Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #151121 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
dimly καλησπερα και χρονια πολλα .στν σκαλα ισχυος 3 που δουλευω τον λεβητα ριχνει 1.9" πελλετ και φυσητηρας αερα 90 βολτ(U).εχεις δικιο για το ογκομετικο που ριχνει αλλα δεν χαμηλωσα κοχλια το δοκιμασα οπως τα ειχα.το θεμα μου ειναι με την σκονη τι να κανω που ερχεται στο κουπακι τασακι και λερωνει και ολο το λεβητα τουμπα τοιχωματα!!!!!!!!!!! :sick: :sick: :sick: :sick: εχει κανεις καμια ιδεα? :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #151122 από Δημήτρης Κατσούνης
Κώστα καλησπέρα.
Η αύξηση θερμοκρασιών των νερών του λέβητα είναι αποτέλεσμα του ότι πέφτει περισσότερο πέλλετ μέσα λόγω μικρού μεγέθους του. Αυτό (το πιο πολύ πέλλετ) με τη σειρά του και εφόσον όπως λες βρίσκεις την ίδια στάχτη στο κουπάκι σημαίνει λιγότερη % στάχτη του συγκεκριμένου. Επίσης νομίζω ότι η σκόνη η υπερβολική και με το δεδομένο ότι επειδή το εργοστάσιο είναι καινούργιο και οι παραγωγές φρέσκιες χωρίς πολλές μετακινήσεις και "κοπανήματα", δεν δικαιολογείται. Και είναι κακό. Πιθανόν να μην έχουν τα τρίματα μεγάλη συνοχή μεταξύ τους (αποτέλεσμα ίσως όχι ισχυρής συμπίεσης κατά την παραγωγή)
Περιμένουμε συνέχεια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #151124 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Δημητρη καλησπερα και χρονια πολλα .μου εχουν περισσεψει απο τα 10 τσουβαλια που πηρα τα 6 και ευτυχως που δεν τα εβαλα με τοσο τριμα-σκονη.απο το καινουργιο χρονο θα παω απο κει να του πω να βρει τροπο .κοντευει το 1/4 να ειναι σκονη-τριμα!!!!!!!!!!!αν δεν κανει κατι με αυτο το θεμα δεν πιστευω να παρω παλι και ουτε μπαινω στην ταλαιπωρια κοσκινισματος!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: δεν σωνεται κι αλλη ταλαιπωρια δε λεει!!!!!!!!!!!!! :silly: :silly: :silly: :silly: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #151133 από Δημήτρης Κατσούνης
Το 1/4 σκόνη?? Βρε συ Κώστα δεν μπορεί το 25% να είναι σκόνη!! Κάτι άλλο θα τρέχει. Μήπως πήρες τίποτα τσουβάλια που ήταν από παρουσιάσεις και τα πηγαίναν από εδώ κι από εκεί, αλλά πάλι το ποσοστό που αναφέρεις είναι τεράστιο και εκτός κάθε δικαιολογίας!! Και αυτά που λες για κοσκίνισμα είναι αστεία γιατί το λέμε ότι το παίδεμα του πέλλετ είναι οριακά ανεκτό και δεν γίνεται να κοσκινάς συνέχεια λες και κάνεις τραχανά! Ούτε νομίζω ότι μπορεί να κάνει κάτι αυτός.
Τέσπα δες το και ενημέρωσε έτσι για την ιστορία. Και καλή χρονιά!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #151139 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet



Δημητρη δες φωτο και θα καταλαβεις γιατι σκονη μιλαμε.δεν ξερω αν ειχε παει τις παλετες βολτα αλλα μου ειπε οτι ηταν προσφατη παραγωγη οταν τα πηρα.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #151141 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Δεν φενεται καλα στις πιο πανω φωτο και ανεβαζω φρεσκες






Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.525 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ