Θερμομονωτική κατασκευή οροφής

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #37871 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Απ: Θερμομονωτική κατασκευή οροφής
εγω θυμαμαι οτι θα συνεχισεις την μονωση ,,αλλα εσυ ετοιμαζεσαι για βαψιμο ...κατι μου διαφευγει μηπως ? :)

στοικον δεν θα ειχε νοημα τετοια υγρομονωση ...απεναντιας εχει νοημα η εξωτερικη υγρομονωση των στηθαιων


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by dimlyk.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #37875 από stoikon

dimlyk έγραψε: εγω θυμαμαι οτι θα συνεχισεις την μονωση ,,αλλα εσυ ετοιμαζεσαι για βαψιμο ...κατι μου διαφευγει μηπως ? :)

στοικον δεν θα ειχε νοημα τετοια υγρομονωση ...απεναντιας εχει νοημα η εξωτερικη υγρομονωση των στηθαιων


η υγρομόνωση της ταράτσας και του εσωτερικού μέρους του στηθαίουδεν έχει καμία σχέσει με το εξωτερικό τμήμα του κτιρίου.

Μόνωση Ταράτσας
Κλίση ταράτσας για την ροή του νερού στα σιφώνια
υγρομόνωση
Θερμομόνωση
σκέπασμα θερμομόνωσης με πλέγμα και μπετό κρατώντας την υπάρχουσα κλίση.

στην υπάρχουσα περίπτωση έγινε έγινε με πάνελ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #37893 από Τάκης
Το ευάλωτο σημείο της κατασκευής είναι στα σημεία επαφής του στηθαίου με τα πάνελ. Αν ο σοβάς έχει καλύψει πλήρως την πολυουρεθάνη του αρμού και έχει καβαλήσει το πάνελ, πάει καλά, είναι αισιόδοξο. Γενικά αυτή γραμμή θέλει μια επί πλέον ενίσχυση που θα μένει ανηπερέαστη από τον καιρό. Είτε με μια λάμα χαντρωμένη στο τούβλο που θα καβαλάει το πάνελ είτε με κάποια γάζα ή υαλοϋφασμα που θα επικαλυφθεί με τον σοβά και δεν θα αφήσει κάποια μελλοντική ρηγμάτωση να φανεί στην επιφάνεια.

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Τάκης.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Sp4wN

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #37902 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Απ: Θερμομονωτική κατασκευή οροφής
φιλε στοικον αν διαβασεις ολο το νημα θα δεις οτι δεν ειναι ακριβως οπως τα λες
κατω απο το πανελ εχει δημιουργηθει ενα στεγανο ( τις αντιρισεις μου τις εχω ηδη εκφρασει ) χωρις αμεση εκθεση στο νερο ...αρα και χωρις αναγκη υρομονωσης (η οποια προσφερεται απο τα πανελ ).


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #37911 από stoikon

dimlyk έγραψε: φιλε στοικον αν διαβασεις ολο το νημα θα δεις οτι δεν ειναι ακριβως οπως τα λες
κατω απο το πανελ εχει δημιουργηθει ενα στεγανο ( τις αντιρισεις μου τις εχω ηδη εκφρασει ) χωρις αμεση εκθεση στο νερο ...αρα και χωρις αναγκη υρομονωσης (η οποια προσφερεται απο τα πανελ ).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #37919 από stoikon

dimlyk έγραψε: φιλε στοικον αν διαβασεις ολο το νημα θα δεις οτι δεν ειναι ακριβως οπως τα λες
κατω απο το πανελ εχει δημιουργηθει ενα στεγανο ( τις αντιρισεις μου τις εχω ηδη εκφρασει ) χωρις αμεση εκθεση στο νερο ...αρα και χωρις αναγκη υρομονωσης (η οποια προσφερεται απο τα πανελ ).


Φίλε μου έχω 15 χρόνον πείρα στις μονώσεις. Έχουν δεί πολλά τα μάτια μου. Το νερό με επιφανειακές προσθήκες δεν σταματά, είναι πρόχειρες λύσεις. Η πολυουρεθάνη και το πάνελ δεν σταματούν το νερό,μόλις φύγει η γυαλάδα της πολυουρεθάνης γίνετε σφουγγάρι. Το τέλειο είναι στεγανοποίηση από το πάνω μέρος του στηθαίο, πλάγια και πάτωμα. Να γίνει λεκάνη με κλίση στο σιφόνι. Από πάνω κάνεις την θερμομόνωση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ