Τι μπορείς να πάθεις από κακή καύσιμη υλη

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3129 από kkavalas
εγινε εγκατασταση λεβητα d45p atmos και καποια στιγμη κατα τη διαρκεια λειτουργιας εκανε διακοπη.μετα απο αλλαγες στις ρυθμισεις παλι το ιδιο προβλημα.απο την εταιρια μας ειπαν αλλαγη του πελλετ. αλλαζοντας απο alphawood βαλαμε σακας παλι τα ιδια.βαζοντας αυστριακο απο τσουλφιδη κανενα προβλημα.βαζοντας βουλγαρικο οξια απο green energy(κιλκις)ολα καλα.με ΜΑΚΙ επισης οκ.με το alpha αφηνε στο θαλαμο σβολους σκληρους.το ΜΑΚΙ το εκαιγε καλα αλλα ειχε λιγο παραπανω καταναλωση.ευτυχως που δεν ειχε παραγγελθει ποσοτητα μεγαλη.αυτα με την μεχρι τωρα εμπειρια μου.ευχαριστω το forum και τα μελη για τις γνωσεις που παρεχονται.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3130 από azio1967
Ότι πελλετ κι αν έχω κάψει φετος,όλα μου αφήνουν στο χώρο καύσης αυτή την άμμο,τμήματα της οποίας είναι και κρυσταλλοποιημένα.Έχω καψει αλφα και βουλγάρικο.Άλλο περισσότερο κι άλλο λιγότερο,αφήνουν άμμο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3134 από ΜΑΡΙΑ
Καλησπέρα,τελικά ἀλλάξαμε καί ἐμεῖς πέλλετ καί ἀπό ἄλφα γούντ πήραμε Σακκᾶς....καί ἀρχισε ὁ ἐφιάλτης!!!
Ἄκαυστα πέλλετ,ἐμπλοκή Α01 συνεχῶς(ἄκαυστο πέλλετ στό τασάκι,καθημερινό καθάρισμα κ.ἄ)
Ἀλλάζουμε καθημερινά ρυθμίσεις.....τό νευρικό μας σύστημα κουρέλια!

Ελπίζω νά εἶναι θέμα ρυθμίσεων,γιατί 310€ στά σκουπίδια....ἔ δέν θά τό καταπιῶ ἔτσι.

Υ.Γ.
μέ τό προηγούμενο,τέλεια καύση.στάχτη πούδρα,καθάρισμα κάθε 5-6 μέρες.....
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": arel

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3191 από alxakc
Μου έδωσαν ένα σακί ως δείγμα (δεν αναφέρω την εταιρεία γιατί δεν φταίει) για να δοκιμάσω.
Το έριξα στη σόμπα και σταμάτησε να λειτουργεί. Κοίταξα το δοχείο και είχε γίνει όλο σκόνη!
Όταν -αναγκαστικά- καθάρισα το δοχείο, ανακάλυψα πως ήταν και μούσκεμα!
Είχε βουλώσει το δοχείο και είχε δημιουργηθεί ένα στρώμα λάσπης εσωτερικά στο θάλαμο.
Το αναφέρω για να έχουμε το νου μας - το λάθος ήταν δικό μου που δεν έλεγξα καλά το σακί πριν το ρίξω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3207 από N1k0s
Σήμερα καθάρισα έκτακτα το ποτήρι της καύσης , και όχι όπως σάββατο ... Τελειώνει σιγά σιγά η παρτίδα που πήρα τον Σεπτέμβρη και πρέπει να πω ότι ήμουν σε γενικές γραμμές ευχαριστημένος , αλλά σήμερα έβγαλα από το ποτήρι μία σωρό που έμοιαζε με σφουγγάρι που διαλύεται εύκολα και όχι σκληρή πέτρα ... Μάλλον δεν πρόκειται για κλίνγκερ αλλά καύση σε υπερβολική ποσότητα πέλλετ , οπότε και μπούκωσε το ποτήρι , η λύση απλή , αδειάζεις το ποτήρι ... Απλά πρώτη φορά μετά από 900 κιλά πέλλετ είδα κάτι άγνωστο ... Ισως πήρε υγρασία το πέλλετ , αλλά αμφιβάλλω γιατί η μεγάλη σορός φυλάσετο σε γκαράζ στη Πυλαία , οπότε στη υγρασία της Καλαμαριάς καθόταν το πολύ 10 μέρες ...

To pellet με έσωσε
τα τριπλά τζάμια θα με σώσουν ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #3208 από sta1

alxakc έγραψε: Μου έδωσαν ένα σακί ως δείγμα (δεν αναφέρω την εταιρεία γιατί δεν φταίει) για να δοκιμάσω.
Το έριξα στη σόμπα και σταμάτησε να λειτουργεί. Κοίταξα το δοχείο και είχε γίνει όλο σκόνη!
Όταν -αναγκαστικά- καθάρισα το δοχείο, ανακάλυψα πως ήταν και μούσκεμα!
Είχε βουλώσει το δοχείο και είχε δημιουργηθεί ένα στρώμα λάσπης εσωτερικά στο θάλαμο.
Το αναφέρω για να έχουμε το νου μας - το λάθος ήταν δικό μου που δεν έλεγξα καλά το σακί πριν το ρίξω.

Λογικά το τσουβάλι ήταν σε πολύ υγρασία....
Ναι μεν είναι σε νάυλον τσάντα αλλά δεν είναι ερμητικά κλειστά , οπότε η υγρασία πέρασε.
Ετσι πιστεύω τουλάχιστον.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
{Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΠΕΛΛΕΤ} Απο 180 ΕΥΡΩ > ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ 280 > ΣΕ ΑΛΛΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟ????????? :whistle:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by sta1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.106 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ