Biotherm Holzpellets: εντυπώσεις

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79200 από geov
Απαντήθηκε από geov στο θέμα Biotherm Holzpellets: εντυπώσεις
Πραγματικά σε όλα είναι πολύ καλό,ειδικά στην θερμική απόδοση.schwei δεν έχω εκτίμηση γιατί δεν το έχω βρει στα Χανιά.Μέχρι τώρα έχω δοκιμάσει τα:Spik Fire-Bioenergy-MAKHΣ-Energostar & German.Mε το biotherm η θερμοκρασία καυσαερίων στη σκάλα 5 φθάνει τους 180 βάθμους ενώ με τα υπόλοιπα γύρω στους 160.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX, kobra2

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79216 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Biotherm Holzpellets: εντυπώσεις

geov έγραψε: [...]
Και στα Biotherm που πήρα σήμερα βρήκα αρκετή σκόνη.


Στη φωτογραφία που μας δείχνεις δε φαίνεται καθόλου σκόνη. Να μας βγάλεις μια με τη σκόνη σου ζήτησα.

Όμως, παρατηρώ ότι η σακούλα σου είναι πλήρως έγχρωμη. Εμένα έχει μόνο άσπρο, πράσινο και μαύρο μελάνι. Το κόκκινο στη λέξη envirotec είναι πράσινο για παράδειγμα.

Μήπως έχεις παλιά σακούλα; Παλιά παραγωγή; Μήπως οι καινούριες είναι διαφορετικές; Γιατί θυμάμαι στον έλεγχο το καλοκαίρι τους έγινε σύσταση να αλλάξουν κάποια πράγματα. Ενδέχεται να έχεις σακούλα από πέρισυ; Κάθε παλέτα έχει καρτελάκι μέσα με ημερομηνία παραγωγής. Για τσέκαρέ το.

geov έγραψε: Πραγματικά σε όλα είναι πολύ καλό,ειδικά στην θερμική απόδοση.schwei δεν έχω εκτίμηση γιατί δεν το έχω βρει στα Χανιά.Μέχρι τώρα έχω δοκιμάσει τα:Spik Fire-Bioenergy-MAKHΣ-Energostar & German.Mε το biotherm η θερμοκρασία καυσαερίων στη σκάλα 5 φθάνει τους 180 βάθμους ενώ με τα υπόλοιπα γύρω στους 160.

Και να φανταστείς ότι στο δικό μου μηχάνημα με το bio-therm πιάνει λιγότερη ποσότητα ο κοχλίας. Με τα Golden έπιανε περισσότερη. Χαίρομαι που έχετε θερμόμετρα και μετράτε θερμοκρασία. Αυτό επιβεβαιώνει ότι είναι πράγματι καλό πέλλετ.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": geov

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79326 από mourgos
Απαντήθηκε από mourgos στο θέμα Biotherm Holzpellets: εντυπώσεις
Πολυ καλο πελλετ. Έκαψα ένα τόνο τον Δεκέμβριο που έκανε και αρκετα κρύα. Αξιοπρεπεστατο. Στάχτη παραπάνω έκανε σίγουρα αλλα καιγόταν άψογα. Value for money που είπαν και οι προηγούμενοι.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": geov

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #79616 από geov
Απαντήθηκε από geov στο θέμα Biotherm Holzpellets: εντυπώσεις
Από εκεί που παίρνω το Biotherm έχει μόνο αυτή την συσκευασία.Αυτή την στιγμή έχει λιγότερο από μισή παλέτα,που δεν έχει ταμπελάκι.Δεν ξέρει ακόμα εάν θα φέρει κι άλλο Biotherm καθως έχει αρκετή ποσότητα από άλλες 3 μάρκες που δουλεύει:MAXPELLETS,BIOENERGY,ΜΑΚΗΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #79624 από geov
Απαντήθηκε από geov στο θέμα Biotherm Holzpellets: εντυπώσεις
Μόλις παρατήρησα ότι τελικά τα νέα σακιά Biotherm που πήρα πριν από λίγο έχουν άσπρο,μαύρο και πράσινο μελάνι.....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #79626 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Biotherm Holzpellets: εντυπώσεις
Από σκόνη πώς πάνε;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.089 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ