Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #83843 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

mastoras έγραψε:

dimlyk έγραψε: σχεδον παγια τακτικη του μαρκετινγκ ... :)


Το marketing σε περιόδους κρίσης είναι άχρηστο και οι τακτικές του αναποτελεσματικές, κυρίως για την Ελληνική αγορά και νοοτροπία του καταναλωτή.

Η ρευστοποίηση και η επένδυση για άλλου είδους εμπόρευμα είναι η σωστή προσέγγιση της απορίας. Ιδίως όταν πρόκειται για εποχιακά είδη.


προφανως δεν καταλαβες την απαντηση μου ... ο καθε παραγωγος απλα δεν συνηθιζεται να πουλαει πιο φτηνα απ τους μεταπωλητες του ...εκτος κι αν εχει ο ιδιος δικτυο πωλησεων τοσο εκτεταμενο
ελπιζω να μην χρειαζεται κι αλλη αναλυση μια και δεν ειμαι ο σχετικος :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #83848 από eliasger
Απαντήθηκε από eliasger στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
dimlyk Και εγώ άσχετος είμαι αλλά πιστεύω ότι αυτό πρέπει να κάνουν οι εταιρείες που σέβονται το δύκτιο πωλήσεων που έχουν , αλλά και να ορίζουν την μέγιστη τιμή λιανικής πώλησης των προιόντων τους .

tzavars @ yahoo.gr

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #83853 από παλτακης
Απαντήθηκε από παλτακης στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Μην ξεχνατε οτι στο εμποριο υπαρχη η τιμη λιανικης και η τιμη χονδρικης ...οποτε καποιος μεταπωλητης που αγοραζει σε τιμη χονδρικης ειναι στην δικη του ευχερεια ποσο θα μεταπουληση το προιον .Απο εκει και περα οταν μια μοναδα παραγωγης δεν εχει δικο της δικτυο καταστηματων αλλα πουλαει μονο χονδρικη τοτε σε περιπτωση και λιανικης εχει τιμη ισαξια της τιμης λιανικης σε ενα μεσο ορο διοτι μπορει καποιος μεταπωλητης να θελει να πουλαει ακριβοτερα απο τον μεσο ορο πωλησης αγορας ενος προιοντος .

Αν το εργοστασιο πουλαει φτηνοτερα αμεσως κλεινει την πορτα στους μεσαζοντες διοτι δεν θα ειναι ανταγωνιστικοί
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": manoudis

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #84073 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

eliasger έγραψε: dimlyk Και εγώ άσχετος είμαι αλλά πιστεύω ότι αυτό πρέπει να κάνουν οι εταιρείες που σέβονται το δύκτιο πωλήσεων που έχουν , αλλά και να ορίζουν την μέγιστη τιμή λιανικής πώλησης των προιόντων τους .


ακριβως ετσι ...στην ουσια προστατευονται οι ιδιες γιατι αλλιως κι αφου δεν εχουν οι ιδιες δικτυο πωλησεων θα ψαχνονται...οσο για την τιμη...εκτος απο σοκολατες κλπ ...ισως ειναι μια καλη πρακτικη ...αν και συνηθως η τιμηγ αυτη ειναι αρκετα υψηλη ...παντως μονο μια υποδηματοποιια μουρχεται τωρα στο μυαλο που ειχε κανει κατι τετοιο (για την ελλαδα μιλαω) κι εκεινη την εποχη μου ειχε φανει αρκετα προχωρημενο


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #84159 από vaggelis.alex1968
Απαντήθηκε από vaggelis.alex1968 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
O κάθε ανταγωνισμός είναι ευπρόσδεκτος γιά τους καταναλωτές, αρκεί να είναι μέσα στο πλαίσιο των προδιαγραφών της αγοράς με πιστοποιήσεις κ.λ.π. Τότε ο καθένας απο εμάς θα μπορεί να επιλέξει το προϊον που του ταιριάζει: καλύτερα, φθηνοτερα,ποιο ποιοτικά καιτελος ποιό ευκολα και γρήγορα. Με προτίμηση αν υπάρχει η δυνατότητα στα Ελληνικά προϊοντα χωρις προκαταλείψεις

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #84205 από t123321
Απαντήθηκε από t123321 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Τι γίνεται ρε παιδιά. alfawook 238 ευρώ ο Μόσχαλης, 250 η ίδια η alfawood και εδώ στα Γιάννενα η θυγατρική της alfawood ξυλοτεχνική ηπείρου θέλει 330.
Αυτό είναι φυσικό αφού εδώ στα Γιάννενα ότι πελλετ και να πάρεις έχει ταρίφα 5 ευρώ το 15κιλο. Εκτός τα 'πολύ' πιστοποιημένα που έχουν 5,5.
Μ' αρέσει ο υγιής ανταγωνισμός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.452 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ