Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
4 Μήνες 2 Εβδομάδες πριν #181076 από rofos
Απαντήθηκε από rofos στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Ουπς, γράψε λάθος. Μπερδεύτηκα με το πορτοκαλί ενώ εσύ δοκίμασες την άσπρη σακούλα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Μήνες 2 Εβδομάδες πριν #181077 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Ναι, την άσπρη δοκίμασα. Έχω κάψει και την πορτοκαλί. Να σου πω την αλήθεια από τότε που αλλάξε το design της αντίστασης η Kiturami δεν ξαναείχα ποτέ θέμα με τη στάχτη των σκούρων πέλλετ, ας μαζεύεται και βουνό από καρβουνιά στο σχαράκι. Έκαψα κάτι Redi αλβανικά, κάτι πορτοκαλί Alfa Wood, Κάτι Α1 Plus που πήρε η μάνα μ καταλάθος (και τα πλήρωσε για Alfa Wood), αλλά για 15-20 τσουβάλια max τη φορά. Δεν θα ήθελα να κάψω 2-3 τόνους σερί και μετά να καθαρίσω τέτοια πέλλετ... Με τα Schweighofer και πιο παλιά της Egger έβγαινε η σεζόν με 1-2 καθαρίσματα στα τούμπο μαξ και τη θερμοκρασία καυσαερίων στους 150.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": rofos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Μήνες 1 Εβδομάδα πριν - 4 Μήνες 1 Εβδομάδα πριν #181085 από Cater
Απαντήθηκε από Cater στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Λοιπόν, αφήστε τις βλακείες με τα COP, ας πάμε πίσω στα πέλλετ. Το premium πέλλετ της Alfa Wood κάηκε τίμια. Δεν βρήκα κλίνκερ στο σχαράκι και η στάχτη που συνέλλεξα μετά βίας έφτασε το 0,2% στον πάτο του λέβητα. Η αλήθεια είναι ότι μου μπούκωσε ο κοχλίας μια-δυο φορές, αλλά αυτό έχει να κάνει με την αρχική ποσότητα ρίψης, γιατί μόλις κάηκαν αυτά που ήταν στο σχαράκι ξεφράκαρε.

Εν πάση περιπτώσει, πήραμε 2 παλέτες Pell Up της Ziegler που αγόρασε το εργοστάσιο της Schweighofer στην πόλη Sebes της Ρουμανίας. 800 € από Ευαγγέλου, Καρδίτσα, με παράδοση στην αυλή μας.





Είναι το παλιό γνωστό Schweighofer, το ξανθό με το ρετσίνι, χωρίς φλοιό.

ΥΓ: Εν τω μεταξύ, αν δείτε το εξελάκι στην υπογραφή μου, το φυσικό αέριο τον Ιανουάριο θα συμφέρει περισσότερο και από τις αντλίες θερμότητας. Τρομερή πτώση.


​​​​

Το περσινο hs timber που πήρα είναι πιο ανοιχτόχρωμο απο αυτό που πήρα φετος το οποίο είναι αρκετά πιο σκούρο. Ακόμα δεν τοχω κάψει για να δω τι και πως  γιατί εχω περισευμα ακομα. Παιζει να άλλαξε και να τα δίνει σε αυτά τα σακιά τώρα?  Μπορείς μια φωτό με τις προδιαγραφές κλπ ?


 
Last edit: 4 Μήνες 1 Εβδομάδα πριν by Cater.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Μήνες 1 Εβδομάδα πριν #181086 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Τι προδιαγραφές θέλεις; Το χαρτί μόνο τον αριθμό παρτίδας και το όνομα του υπεύθυνου γράφει. Από Sebes ήταν τα περσινά σου; Αν ναι, τώρα βγαίνουν ως Pell Up

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Μήνες 1 Εβδομάδα πριν #181090 από Cater
Απαντήθηκε από Cater στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Δεν βιίσκω κάποια διαφορα εκτός απο το πλαι που αναγράφει την παρτίδα αλλά το χρώμα του πέλλετ είναι διαφορετικό, δεν ξέρω αν φαίνεται απο τις φώτο.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Μήνες 1 Εβδομάδα πριν - 4 Μήνες 1 Εβδομάδα πριν #181091 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Αυτό που φαίνεται είναι ότι το ένα προέρχεται από το εργοστάσιο στο Radauti και το άλλο από το εργοστάσιο στο Reci. Ποια σου φαίνονται καλύτερα αυτά από το Radauti;
Last edit: 4 Μήνες 1 Εβδομάδα πριν by DOOM_NX.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.526 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ