Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #177285 από giannis kalor
Απαντήθηκε από giannis kalor στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

Z3us1984 έγραψε: Μάλλον εσύ δεν έχεις καταλάβει κάτι...οτι όλα πάνε βάσει ατζέντας... Έχουμε περάσει στο επόμενο level αυτό τις ενεργειακής κρίσης...ο Covid-19 ήταν η αρχή... Τώρα το παιχνίδι παίζεται αλλιώς... Θα το καταλάβεις με ριν καιρό... Τόσα χρόνια είχαμε παραγωγή ενέργειας μέσω λιγνίτη... Εφόσον η χώρα έχει θεμα με το φυσικό αέριο γιατί έκλεισε τα εργοστάσια λιγνίτη.. Ζούμε σε μια χώρα με αφθονία στον ήλιο και τώρα ξύπνησαν για παραγωγή ενέργειας μέσω ΑΠΕ.. Ακόμη και από το κύμα τις θάλασσας μπορούμε να παράγουμε δωρεάν ενέργεια... Θα μπορούσαν να επιδότησουν στο 100% για φωτοβολταϊκα σε στέγες... Δεν θέλουν όμως... Ρίχνουν το τυράκι και τον τρώνε αρκετή...

Πόσο συνομωσιολογος είσαι όμως . Παντού βλέπεις σενάρια και ότι όλοι θέλουν να σε βλάψουν . Είμαι σίγουρος ότι ούτε εμβόλιο έκανες γιατί θα έχει μέσα τσιπ. Ρε πόσοι ψεκασμενοι υπάρχουν σε αυτή την χώρα .
Τώρα ειλικρινά πιστεύεις αυτά τα πράγματα ; Σε λίγο θα μας πεις για την νέα τάξη πραγμάτων και ότι από πίσω κρύβονται οι σιωνιστές και η οικογένεια ροθτσαιλντ .
Τα Νεφελίμ ελοχιμ λείπουν του Λιακόπουλου εδώ μέσα με αυτά που διαβάζω .

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": thomas, DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 8 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #177286 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Εν τω μεταξύ στην Αυστρία...



Last edit: 1 Χρόνος 8 Μήνες πριν by DOOM_NX.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 8 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #177287 από mikemtb
Απαντήθηκε από mikemtb στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

john88s έγραψε: Μπρικετα χαμηλή υγρασία στάνταρ απόδοση , και δεν σε κλέβουν στην ποσότητα. 

Και το κυβικό το έχουν ξεφτιλισει οι έμποροι τα βάζουν χύμα σε big bags που είναι 0,9Χ0,9Χ0,9 και βγαίνει 0,9 κυβικό χύδην δλδ 0,45 στοιβαγμένα. 

θα σε στεναχωρήσω.. 0.73m³ βγαίνει το χυδην...

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Last edit: 1 Χρόνος 8 Μήνες πριν by mikemtb.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 8 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #177288 από Z3us1984
Απαντήθηκε από Z3us1984 στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Φίλε ελπίζω να έχεις κάνει και την Τετάρτη δόση... Εμβολίου... Επίσης να πίνεις τον φρέντο σου με χάρτινο καλαμάκι ... Διάβασε λοιπόν πως ξεκίνησε όλο το παιχνίδι πολύ ποιο πριν τον πόλεμο με τους ουκρανους είχαν στήσει καλά το παιχνίδι τους... www.reportersunited.gr/7579/poios-ftaiei...kriveia-stin-ellada/ επίσης εάν διαθέτης netflix υπάρχει ένα ντοκιμαντέρ... Για την απάτη με το χρηματιστήριο ρύπων ... Ανοίξτε τα μάτια σας λιγάκι.. Διαβάστε... Και μην βλέπετε ελληνική τηλεόραση .... Και όλα θα πάνε καλά..Ίσως κάποια στιγμή δεις φίλε Γιάννη ότι το παιχνίδι τον έχουν στήσει πολύ καλά... Θα το καταλάβεις και το χειμώνα.. Όταν δεις ότι μέτρα για το covid.. Θα εφαρμόζονται αλλά για άλλο σκοπό με πρόσχημα την ενεργειακή κρίση και την κλιματική αλλαγή.. 
Last edit: 1 Χρόνος 8 Μήνες πριν by Z3us1984.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #177289 από dodis
Απαντήθηκε από dodis στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
προς giannis karol.ακου φιλε.πρωτα απο ολα να μαθεις να σεβεσαι.ιδιως ανθρωπους που δεν τους γνωριζεις προσωπικα.ναι ψαχνω τζαμπασταν οπως το ειπες.ναι αγορασα και εγω πριν απο καιρο με 440 την παλλετα.ναι ξαναπηρα γιατι το βρηκα τζαμπασταν 265 η παλλετα.ναι δεν γουσταρω αυτο που γινεται με τους εμπορους.ναι τα πηρα ολα με τιμολογιο.αυτα περι θεωριες συνομοσιας το οτι γραφουμε το μακρυ μας και το κοντο μας.ξανασκεψουτα.δεν μπορω να καταλαβω γιατι τετοια επιθεση.και εαν ψαχνεις και δεν βρισκεις τι.σου δινει το δικαιωμα να γραφεις ολα αυτα.του χρονου μπορει να βρεις εσυ και οχι εγω.και για τελος γιατι ειμαι διακοπες οχι δεν το βρηκα σε site η facebook.μου το εφερε νομιμοτατα με τιμολογιο γειτονας μου νταλικερης.οσο για τον αλλο φιλο περι απατεωνων για φυλακες και οτι αλλη βλακεια εχει πει.λυπαμαι.καλυνηχτα σας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 8 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #177292 από sdancer75
Απαντήθηκε από sdancer75 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Μάλλον εσύ δεν έχεις καταλάβει κάτι...οτι όλα πάνε βάσει ατζέντας... Έχουμε περάσει στο επόμενο level αυτό τις ενεργειακής κρίσης...ο Covid-19 ήταν η αρχή... Τώρα το παιχνίδι παίζεται αλλιώς... Θα το καταλάβεις με ριν καιρό... Τόσα χρόνια είχαμε παραγωγή ενέργειας μέσω λιγνίτη... Εφόσον η χώρα έχει θεμα με το φυσικό αέριο γιατί έκλεισε τα εργοστάσια λιγνίτη.. Ζούμε σε μια χώρα με αφθονία στον ήλιο και τώρα ξύπνησαν για παραγωγή ενέργειας μέσω ΑΠΕ.. Ακόμη και από το κύμα τις θάλασσας μπορούμε να παράγουμε δωρεάν ενέργεια... Θα μπορούσαν να επιδότησουν στο 100% για φωτοβολταϊκα σε στέγες... Δεν θέλουν όμως... Ρίχνουν το τυράκι και τον τρώνε αρκετή...


Ακριβώς έτσι, όλα βάσει ατζέντας. Να θυμίσουμε μόνο το εξής. Το ελληνικό δημόσιο πούλησε τη ΔΕΗ για 2 δις και τώρα επιστρέφει τα λεφτά στους νέους ιδιοκτήτες μέσω των επιδοτήσεων, δλδ το ελληνικό κράτος μετά από αυτό δεν θα έχει λάβει ούτε μισό ευρώ έχοντας ουσιαστικά χαρίσει δημόσιο πλούτο κρίσιμο για την ανάπτυξη της χώρας σε γεράκια. Ήξερε λοιπόν ο Χατζηδάκης ότι το target model  θα είναι πιο ακριβό για τους Έλληνες όταν το διαφήμιζε ως προς το συμφέρον του πριν από δύο χρόνια; Δεν ήξερε όπως ο πρωθυπουργός ή ήταν αφελής; Τυχαίο που τον Αύγουστο του 2021 υποχρέωσαν τη ΔΕΗ να βάλει ρήτρα αναπροσαρμογής δήθεν ως πρόβλημα αθέμιτου ανταγωνισμού με τους εισαγωγείς ρεύματος και όχι παραγωγούς και τον Οκτώβριο να πουλήσει το ελληνικό δημόσιο τις μετοχές του  ώστε από το 51% να πέσει στο 34% και άρα να μην έχει λόγο για τις αυξήσεις; Τυχαία; Δεν το νομίζω. Πότε ξεκίνησαν οι αυξήσεις ρεύματος που συμπαρέσυραν τα πάντα; Ακριβώς εκείνο το διάστημα. Τυχαία και αυτό; Ο θρίαμβος του φιλελευθερισμού ήταν η τιμή της kWh από 0.09 ευρώ να εκτοξευτεί στα 0.78 του ευρώ με ότι σημαίνει αυτό για όλα τα προϊόντα. Ξανά λοιπόν επιδοτήσεις από τους δήθεν ευεργέτες, ξανά επιδόματα, ξανά δόσεις..... Ο Μακρόν δήλωσε ότι ήρθε το τέλος της αφθονίας και της ξεγνοιασιάς....  

 

sdancer75
Last edit: 1 Χρόνος 8 Μήνες πριν by sdancer75.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": gogospolsci@yahho.gr, mikemtb

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.428 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ