Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #55856 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

XAALAARAA έγραψε:

KERBEROS έγραψε: Φανταστείτε δε τα μέλη να είναι 500 και οι τόνοι 1000+. Ενδιαφέρον, δε βρίσκετε;


δεν ξεκιναμε απο τα βασικα καλυτερα 5 ατομα ενα φορτιο (αντε μεχρι εδω απλο ειναι λεφτα να υπαρχουν)και μετα φορτια σε εναν εμπορα (εδω κολαμε πρεπει να εχει ολες τις μαρκες) ποιος ομως θα κατσει να ασχοληθει για να κερδισουν οι αλλοι χωρις αυτος να βγαλει το κατι τις + το κλεισιμο μεταφορας τις διανομης συν εκφορτωση δεν γινονται αυτα ρε παιδια για 200 ατομα


Στις πρωτεύουσες νομών μπορώ πολύ εύκολα να οργανώσω την διανομή. Αρκεί να γίνει μέσα σε 1-2 μέρες.
Και δεν μου είναι δύσκολο. Σε 1 ώρα το οργανώνω. Αλλά....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #55857 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

giogud έγραψε: Βγήκες και σχολίασες κατ ευθείαν για άλλη περιοχή και για πέλλετ το οποίο δεν το έχεις πιάσει στα χέρια σου. Είπα μια τιμή 25€ κάτω από τις τρέχουσες, είπα τον τρόπο που θα μπορούσε να επιτευχθεί και συ κατ ευθείαν με τον καλό λόγο.
Αλλά επειδή και βεβαίως θα κάνεις ότι θέλεις, το ίδιο δηλαδή με τους περισσότερους, τα group buy δεν θα πετύχουν.


Εντάξει είπα να πώ τη γνώμη μου.Αυτό δε σημαίνει πως αποτρέπω κανέναν ή απαξιώνω το συγκεκριμένο πέλλετ.Απλά έγραψα τις σκέψεις μου για καλύτερη τιμή και καλύτερο (τουλάχιστον όσον αφορά τη μέχρι τώρα γενική γνώμη που επικρατεί) πέλλετ σε μιά άλλη χρονική περίοδο.
Το ότι είμαι νέος στον τομέα πέλλετ είναι γνωστό . Αυτό δε σημαίνει πως δε μπορώ να εκφέρω γνώμη

Επαναλαμβάνω και προς όλους η προσωπική μου άποψη δεν αποτελεί κριτήριο για το τι θα κάνει ο καθένας.
Καλύτερα τώρα ? ;)

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Sp4wN.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #55864 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

XAALAARAA έγραψε:

KERBEROS έγραψε: Φανταστείτε δε τα μέλη να είναι 500 και οι τόνοι 1000+. Ενδιαφέρον, δε βρίσκετε;


δεν ξεκιναμε απο τα βασικα καλυτερα 5 ατομα ενα φορτιο (αντε μεχρι εδω απλο ειναι λεφτα να υπαρχουν)και μετα φορτια σε εναν εμπορα (εδω κολαμε πρεπει να εχει ολες τις μαρκες) ποιος ομως θα κατσει να ασχοληθει για να κερδισουν οι αλλοι χωρις αυτος να βγαλει το κατι τις + το κλεισιμο μεταφορας τις διανομης συν εκφορτωση δεν γινονται αυτα ρε παιδια για 200 ατομα


Εγώ λέω κάτι σαν επέκταση του περσινού, όχι όμως γενικώς και αορίστως, αλλά για λίγες μάρκες με προκαταβολές και προαγορές. Εννοείται ότι μπορεί οι μεταφορές ανά περιοχές να γίνουν και για διαφορετικές μάρκες, που ο έμπορος μπορεί να πουλάει. Ουσιαστικά το ίδιο λέμε. Μπορεί εσύ στην περιοχή σου να εγγραφείς για τη μάρκα Α, την οποία θα προαγοράσουν κι άλλοι 4. Γι' αυτό φωνάζω για οργάνωση κατά περιοχές.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #55868 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Sp4wN έγραψε:

giogud έγραψε: Βγήκες και σχολίασες κατ ευθείαν για άλλη περιοχή και για πέλλετ το οποίο δεν το έχεις πιάσει στα χέρια σου. Είπα μια τιμή 25€ κάτω από τις τρέχουσες, είπα τον τρόπο που θα μπορούσε να επιτευχθεί και συ κατ ευθείαν με τον καλό λόγο.
Αλλά επειδή και βεβαίως θα κάνεις ότι θέλεις, το ίδιο δηλαδή με τους περισσότερους, τα group buy δεν θα πετύχουν.


Εντάξει είπα να πώ τη γνώμη μου.Αυτό δε σημαίνει πως αποτρέπω κανέναν ή απαξιώνω το συγκεκριμένο πέλλετ.Απλά έγραψα τις σκέψεις μου για καλύτερη τιμή και καλύτερο (τουλάχιστον όσον αφορά τη μέχρι τώρα γενική γνώμη που επικρατεί) πέλλετ σε μιά άλλη χρονική περίοδο.
Το ότι είμαι νέος στον τομέα πέλλετ είναι γνωστό . Αυτό δε σημαίνει πως δε μπορώ να εκφέρω γνώμη

Επαναλαμβάνω και προς όλους η προσωπική μου άποψη δεν αποτελεί κριτήριο για το τι θα κάνει ο καθένας.
Καλύτερα τώρα ? ;)


Παράδειγμα έφερα με ένα φθηνό πέλλετ. Εσύ αν θες Forest, να το δούμε την άνοιξη. Από ότι βλέπω στην αγορά, είναι το φθηνότερο όλων.
Το καλοκαίρι που ζήτησα, δεν είχε διαθεσιμότητα. Δεν μπόρεσα να συνεργαστώ.
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Sp4wN. Αιτία: διόρθωσα δικό μου λάθος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #55871 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Για να φτάσει ένα προϊόν κάπου φθηνά, δεν πρέπει να περάσει από αποθήκη. Το να κατέβει πέλλετ σε αποθήκη, να ξαναφορτωθεί σε νταλίκα και μετά να φτάσει κάπου και εκεί να μοιραστεί, σημαίνει 15€ στον τόνο έξτρα κόστος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #55872 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

giogud έγραψε:

XAALAARAA έγραψε:

KERBEROS έγραψε: Φανταστείτε δε τα μέλη να είναι 500 και οι τόνοι 1000+. Ενδιαφέρον, δε βρίσκετε;


δεν ξεκιναμε απο τα βασικα καλυτερα 5 ατομα ενα φορτιο (αντε μεχρι εδω απλο ειναι λεφτα να υπαρχουν)και μετα φορτια σε εναν εμπορα (εδω κολαμε πρεπει να εχει ολες τις μαρκες) ποιος ομως θα κατσει να ασχοληθει για να κερδισουν οι αλλοι χωρις αυτος να βγαλει το κατι τις + το κλεισιμο μεταφορας τις διανομης συν εκφορτωση δεν γινονται αυτα ρε παιδια για 200 ατομα


Στις πρωτεύουσες νομών μπορώ πολύ εύκολα να οργανώσω την διανομή. Αρκεί να γίνει μέσα σε 1-2 μέρες.
Και δεν μου είναι δύσκολο. Σε 1 ώρα το οργανώνω. Αλλά....


Όλα θα γίνουν την άνοιξη. Απλά ο καθένας πρέπει να κατασταλάξει μέχρι τότε σε μία βασική και μία εναλλακτική μάρκα, για να απλουστευθεί δραματικά η διαδικασία. Εγώ πιστεύω ότι η διανομή θα φτάσει να γίνει όχι μονο κατά νομούς, αλλά και σε ακόμα πιο περιορισμένο εύρος ανά νομό, κάτι που θα είναι ακόμα καλύτερο.

ΥΓ: Βασική προϋπόθεση είναι η ύπαρξη χρημάτων για προαγορά ή εναλλακτικά η χρήση πιστωτικής. Έγώ έχω πει κι αλλού, πρώτα η θέρμανση της οικογένειάς μου και μετά η εφορία.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Sp4wN

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.471 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ