Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #178073 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
μη δινεις σημασια ,,,η αναφορα ειναι σωστη και μακαρι να γινοταν συχνοτερα τετοιες αναφορες κι οχι εκ των υστερων να πεταγονται καποιοι χυπνιοι να λενε πηρα τοσο ....προπερσυ ! 
το ζητουμενο ομως ειναι η συνεχεια .... και φοβαμαι μηπως ξεπουλαει και δεν ξαναφερει η ... οπως κανουν και τα σουπερ βαζουν σε προσφορα μια παρτιδα να ξεπουληθει και η επομενη ερχεται με πολυ μεγαλυτερη τιμη 


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": rofos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #178074 από rofos
Απαντήθηκε από rofos στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Δεν νομίζω να ξεπουλάει διότι οι σακούλες είχαν ημερομηνία παραγωγής 9ος/2022.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #178075 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
μακαρι 


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #178076 από pianoteacher
Απαντήθηκε από pianoteacher στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Μα αν διαβάσουμε τα post των τελευταίων μηνων, οι περισσότεροι απορούν πως γίνεται να φτάνει η τιμή 150% πάνω . Νομίζω ότι το πιο λογικό είναι ένα 50%. Είμαστε σε κατάσταση πολέμου, όλα είναι πιθανά, όλα παίζουν και τίποτα δεν είναι δεδομένο. Πυρ κατά βούληση κ ο κάθε ένας κοίτα το συμφέρον του είτε είναι έμπορος και ανεβάζει όσο μπορεί είτε είναι καταναλωτής και αγοράζει όπου βρει φθηνότερα. Δεν θα κάτσω προσωπικά να αναλύσω πως κ γιατί πουλάει φθηνότερα ή αν αύριο κάποιος άλλος χτυπήσει την τιμή του praktiker. Τα τελευταία χρόνια πάντως αγόραζα από Leroy τέλη Οκτωβρίου όταν τα έβαζε προσφορά
ΚαιΙ στο φινάλε ναι, θα ψάχνω το ίντερνετ μέρα πάρα μέρα μέχρι να βρω, αν βρω, τιμή που ανταποκρίνεται στο λόγο ύπαρξης του πελλετ μέχρι να φτάσει η μέρα που θα νιώσω ότι έχει κρύο και αν δεν έχω βρει πελλετ και θα παραγγείλω πετρέλαιο την ίδια μέρα. Την επόμενη θα ανάψω καυστήρα, θα έχω πληρώσει τα ίδια λεφτά με τη σημερινή τιμή του Ελληνικού πελετ και θα καααααθομαι να πατάω το κουμπί. Τόσο απλό είναι!!!! 
Last edit: 1 Χρόνος 6 Μήνες πριν by pianoteacher.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #178077 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Φίλε μου προφανώς είσαι την Αθήνα. 

Ένας που μένει βόρεια Ελλάδα η σε περιοχή με πάρα πολύ κρύο μπορεί να κάνει αυτή την δουλειά; Η να κάτσει να ακούσει τις συμβουλές τις δικές σου και των υπολοίπων ότι θα πέσει η τιμή ενώ σε όλη την Ευρώπη είναι στο Θεό, έρχεται χειμώνας και οι τιμές σε όλα πάνε πάνω; 

Έχετε πάρει στον λαιμό σας κόσμο εδώ μέσα και εμένα μαζί αλλά εγώ δεν σας κατηγορώ, είπα είμαι βλακας  (γιατί ενώ πχ και εγώ ήξερα το περσινό πάθημα και το έχω αναλύσει που δεν βγήκαν ποτέ προσφορές, και δεν πίστευα θα βρω φτηνοτερο αργότερα αλλά  άκουγα δεξιά αριστερά και την δική σας άποψη  λέω ας περιμένω λίγο πόσο μπορεί να φτάσει; Αν το διαπραγμευτω θα μου κάνει την ίδια τιμή που είχε τον Μάϊο. ". 

 Και να που φέτος οι αυξήσεις δεν ήταν 20-50€ που ήταν τα άλλα χρόνια ο τόνος αλλά ολόκληρα 100€ και φτάσαμε στα 800€/τόνος . Ποιος θα το περίμενε; Κάνεις. 

Για αυτό καλό είναι όταν λέμε μια άποψη να έχουμε επιχειρήματα. Πάλι είπες αρχίσανε τα όργανα και θα πέσουν οι τιμές. Οι τιμές μπορεί να πέσουν από το υψηλό που έχουν φτάσει προσωρινά αλλά με diesel 2€ τον οπεκ να κάνει μείωση παραγωγής, την Ρωσία να κόβει φυσικό αέριο, έναν πόλεμο λίγα χιλιόμετρα μακριά από εμάς και έναν χειμώνα σε αναμονή, με την ζήτηση σε καυσόξυλα και πελλετ σε όλη την Ευρώπη στο Θεό, με απαγόρευση εξαγωγών, με ένα χάος γενικά αυτή η μείωση μόνο προσωρινή μπορεί να είναι και τον Γενάρη θα πάει 15€ το σακί. 

Το συμπέρασμα λοιπόν είναι ότι ο Πηχας που μιλάει με όλη την Ελλάδα έχει κάνει 2 ποστ (και έχω τσακωθεί και με αυτόν δεν Μ αρέσει ο χαρακτήρας του) και έχει πει για τιμες, ο Χρήστος 8 που μιλάει με όλη την Ελλάδα και είναι της δουλειάς έχει κάνει 2 ποστ , ο pri που είναι 10 χρόνια στο forum έχει κάνει 5 ποστ ο thomas που έχει πληροφορίες έχει κάνει  2 ποστ, όλοι οι υπόλοιποι που δεν θυμάμαι τώρα ονόματα και ξέρουν την αγορά έχουν κάνει 1-2 ποστ και λένε τα ίδια με μένα και εσύ που παίζεις πιάνο έχει κάνει 50 ποστ να μας πεις θα πέσουν οι τιμές. Υπάρχει λίγο θέμα εδώ. Να αξιολογήσουμε κάποια πράγματα. Οι τρέχουσες τιμές πέλλετ είναι οι τιμές που βρίσκουν όλοι οι χρήστες σε όλη την Ελλάδα. Όχι η κρυφή τιμή 30 σακιων μιας προσφοράς ενός πολυκαταστήματος που βρήκες εσύ και ο χρήστης Ράμος και καλά κάνατε και μας ενημερώσετε. Δεν έθιξα την ενημέρωση, τον σχολιασμό σου έθιξα γιατί επιμείνεις στο ίδιο επιχείρημα με δεδομένα αυτά που έχει στο μυαλό σου και όχι πραγματικές πληροφορίες. 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #178080 από κωνσταντινος 17
Απαντήθηκε από κωνσταντινος 17 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Ακριβώς όπως τα λες είναι, δυστυχώς η τιμή δεν θα υποχωρήσει αυτό το χειμώνα, δεν πρέπει να βλέπουμε μόνο τι γίνεται στην Ελλάδα αλλά σε όλη την Ευρώπη. Όταν σε άλλες χώρες η τιμή του πέλλετ είναι στα 15+ευρώ το σακί, λόγω ελλείψεως φυσικού αερίου, οι τιμές δεν θα υποχωρήσουν.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.490 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ