Bio Pellets (Schweighofer Sebes)

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #103984 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Bio Pellets (Schweighofer Sebes)
Θοδωρη μη γινεσαι κακος! :evil:
Δε θυμασαι την διαφημιση με τον ΛΑΛΑΚΗ τον εισαγωμενο;

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #103986 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Bio Pellets (Schweighofer Sebes)
Σωστοςςςς! :lol:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #103988 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Bio Pellets (Schweighofer Sebes)
ξεκινας λαθος και απευθυνεσαι και σε λαθος ατομα :)
λες οτι κυνηγαμε (πληθυντικως και αοριστως)τους ελληνες μπορεις να αναφερθεις συγκεκριμενα αν θες και να παρεις και απαντησεις συγκεκριμενες .
και προφανως δεν εχεις ασχοληθει και με το θεμα
απο την στιγμη που πιστοποιειτε και πωλειτε χυμα το πελλετ και δεν προβλεπεται τιποτα για σακουλακια και κατοχυρωση του ονοματος ... το λευκο σακουλακι δεν δηλωνει τιποτα και δεν αποτελει δευτερη παραγωγη αλλα κανονικοτατη .για τον λογο αυτο πιστοποιουνται και οι εμποροι χυμα πελλετ ...απο κει και περα ...η παρανομια παντα προηγητε του νομου .
εν προκειμενω ... καπου υπαρχει ενα εργοστασιο το οποιο φαινεται να μην εχει καποια πιστοποιηση .
απο την πλευρα μου η συγκεκριμενη κουβεντα γινεται σε εντελως χαλαρο υφος προσπαθωντας ισως να καταδειξω καποια τρωτα σημεια τα οποια δυστυχως εκμεταλευονται και συμπατριωτες μας .
στην τελικη παντως το τι πελλετ θα χρησιμοποιησω δεν θα το αποφασισω ουτε εγω παρα μονο η σομπα μου :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #103996 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Bio Pellets (Schweighofer Sebes)
Νομιζω οτι εξ αρχης το εχετε πιασει λαθος! Το οτι δεν γνωριζω, δεν σημαινει οτι δεν μπορω να καταλαβω το αυτονοητο!

Δηλαδη θελεις να μου πεις οτι το ερογστασιο βγαζει τρια προιοντα (ας το θεσουμε ετσι), ενα το σακουλακι που φερει πιστοποιηση και αναγραφετε, δευτερο τπ χυμα πελλετ που δεν εχει κανενα μα κανενα λογοτυπο κτλ και το τριτο μια απλη διαφανη σακουλα? Πως να πιστοποιησεις ενα χυμα πραγμα που νοθευεται σε χρονο dt και απο το ποιον ασχετο? Το οτι δεν ειναι δευτερη παραγωγη ειναι δικό σου συμπερασμα ή σας ενημερωσε επισημα το εργοστασιο?
Μηπως να επικοινωνησετε με το εργοστασιο να ζητησετε πιστοποιητικο των χυμα πελλετ? Προτρεπω εσας γιατι εσεις ενδιαφερεστε και το πληρωνετε. Εμενα κατι μου βρωμαει στην ολη ιστορια!

Παντως εχεις ενα θεμα στο ποιους απευθυνομαι συνεχεια, ε? Αφου ξερεις οτι απευθυνομαι και σε σενα(βλεπε περιπτωση κρετα), θα παιζουμε με τις λεξεις? Και εγω φιλικα γραφω, χωρις να εχω καποιο προβλημα μαζι σου, απλα πιστευω οτι θα πρεπει να δωσουμε δυναμη ή αν θες να συγχωρουμε μερικα επικοινωνιακα λαθη των Ελληνων εμπορων και παρασκευαστων, καθως μεσα στην μεγαλη φουρτουνα που ζουμε τα τελευταια χρονια προσπαθουν αυτοι να αναπτυγχθουν και να δωσουν και καποιες θεσεις εργασιας στην αγορα!
Last edit: 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν by kosmidis80.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #104005 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Bio Pellets (Schweighofer Sebes)
και σε μια γρηγορη αναζητηση βλεπω οτι :

- Σε οτι αφορα το din plus, ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ! ΟΧΙ ΓΙΑ RETAILER!

- ΜΟΝΟ ΑΠΟ DIN CERTCO Μπορει να δοθει πιστοποιηση σε ολη την γραμμη εργοστασιο ΑΛΛΑ και retailers!


ΑΡΑ ας μας πουν οι κυριοι που ενσακιζουν σε διαφανα ή χυμα αν πληρούν και έχουν πάρει πιστοποιηση γι αυτο που κανουν και ποια ειναι αυτη?
Last edit: 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν by kosmidis80.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #104012 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Bio Pellets (Schweighofer Sebes)
ειλικρινα χαιρομαι που αρχισες να μπαινεις στο κολπο
τις διαφωνιες μου με την πιστοποιηση τις εχω δηλωσει...απο και και περα συζητημε το δεδομενο
ενα πιστοποιημενο λοιπον εργοστασιο (οτιδηποτε και να παραγει) δεν μπορει να εμπορευτει "δευτερο"
ο πιστοποιημενος εμπορος αγοραζει χυμα (κατα κανονα αναφερεται και σε χυμα διανομη που πρεπει να πληροι κι αλλα κριτηρια)
ο ενσακισμος ειναι παρενεργεια (κατα την αποψη μου)
αυτο ομως που γινεται ειναι η αγορα big bags (και οχι χυμα) και κατοπιν το σακουλιασμα (για πιστοποιημενα μιλαμε) κι απο κει και περα ...ειναι θεμα καθαρα να εμπιστευτει καποιος τον σακουλιαστη :)
αναφορικα με τον κρητικο ...δικη του παρεξηγηση και τιποτα περισσοτερο ...ειδικα ως προς το προιον (ισως καποιες παρατηρησεις συμπεριφορας )
κι εγω ημουν αυτος που δημοσιοποιησε την υπαρξη του (και καποιων αλλων)πολυ πριν εμφανιστει στο φορουμ :)

εχω ενα θεμα με οσους μιλουν γενικα σε πληθυντικους βγαζοντας τους εαυτους απ εξω και δημιουργωντας διασπαστικες τασεις σ ενα χωρο (που εχοντας τουλαχιστον κοινα καταναλωτικα συμφεροντα) νομιζω οτι θαπρεπε να προσπαθει να μενει ενωμενος ...μας φτανουν οι εμποροι τα ρουφιανακια και τα φερεφωνα ... δεν χρειαζεται και μεταξυ μας η φαγωμαρα .


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kosmidis80

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.066 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ