σου στείλω φωτό του σάκου.


Χρόνια πολλά! Μπορείς σε παρακαλώ να μου στείλεις τη φωτο στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3523 από ntavelis
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.
πρώτη φορά μπαίνω εδω και εντυπωσιάστηκα, αλλά και φοβήθηκα με όλα αυτά που διαβαζω. Πρόκειται να ξοδέψω ένα σεβαστό ποσό για να πάρω μία σόμπα ELDIKAMIN FUNNY. Στα χωριά του Αρτεμισίου Αρκαδίας έχει πολύ κρύο και αναγκαζόμαστε να κλαίω 650 λίτρα το μήνα για πετρέλαιο. Θα ήμουν ευγνώμων, αν μου απαντούσατε:
1. Από που να αγοράσω καλής ποιότητας πελετ εδω στην περιοχή της Τρίπολης;
2. Πως θα αποφεύγω τη σκόνη οταν θα ρίχνω το καυσιμο στη σόμπα; Πρακτικά πράγματα..
3. Είναι κάτι άλλο που θα πρέπει να προσέχω; Το κακό είναι ότι εγώ δεν μένω μονιμα εκει, αλλα οι γέροι γονείς μου και γι αυτό διάλεξαν ενα ακριβό μοντέλλο να το χειρίζονται ευκολα (τηλεκοντρολ κλπ)
Ευχαριστω!
Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by jnet. Αιτία: λάθος σε λέξη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3525 από XAALAARAA

ntavelis έγραψε: ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.
πρώτη φορά μπαίνω εδω και εντυπωσιάστηκα, αλλά και φοβήθηκα με όλα αυτά που διαβαζω. Πρόκειται να ξοδέψω ένα σεβαστό ποσό για να πάρω μία σόμπα ELDIKAMIN FUNNY. Στα χωριά του Αρτεμισίου Αρκαδίας έχει πολύ κρύο και αναγκαζόμαστε να κλαίω 650 λίτρα το μήνα για πετρέλαιο. Θα ήμουν ευγνώμων, αν μου απαντούσατε:
1. Από που να αγοράσω καλής ποιότητας πελλετ εδώ στην περιοχή της Τρίπολης;
2. Πως θα αποφεύγω τη σκόνη όταν θα ρίχνω το καύσιμο στη σόμπα; Πρακτικά πράγματα..Για πιο λόγω να παιδεύετε κάποιος να αφαιρέσει την σκόνη από το τσουβάλι? Τι πρόβλημα σας δημιουργεί? Εγώ έχω κάψει περίπου 2,5 τόνους και δεν έχω κανένα πρόβλημα με την σκόνη . Όσο σκόνη και να πέσει μέσα στο ντεπόζιτο όλη πέφτει στο πιατάκι καύσεις και καίγεται
3. Είναι κάτι άλλο που θα πρέπει να προσέχω; Το κακό είναι ότι εγώ δεν νέων μονιμα εκει, αλλα οι γέροι γονείς μου και γι αυτό διάλεξαν ενα ακριβό μοντέλλο να το χειρίζονται ευκολα (τηλεκοντρολ κλπ)
Ευχαριστω!



ο μύλος που έχει στο κάτω μέρος από το ντεπόζιτο είναι πολύ πρακτικός σε σχέσει με άλλες που έχουν κοχλία ανηφορικό

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ntavelis

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3541 από giogud
Συνήθως η σκόνη δεν καίγεται στον χώρο καύσης, αλλά πετιέται άκαυτη στον χώρο απόθεσης της στάχτης. Εκεί απλά δεν θα καεί καλά. Μπορεί να καπνίσει κιόλας. Κατά τα άλλα συνήθως δεν δημιουργεί σοβαρά προβλήματα. Απλά καλό θα είναι να μην υπάρχει.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ntavelis

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3544 από stelios
χρονια πολλα
εχω την συγκεκριμενη εδω και μια βδομαδα και ολα πανε καλα
πιστευω πως αξιζει τα λεφτα της
με την σκονη που λες κανενα προβλημα,λιγη σκονη μονο οταν την καθαριζεις καλα ειναι να παρεις και τη ειδικη σκουπα.
οσο για το τηλεκοντρολ ειναι σχεδον αχρηστο
αν ειναι και σχετικα μικρος ο χωρος σου. φουρνος με 2 τσουβαλια την ημερα.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ntavelis

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3546 από XAALAARAA

giogud έγραψε: Συνήθως η σκόνη δεν καίγεται στον χώρο καύσης, αλλά πετιέται άκαυτη στον χώρο απόθεσης της στάχτης.τι λες ρε Γιώργο για έλα στην Κομοτηνή να δεις την σόμπα μου που να βγει απο το πιάτο καύσεις που είναι 20χ13 να βάλει να φάει μια 4τραμελη οικογένεια εκεί μέσα και να χορτάσει που θα προλάβει να πάει λίγη σκονιτσα όταν καίει καλά η σόμπα στο 1,5 μέτρο δεν ζυγώνεις ούτε για πλάκα Εκεί απλά δεν θα καεί καλά. Μπορεί να καπνίσει κιόλας. Κατά τα άλλα συνήθως δεν δημιουργεί σοβαρά προβλήματα. Απλά καλό θα είναι να μην υπάρχει.


ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ
Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by XAALAARAA.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.092 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ