Τι μπορείς να πάθεις από κακή καύσιμη υλη

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3049 από giogud

egglezos έγραψε:

alxakc έγραψε: , με την αντικατάσταση του προϊόντος που αγοράσαμε.


εσάς θα σας αντικαταστήσουν μερικά σακιά...εγώ τι φταίω να πληρώνω πλακέτες, κοχλίες, μεταφορικά, μέχρι ολόκληρους καυστήρες έχω αλλάξει...

σήμερα μου έβγαλε βλάβη μία πλακέτα σε έναν πελάτη (η 3η βλάβη σε 1 εβδομάδα από τότε που ξεκίνησε αυτή η πελλέτα) λόγω πελλέτας...χωρίς συμπίεση! Κατάξανθη...αλλά μόλις την έπιανες στο χέρι σου γινόταν πριονίδι!! :woohoo:

Τι άλλο θα δούν τα μάτια μας.. :S

Καλησπέρα!!!
Πως μπορεί να κάνει ζημιά σε πλακέτες ένα πέλλετ που γίνεται σκόνη; Να μην καίει καλά το καταλαβαίνω. Φεύγει άκαυτο και μετά καίγεται μέσα στον λέβητα, καπνίζει και πολλά τέτοια χάλια. Αλλά πλακέτα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3054 από egglezos

giogud έγραψε: Πως μπορεί να κάνει ζημιά σε πλακέτες ένα πέλλετ που γίνεται σκόνη; Να μην καίει καλά το καταλαβαίνω. Φεύγει άκαυτο και μετά καίγεται μέσα στον λέβητα, καπνίζει και πολλά τέτοια χάλια. Αλλά πλακέτα;



δεν ξέρω τί ακριβώς συνέβη και γιατί έβγαλε βλάβη (δουλεύει στο ξύλο τέλεια...στην πελέτα τα σκατώνει) αλλά επειδή ο λέβητας είναι σε εγγύηση, εγώ πρέπει να την καλύψω. Υποθέτω ότι έφταιγε η πελέτα γιατί τα σφάλματα ξεκίνησε να τα βγάζει από τότε που έβαλε την συγκεκριμένη με μηδέν συμπίεση...

φαντάσου ότι μέχρι κοχλία έκοψε...

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein
Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by egglezos.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": arel

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3056 από giogud

egglezos έγραψε:

giogud έγραψε: Πως μπορεί να κάνει ζημιά σε πλακέτες ένα πέλλετ που γίνεται σκόνη; Να μην καίει καλά το καταλαβαίνω. Φεύγει άκαυτο και μετά καίγεται μέσα στον λέβητα, καπνίζει και πολλά τέτοια χάλια. Αλλά πλακέτα;



δεν ξέρω τί ακριβώς συνέβη και γιατί έβγαλε βλάβη (δουλεύει στο ξύλο τέλεια...στην πελέτα τα σκατώνει) αλλά επειδή ο λέβητας είναι σε εγγύηση, εγώ πρέπει να την καλύψω. Υποθέτω ότι έφταιγε η πελέτα γιατί τα σφάλματα ξεκίνησε να τα βγάζει από τότε που έβαλε την συγκεκριμένη με μηδέν συμπίεση...

φαντάσου ότι μέχρι κοχλία έκοψε...


Κοχλία μπορώ να το φανταστώ. Σφήνωσε η σκόνη με το πέλλετ και έγινε ο κακός χαμός.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3059 από egglezos

giogud έγραψε:
Κοχλία μπορώ να το φανταστώ. Σφήνωσε η σκόνη με το πέλλετ και έγινε ο κακός χαμός.


ταυτόχρονα ζόρισε και την πλακέτα με πολύ ρεύμα...προφανώς κάτι πέρασε από τις ασφάλειες και έκανε κάπου ζημιά...έχει χάσει συγκεκριμένα το φωτοκύτταρο (το βλέπει συνέχεια 100%)

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3069 από michalisgr
αν τα ξυλα σου ειναι υγρα βγαζει υπερβολικο καπνο.. επισης κοιτα η καμιναδα να ειναι σωστα βαλμενη.. εχω γνωστο που μολις ανοιξει τη πορτα του λεβητα βγαινει υπερβολικη καπνα εξω. Το προβλημα επιλυθηκε με τη σωστη μονωση της καμιναδας.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": arel

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3106 από mastoras
Τίθεται τέτοιο θέμα ? :huh:

Να σταματήσει η κάπνα μονώνοντας την καμινάδα ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.107 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ