Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #125830 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Φίλε στρατη , ποια διάλυση ανταγωνισμού ; Το carrefur στην Καρυστο συνεχίζει και πουλάει 5,69 το τσουβάλι και προχθές που ρώτησα για το -20% μου απάντησαν οτι δεν υπάρχει κάποια προσφορά ...

Ποιους ανταγωνιστές θα διαλύσει ;

Οι προσφορές αυτές παίζουν για τα μεγάλα κέντρα που ούτως η άλλως υπάρχει υπέρ προσφορά προϊόντων ..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #125938 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

γιαννης-δραμα έγραψε: Απο το λιγο διαβασμα σε Ιταλικα πελλετοσαιτ(stufapellet.forumcommunity.net) η μεση τιμη ειναι περιπου στο 4,30/15kg(αυτο ειδα μπορει να κανω και λαθος).

To stufapellet ειναι των σομπαδων κυριως, που δεν εμφανιζουν ψηλες τιμες για ευνοητους λογους.
Το αντίστοιχο energ ειναι ετουτο. www.energeticambiente.it/biomasse/

Όσον αφορά τις τιμές κυμαινονται απο 4,40 εως 5,50.
Με την διαφορα ότι πχ το 4,40 σημαινει στην Ελλαδα 4,92, με την διαφορά ΦΠΑ.

Τις χαμηλότερες τιμες μπορειτε να τις δειτε στο ebay - kijiji www.kijiji.it/annunci/per-la-casa/frosin...lta-qualita/59386969
αλλά πιο ασφαλες ειναι να τηλεφωνει κανεις, επειδή δεν ανταποκρινονται παντα.

παραδειγμα:
www.ecoenergianatura.it/prodotti/ καλεσε εδω τον Εμανουέλε, να σου πει ποσο πουλαει το bioenergypoint.

(με λιγο ψαξιμο θα βρειτε και δικο μου. :whistle: Σημερα παραδιδω σε Ν και Κ Ιταλια με 250-260 )


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jnet

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #125944 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

vag1234 έγραψε: Φίλε στρατη , ποια διάλυση ανταγωνισμού ; Το carrefur στην Καρυστο συνεχίζει και πουλάει 5,69 το τσουβάλι και προχθές που ρώτησα για το -20% μου απάντησαν οτι δεν υπάρχει κάποια προσφορά ...

Ποιους ανταγωνιστές θα διαλύσει ;

Οι προσφορές αυτές παίζουν για τα μεγάλα κέντρα που ούτως η άλλως υπάρχει υπέρ προσφορά προϊόντων ..

Βαγγελη. Στην Καρυστο δεν ειναι αμειγως Μαρινοπουλος, αλλα συνεργαζομενου εμπορα.
Και δυστυχως ειναι αγονη περιοχή, οσον αφορα το πελλετ. Μακροστενο δυσκολο νησί, με μικρο παρκο πωλησεως λεβητων, σε συγκριση με την υπολοιπη Ελλαδα.
- Απορίας αξιο, πως δεν έγινε κινηση για δημιουργια μικρής μοναδας. Με τοσα πευκα, απορώ.
(γιατι δεν καλλιεργεις την ιδεα με αλλους να κανετε μοναδα; Προσωπικα θα βοηθησω οσο μπορώ. Και τον Μαιο-Ιουνιο, να ειμαστε σε επαφη να βρουμε τρόπο να παρεις σε καλη τιμη)


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": vag1234

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #125968 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Nasikas έγραψε:

vag1234 έγραψε: Φίλε στρατη , ποια διάλυση ανταγωνισμού ; Το carrefur στην Καρυστο συνεχίζει και πουλάει 5,69 το τσουβάλι και προχθές που ρώτησα για το -20% μου απάντησαν οτι δεν υπάρχει κάποια προσφορά ...

Ποιους ανταγωνιστές θα διαλύσει ;

Οι προσφορές αυτές παίζουν για τα μεγάλα κέντρα που ούτως η άλλως υπάρχει υπέρ προσφορά προϊόντων ..

Βαγγελη. Στην Καρυστο δεν ειναι αμειγως Μαρινοπουλος, αλλα συνεργαζομενου εμπορα.
Και δυστυχως ειναι αγονη περιοχή, οσον αφορα το πελλετ. Μακροστενο δυσκολο νησί, με μικρο παρκο πωλησεως λεβητων, σε συγκριση με την υπολοιπη Ελλαδα.
- Απορίας αξιο, πως δεν έγινε κινηση για δημιουργια μικρής μοναδας. Με τοσα πευκα, απορώ.
(γιατι δεν καλλιεργεις την ιδεα με αλλους να κανετε μοναδα; Προσωπικα θα βοηθησω οσο μπορώ. Και τον Μαιο-Ιουνιο, να ειμαστε σε επαφη να βρουμε τρόπο να παρεις σε καλη τιμη)


Κε Κώστα , τα μεταφορικά στην Καρυστο για ενα φορτηγό από Αθήνα δεν δικαιολογούν αυτές τις τιμες .. Δικαιολογίες ειναι για να δουλεύει το συγκεκριμένο Μαγαζι με τιμες μπακαλικου .. Τεσπα η παλετα από Αθήνα εμένα μου στοιχίζει 25€ με Μεταφορικη .. Αν υποθέσουμε οτι το carefur την έφερε με Μεταφορικη ποσο του στοίχισε ; 225 € ; Και πουλάει 380€ !

Μετα για την παραγωγή , στην περιοχή μας το μόνο που μπορεί να δουλέψει ειναι τα κλάδεματα ελιάς για παραγωγή πελλετ με λίγο πεύκο . Υπάρχει και ενα τοναζ κάπου στους 3000 τόνοι λοιπά κλάδεματα , αλλά θέλει πολύ διερεύνηση για το πως μπορούν να γινει κάποια εκμετάλλευση σε αυτά ...

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #125971 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
ΥΓ μιλάω για το νότιο άκρο όπου μένω εγώ ..

Στην περιοχή της Χαλκίδας έχουν εκδοθεί ήδη 2 άδειες εγκατάστασης μονάδων παραγωγής πελλετ ..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #125985 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Λογικά αν γίνουν αυτά τα 2 εργοστάσια οι τιμές στην Αθήνα θα πέσουν...

Ξέρουμε πότε ανοίγουν;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.551 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ