Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #55732 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

dimlyk έγραψε: που ειναι βρε νικο αυτα τα group buys τα χριστουγενιατικα ???


Τα group buys Οργανώνονται για το καλοκαίρι όχι για τώρα .

ΧΑALAARAA έγραψε: εσυ πελλετ αγορασες η μονο το λεβητα Waterland Bioenergy S40?
ποσο παει το πελλετ στο βολο

Δέν έχω αγοράσει ακόμη ποσότητα δυστυχώς.Προσανατολίζομαι για το Forest Που το δίνουν 260 με ΦΠΑ τον τόνο.Έχω πάρει 10 σακκιά και άν κάψει καλά μάλλον θα αγοράσω 3-4 τόνους να βγάλω το χειμώνα.
Δέν είμαι για πολλά ανοίγματα μετά τα έξοδα αγοράς και εγκατάστασης .

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #55788 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

giogud έγραψε:

Sp4wN έγραψε: Γι αυτό οργανώνουμε και τα group buys όλο το χειμώνα ;)


Κανένα group buy δεν οργανώνετε. Υπάρχει περίπτωση να αγοράσετε φορτηγό ολόκληρο και να αναλάβετε την εκφόρτωση; Μόνο έτσι μπορείτε να γλιτώσετε χρήματα.


Ας κάνω μία σκέψη:

Αν υποθέσουμε ότι Απρίλιο - Μάϊο μέσα από το φόρουμ συμφωνήσουμε π.χ. 200 μέλη (τυχαίο το νούμερο) για 500 τόνους συγκεκριμένης μάρκας πέλλετ (έστω κι από διάφορα μέρη της Ελλάδας προφανώς με διαφορά τιμής λόγω μεταφορικών).
Ας υποθέσουμε ότι στη συνέχεια είναι διατεθειμένα να καταβάλλουν και προκαταβολές (στη συνέχεια και όλο το ποσό) για προαγορά των τόνων που θέλουν για το χειμώνα σε όποιον έμπορο κάνει την καλύτερη προσφορά στο φόρουμ για τη συγκεκριμένη μάρκα πέλλετ.
Είναι ή δεν είναι αυτό μια μορφή ομαδικής αγοράς; Ο έμπορος θα κερδίσει από αυτό το μέγεθος προαγοράς; Ο καταναλωτής θα κερδίσει;

Κάτι τέτοιο έχω στο μυαλό μου.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #55791 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Κι όλα τα παραπάνω ΜΟΝΟ με έγκυρο έμπορο και σοβαρούς καταναλωτές...

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #55793 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Φανταστείτε δε τα μέλη να είναι 500 και οι τόνοι 1000+. Ενδιαφέρον, δε βρίσκετε;

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #55794 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

KERBEROS έγραψε: Ας κάνω μία σκέψη:

Αν υποθέσουμε ότι Απρίλιο - Μάϊο μέσα από το φόρουμ συμφωνήσουμε π.χ. 200 μέλη (τυχαίο το νούμερο) για 500 τόνους συγκεκριμένης μάρκας πέλλετ (έστω κι από διάφορα μέρη της Ελλάδας προφανώς με διαφορά τιμής λόγω μεταφορικών).
Ας υποθέσουμε ότι στη συνέχεια είναι διατεθειμένα να καταβάλλουν και προκαταβολές (στη συνέχεια και όλο το ποσό) για προαγορά των τόνων που θέλουν για το χειμώνα σε όποιον έμπορο κάνει την καλύτερη προσφορά στο φόρουμ για τη συγκεκριμένη μάρκα πέλλετ.
Είναι ή δεν είναι αυτό μια μορφή ομαδικής αγοράς; Ο έμπορος θα κερδίσει από αυτό το μέγεθος προαγοράς; Ο καταναλωτής θα κερδίσει;

Κάτι τέτοιο έχω στο μυαλό μου.


Με μένα και σένα μέσα ψάχνουμε τα άλλα 198 μέλη Πέτρο ;)

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #55798 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
100 τονους ψαχνουμε ... ;)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.685 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ