Πρόγραμμα "Εξοικονομώ κατ' Oίκον" - Προτάσεις & Σχόλια

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117773 από nikikostas123
βρε παιδια μπηκα σε ενα προγραμμα...3 πτυχια εχω και καμμια εμπειρια με τεχνιτες και μηχανικους...

πηγα σε 1 μηχανικο 110 τμ μου παιρνει 280 ευρω μονοκατοικια.
παω για μονωση μου παιρνουν de facto to 50 του κρατους και θελουν και λεφτα μπροστα για την καθυστερηση..
παω σε αλλον μου λεει αν ησουν εθνικη κατι θα γινοταν...
παω σε ηλιακο βλεπω τα 1000 ευρω να κανει 1300 επιτηδες λογω επιδοτησης...
βλεπω μηχανικο ναι θελω να με εχεις συμβουλο να παρω χρημα αλλα καθηκοντα μισα...

δεν τα περιμενα ετσι τα πραγματα...ουτε θα μπλεκα αν ηξερα αυτα...
και στην τελικη δεν ηξερα να μυρισω τα νυχια μου:να ψαξω να βρω μηχανικο που του φτανει το 250 του κρατους αβανταρισμενο...δεν ηξερα να μυρισω τα νυχια μου να ψαξω απο πριν να βρω μονωτη να του πω σε ποια τραπεζα σε βολευει

εγω βλεπω ενα προγραμμα απατη:τραπεζα,μηχανικος,τεχνιτης και πελατης να παιζουν τις κουμπαρες...

μηχανικος για τραπεζα:ειναι ετσι και αλλιως πολλα χαρτια
εγω:βρε μπιπ στο οτι μου δινει δανειο σε μενα και παιρνεις 1000 ευρω να βγαλεις πιστοποιτητικο για ηλιακο ειναι καλη;ή δεν μου το λες για να μην φυγω;οεο;;;;

τραπεζα για τεχνιτη:ειναι μπιπ δινουν στοιχεια οτι να ναι στα χαρτια...
εγω:βρε μπιπ ειναι καλος που δεχεται καθυστερηση χρηματων και κακος σε αυτο;

τεχνιτης για μηχανικο:ειναι μπιπ κανονιζει τεχνιτες δικες του
εγω:βρε μπιπ εσυ εισαι καλος που ζητας μπροστα λεφτα;

τεχνιτης για τραπεζα:μας αργει τα λεφτα αλητες τραπεζικοι
εγω:βρε μπιπ η τραπεζα ειναι καλη που δινει δανειο σε μενα να χεις δουλεια,ειναι κακη σε αυτο;

ΚΑΙ ΑΜΑ ΖΗΤΗΣΩ ΤΑ ΡΕΣΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ:ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΛΑΜΟΓΙΟ ΘΕΣ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΡΓΟ


ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΗΚΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΝΑ ΜΕ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ..ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ...

ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΩ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ;ΑΜΑ ΚΟΣΜΟΣ ΜΕ 70% ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΔΕΝ ΤΟΝ ΝΟΙΑΖΕΙ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΕΡΓΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΡΠΑΧΤΙΚΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΘΕΣΗ!
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΛΥΠΑΜΑΙ ΑΝ ΑΥΡΙΟ ΠΕΙΝΑΣΕΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ,ΜΟΝΩΤΗΣ,ΥΔΡΑΥΛΙΚΟΣ,ΑΛΟΥΜΙΝΑΣ ΚΑΙ ΤΡΑΠΕΖΕΣ!ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ..

ΑΚΟΥΣΤΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ...ΠΡΙΝ ΠΕΙΤΕ ΤΗΝ ΜΠΙΠ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ:ΓΙΑΤΙ Η ΚΑΘΕ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΞΕΒΡΑΚΩΝΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΛΑΜΟΓΙΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ;ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΒΛΕΠΩ 4 ΛΑΜΟΓΙΑ;ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ;

ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΚΑΙ ΤΕΧΝΙΤΕΣ:ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΕΛΑΤΗ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ ΔΑΝΕΙΟ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΕΣΤΕ ΜΕ ΑΒΑΝΤΑ ΑΠΟ ΚΡΑΤΟΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΒΓΑΛΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΓΕΛΟΙΟ ΜΑΥΑΛΟ ΣΑΣ:ΕΛΑ ΜΩΡΕ ΜΙΣΗ ΔΟΥΛΕΙΑ,ΜΙΣΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ...
ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΞΕΦΤΥΛΙΣΤΙΚΑ...ΣΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΚΑΙ Ο ΑΝΙΔΕΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΧΩΡΟ !!!

ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ:ΠΟΣΑ ΧΑΜΗΛΑ ΘΑ ΦΤΑΣΕΤΕ ΣΑΝ ΧΩΡΟΣ ΟΤΑΝ ΠΑΤΕ ΝΑ ΒΓΑΛΕΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΓΕΡΟΝΤΑΚΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΗΛΙΑΚΟ ΣΤΗΝ ΑΝΩ ΡΑΧΟΥΛΑ ΛΕΦΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΤΙΜΗ!!!Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΞΕΦΤΥΛΑ...

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΙΤΕ ΕΣΕΙΣ,ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΔΩΣΕ ΣΕ ΜΕΝΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩ ΜΑΓΚΙΕΣ ΜΕΤΑ...
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by nikikostas123.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117776 από nikikostas123
ΑΥΤΑ ΤΑ ΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ Ο ΚΟΣΜΑΚΗΣ...
ΕΣΕΙΣ ΛΑΜΟΓΙΑ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΤΕΧΝΙΤΕΣ ΚΑΙ ΣΙΑ ΝΑ ΠΕΙΝΑΣΕΤΕ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ.....


ΞΕΦΤΥΛΕΣ....


ΠΡΕΠΕΙ ΤΟ ΓΕΡΟΝΤΑΚΙ ΣΤΗΝ ΑΝΩ ΡΑΧΟΥΛΑ ΝΑ ΚΟΛΛΗΤΟ ΚΑΘΕΝΑΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ ΚΟΛΠΑΚΙΑ ΚΑΙ ΛΟΙΠΑ...ΝΑΙ ΝΑΙ ΞΕΦΤΥΛΕΣ...

ΣΑΣ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΒΑΖΕΙ ΦΟΡΟΥΣ 50% ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ....

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ 1 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΤΕ 4 ΟΜΑΔΕΣ....

ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ:ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΛΕΦΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΚΑΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ...
ΕΓΩ:ΝΑΙ ΜΠΙΠ ΕΤΣΙ ΝΑ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ...

ΣΑΣ ΜΠΗΚΕ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΑΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ Ο ΑΝΙΔΕΟΣ


ΑΛΛΑ ΠΕΙΤΕ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΤΗΣ ΛΑΜΟΓΙΑΣ ΠΩΣ ΝΑ ΤΑ ΒΡΟΥΝ 4 ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ...ΟΤΑΝ ΟΙ 3 ΕΧΟΥΝ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥΣ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΜΑΡΜΥΤΑ


ΟΥΣΙΑ:ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ...ΚΑΙ ΑΝ Ο ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙ ΤΗΝ ΧΑΡΤΟΥΡΑ ΑΠΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ,Ο ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΤΗΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΠΟ ΤΡΑΠΕΖΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ Ο ΑΠΛΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΦΑΕΙ ΣΤΗΝ ΜΑΠΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑΚΙ...ΑΝ ΑΝΤΕΧΕΙ ΑΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ.....

ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΓΕΡΟΝΤΑΚΙΑ ΠΟΥ ΜΕΝΟΥΝ ΜΕ ΚΡΥΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΔΕΧΟΝΤΑΙ ΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΠΑΛΑΚΙ ΑΠΟ ΓΕΛΟΙΑ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΧΟΥΝ ΕΥΡΩ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥΣ...
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by nikikostas123.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117780 από nikikostas123
και που ειστε...

1 μεγαλο μπραβο σε καποιους λιγους πολυ λιγους που φοραν παντελονια και λενε:εγω αδελφε δεν παιζω με προγραμμα,εχω ιδια τιμη ΜΕ ΠΑΛΙΑ και θελω μπροστα...και οταν τα παρω στα δινω.πως θα γινει αυτο δεν ξερω...

ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΕΝ ΜΠΗΚΕ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥΣ ΤΟ ΕΥΡΩ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΟΛΠΑΚΙΑ...ΚΑΤΙΝΙΕΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ...

ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΤΑ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΝ ΠΟΙΟΣ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΚΑΙ ΠΟΣΟ....


ΕΛΑΤΕ ΣΕ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΚΛΕΙΣΕΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΙΝΑΣΕΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΡΕΙΤΕ....Ο ΚΑΛΟΣ ΘΑ ΕΠΙΒΙΩΣΕΙ ΣΕ ΧΩΡΑ ΧΡΕΟΚΟΠΗΜΕΝΗ...ΑΛΑ 1960...
ΕΚΕΙ ΘΑ ΣΑΣ ΔΩ ΟΛΟΥΣ ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΕΥΡΩ ΑΠΟ ΓΕΡΟΝΤΑ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΛΙΑΚΟ...ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΤΕ...

ΚΑΝΤΕ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΧΙΛΙΑΡΙΚΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΛΑΦΤΕΙΤΕ ΓΙΑ ΧΑΡΤΙΑ ΑΠΟ ΤΡΑΠΕΖΕΣ...

ΕΤΣΙ ΕΤΣΙ ΝΑ ΓΕΛΑΜΕ ΣΕ ΚΑΦΕΤΕΡΑ...
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by nikikostas123.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117984 από sotis123
Να ρωτησω καποια πραγματα:
1.εχει βγει αποφαση υπαγωγης του εργου μου(αλουμινια και μονωση) και πρεπει να παω στην τραπεζα να υπογραψω την δανειακη συμβαση.μπορω να αλλαξω το εργο μονωση με αλλο εργο πχ λεβητα;γινεται;δεν θελω να αλλαξει το ποσο προς τα πανω...απλα με τα χρηματα μονωσης να βαλω λεβητα!
2.εστω οτι το παραπανω γινεται.ειμαι υποχρωμενος να πληρωσω και να συνδεσω τον λεβητα πληρωνοντας απο τσεπη μου σωληνωσεις και σωματα;με περιορισμενα οικονομικα θα με βολευε αργοτερα να κανω συνδεσεις κλπ
(μην μου αρχισετε για λαμογιες).δεν παιζει.....υπαρχει κανας τροπος νομμιμος να επιδοτηθω για λεβητα και τα υπολοιπα να τα κανω αργοτερα απο τσεπη μου;δεν εχω προβλημα ας ελεγξουν αργοτερα!

ΞΑΝΑΛΕΩ ΕΙΜΑΙ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΑΠΟΦΑΣΗ ΥΠΑΓΩΓΗΣ,ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ 4 ΜΗΝΩΝ ΝΑ ΠΡΟΣΕΛΘΩ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΓΙΑ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΔΑΝΕΙΑΚΗΣ ΣΥΜΒΑΣΗΣ...
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by sotis123.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117986 από vag1234
Ο ενεργειακός επιθεωρητής που έχεις τι σου απαντάει στα παραπάνω ερωτήματα σου?

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117988 από sotis123
ΤΡΑΠΕΖΑ ΛΕΕΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ...ΜΑΛΛΟΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΟΣΑ
ΕΠΙΘΕΩΡΗΤΗΣ ΛΕΕΙ ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΠΟΣΑ....ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΡΩΤΗΣΑ ΝΑ ΣΥΝΔΕΣΩ ΛΕΒΗΤΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ(ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΟΤΙ ΛΕΩ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΑΙΜΟΥΔΙΑ)

ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΘΗΝΑ ΘΑ ΜΑΘΩ ΣΙΓΟΥΡΑ...

ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΕΙ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ...

προσωπικα με την λογικη μου πιστευω γινεται...τωρα αν δεν συνδεθει ο λεβητας μεχρι να βρω χρηματα να κανω ολικα το εργο χλωμο το βλεπω...μιας και στο 2 πεα καταγραφονται εργα κλπ

απλα ηθελα λιγο την γνωμη σας

ΑΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΛΕΒΗΤΑΣ ΜΕ ΜΟΝΩΣΗ ΑΦΟΥ ΥΠΑΧΘΕΙ ΕΡΓΟ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΣΥΝΔΕΘΕΙ Ο ΛΕΒΗΤΑΣ!
ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΜΑΙΜΟΥΔΙΕΣ ,ΕΠΙΣΗΜΑ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΩ ΚΑΤΙ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΟΧΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΝΔΕΘΕΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΜΕ ΕΥΘΥΝΗ ΜΟΥ..ΚΑΙ ΑΣ ΜΕ ΕΛΕΓΧΟΥΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ!
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by sotis123.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.106 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ