Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123787 από bobus
Απαντήθηκε από bobus στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Αν έχεις αερόθερμη σόμπα τότε την έχεις μέσα στο σπίτι σου και ο καθαρισμός είναι πανεύκολος και ανώδυνος. Εγώ με λέβητα/καυστήρα, πρέπει να βγαίνω έξω στο κρύο/βροχή και να ανεβαίνω 2 σκάλες ως την ταράτσα για να κάνω καθαρισμό...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123800 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

NIKOSIRA έγραψε: ΣΕ αεροθερμη σομπα πελλετ καθε ποτε καθαριζετε το ποτηρακι γιατι εγω με σομπα red gardenia της mcz και αυστριακο πελλετ καθε δυο δωδεκαωρα θελει καθαρισμα. Με το σερβικο wood pellet η οποιο αλλο πελλετ να βαλω θελει καθε 12 ωρες οπωσδηποτε.


οσο πιο συχνα τοσο πιο καλα :)
συνηθως καθ μερα οχι γιατι χρειαζεται αλλα εγινε συνηθεια με το σκουπακι ειναι 2 λεπτα
καθε βδομαδα αδειασμα το συρταρι κι οποτε θυμηθω τα τουμπα .
σε καποια πελλετ η αναλογα τις ρυθμισεις μπορει ομως να χρειαζεται και συχνοτερο .
το αυστρικο που λες ποιο ειναι?


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123851 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

NIKOSIRA έγραψε: ΣΕ αεροθερμη σομπα πελλετ καθε ποτε καθαριζετε το ποτηρακι γιατι εγω με σομπα red gardenia της mcz και αυστριακο πελλετ καθε δυο δωδεκαωρα θελει καθαρισμα. Με το σερβικο wood pellet η οποιο αλλο πελλετ να βαλω θελει καθε 12 ωρες οπωσδηποτε.


Με το bioenergy point περσι καθε 2 μερες που γεμιζε ετσι κι αλλιως το - μικρο - συρταρι της σταχτης. ΔΕΝ επειρεαζε την λειτουργεια αλλα αφου καθαριζα ολα τα αλλα...

Φετος με το GN που εχει σαφεστατα λιγότερη σταχτη το καθαριζω καθε 3-4 τσουβαλακια...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #124361 από XAALAARAA
Απαντήθηκε από XAALAARAA στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Fokion έγραψε:

NIKOSIRA έγραψε: ΣΕ αεροθερμη σομπα πελλετ καθε ποτε καθαριζετε το ποτηρακι γιατι εγω με σομπα red gardenia της mcz και αυστριακο πελλετ καθε δυο δωδεκαωρα θελει καθαρισμα. Με το σερβικο wood pellet η οποιο αλλο πελλετ να βαλω θελει καθε 12 ωρες οπωσδηποτε.


Με το bioenergy point περσι καθε 2 μερες που γεμιζε ετσι κι αλλιως το - μικρο - συρταρι της σταχτης. ΔΕΝ επειρεαζε την λειτουργεια αλλα αφου καθαριζα ολα τα αλλα...

Φετος με το GN που εχει σαφεστατα λιγότερη σταχτη το καθαριζω καθε 3-4 τσουβαλακια...


Απο εχτες αφου καθαρισα εβαλα και καιω και εγω bioenergy point μπορω να πω οτι ειναι παρα πολυ καλο και αυτο και αρκετα φτηνο αν το αγορασεις την σωστη εποχη . Βλεπω πως μετα απο 4 περιπου τσουβαλια το ποτητακι καυσης ειναι πεντακαθαρο

βλεπω πως θα παμε σε καθαρισμο τις σομπας μετα τα 15 τσουβαλια πελλετ χωρις να χρησιμοποιησουμε το κουταλακι μας
και το τζαμι επισης πιο καθαρο σε σχεση με τα πελλετ απο πευκο δεν εχει θολωση ακομη

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #124367 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
καλο ειναι δεν παρουσιθαζει προβληματα καυσης
για αθηνα ομως οχι ιδιαιτερα φτηνο
το μεγαλο του κακο ειναι πως πρεπει να φορας μασκα για ν αδειασεις το τσουβαλι :)
τοση σκονη δεν εχω ξαναδει σε αλλο πελλετ


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #124369 από XAALAARAA
Απαντήθηκε από XAALAARAA στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

dimlyk έγραψε: καλο ειναι δεν παρουσιθαζει προβληματα καυσης
για αθηνα ομως οχι ιδιαιτερα φτηνο
το μεγαλο του κακο ειναι πως πρεπει να φορας μασκα για ν αδειασεις το τσουβαλι :)
τοση σκονη δεν εχω ξαναδει σε αλλο πελλετ


Μετα απο καποια ηλικια σε ενοχλουν ολα :lol: :lol: :P :P :P

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.540 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ