Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
8 Χρόνια 7 Μήνες πριν #147891 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
giannhs 123 καλησπερα πολυ καλος εδω και 11 χρονια που τον εχω (εχω παρει τον ανοξειδωτο 35000 θερμιδες)δεν εχω κανενα θεμα.πλεον τον καθαριζω εδω και 8 χρονια τουλαχιστον μονος.2 φορες εχω αλλαξει μπεκ και καθε χρονο ενα φιλτρο πετρελαιο.πολυ οικονομικος οσο ηταν φθηνο το πετρελαιο και αμεση ζεστη.καλα για ζεστο νερο χρησης σε 3-4 λεπτα μαδας κοτοπουλο!!!!!!!!!!!!!εως τωρα απο το 2011 που καιω πελλετ τον δουλευω μονο για ζεστο νερο χρησης διοτι δεν εβαλα μποιλερ στο πελλετ και δεν εχω και ηλιακο(που θα ηταν σωτηρια ).βλεπω ομωσς με τις καινουργιες τιμες πετρελαιου αν ισχυουν θα τον δουλεψω και για τα σωμματ στο σπιτι.θα δουμε τι θα γινει!!!!!!!!!!!!ΥΠΟΜΟΝΗ ακομα εχει καλοκαιρι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 7 Μήνες πριν #147929 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
στο γνωστο πολυκαταστημα 4,60 το golden και κατι λιγοτερο απο 4 ενα βουλγαρικο που δεν προλειτε να ξαναδοκιμασω
και στο αλλο πολυκαταστημα 4 το αλφα ...υπομονη οι προσφορες δεν αρχισαν ακομη :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 7 Μήνες πριν #147948 από Jole
Απαντήθηκε από Jole στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

dimlyk έγραψε: στο γνωστο πολυκαταστημα 4,60 το golden και κατι λιγοτερο απο 4 ενα βουλγαρικο που δεν προλειτε να ξαναδοκιμασω
και στο αλλο πολυκαταστημα 4 το αλφα ...υπομονη οι προσφορες δεν αρχισαν ακομη :)


Εχω την εντυπωση πως το δευτερο πολυκαταστημα θα ξεκινησει απο 15/10...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 7 Μήνες πριν #148037 από giannisp2
Απαντήθηκε από giannisp2 στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Πάντως, πτώση 20% της τιμής του πετρελαίου, πτώση 15% η τιμή στο φυσικό αέριο... οι μεγάλοι χαμένοι είμαστε εμείς του πέλλετ! Λογικό να σκέφτονται να γυρίσουν πολλοί πίσω στο πετρέλαιο. Εκτός και αν πέσει και το πέλλετ. Έχουμε κανένα νέο για μειωμένες τιμές?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 7 Μήνες πριν #148040 από dimosmav
Απαντήθηκε από dimosmav στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Μακάρι φίλε μου αλλά δε νομίζω οι τροϊκανοί να συμφωνήσουν. Δες κι αυτό
Last edit: 8 Χρόνια 7 Μήνες πριν by dimosmav.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 7 Μήνες πριν #148046 από Δημήτρης Κατσούνης
Το πετρέλαιο δεν πρόκειται να γίνει φθηνότερο από το πέλλετ ΠΟΤΕ!! Και εννοώ φυσικά την λειτουργία της θέρμανσης. Αν ήταν δυνατόν να γίνει αυτό δεν θα ήμασταν στην κατάσταση που είμαστε σαν χώρα. Πέραν όμως αυτού που εγώ προσωπικά θεωρώ αστεία την περίπτωση αυτή, υπάρχει και η εξής ειδοποιός διαφορά μεταξύ των δύο καυσίμων. Πέλλετ μπορείς να προμηθεύεσαι πχ 5-10 τσουβάλια να βγάλεις μερικές μέρες και άντε πάλι, και αν κάνει κάποια στιγμή ζέστη δεν παίρνεις. Για φανταστείτε το ίδιο σε πετρέλαιο. Απλά δεν γίνεται. Εν τω μεταξύ για τις τιμές που λέμε ξεχνάμε ότι το πετρέλαιο και φυσικά οι τιμές του "κουμαντάρονται" από αλλού και για δέστε πόσο πέφτει διεθνώς και πόσο φτάνει σε μας τους καταναλωτές... Ενώ το καϋμένο το πέλλετ παράγεται και από την κουτσή Μαρία, ακόμα και ο ίδιος ο καταναλωτής μπορεί να φτιάξει για τις δικές του ανάγκες αν έχει πρόσβαση σε ξυλεία.
Και φυσικά δεν συζητάμε για το οικολογικό της υπόθεσης και την επιβάρυνση του πλανήτη με την κατανάλωση μη ανανεώσημων πηγών ενέργειας (που πρέπει να το βλέπουμε και αυτό)
Το μόνο καλό που έχει το πετρέλαιο είναι όπως ειπώθηκε και πιο πάνω ότι δεν έχεις κουβάλημα απασχόληση καθάρισμα κλπ κλπ. Αλλά όμως φίλοι μου δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα.
Last edit: 8 Χρόνια 7 Μήνες πριν by Δημήτρης Κατσούνης.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Nasikas

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.494 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ