Πρόγραμμα "Εξοικονομώ κατ' Oίκον" - Προτάσεις & Σχόλια

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117481 από vag1234
Οσο περίεργη και να είναι η διαδικασία , ξέρω να πω οτι στο 35 % στο χαρίζουν και το υπόλοιπο 65% το αποπληρώνεις σε 48 δόσεις. Κανένας έμπορος αυτή την στιγμη δεν μπορεί να σου δώσει πίστωση 48 μήνες .

Όσο αφορά τις χρεώσεις εγώ χρεώνω το ποσο που επιδοτείται για την αμοιβή ενεργειακού επιθεωρητή το οποίο επιστρέφεται 100% στον ιδιοκτήτη . Ούτε ευρώ παραπάνω . Επίσης όταν μου έρχεται προσφορά θερμό μονωσης 50 € παίρνω τηλ τον εγκατάσταση για το ανάλογο ψαλίδι, δηλαδή η μας δίνεις την τιμη αγοράς η πάμε αλλού . Συνήθως πέφτουν στα 40€ . Στην μόνωση ταράτσας όμως δεν επεμβαίνω διοτι το 40€ είναι ψιλό οριακό !!! Επίσης και στους ηλιακούς τους μαστιγωνω λίγο τους υδραυλικούς ...

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117484 από stergiosbik
Σατραπη!!! :lol: :lol:

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117493 από nikikostas123
εγω εξεθεσα τα αρνητικα του προγραμματος...
ειδα οτι:μηχανικοι,προμηθευτες,τραπεζες κοιταν να αρπαξουν οτι παραπανω μπορουν μιας και τα λεφτα ειναι απο αλλου...μονο που δεν καταλαβαν οτι τα λεφτα δεν ειναι ολα ξενα...ειναι μερος και του ιδιωτη...
ειδα οτι υπερκοστολογουν οπου μπορουν!και αυτο ειναι και ανηθικο...

απο κει και περα επιλογες ειναι του καθενα....

πχ 200 ευρω πεα του μηχανικου -250 δινει το κρατος-280 παιρνει απο μενα
πχ 900 ευρω ηλιακος -1300 δινει το κρατος-1300 μου το βαζει

γιατι αυτο;γιατι πες...
ελα μωρε ας δωσει και ο πελατης κατι παραπανω...ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΕΤΣΙ ΟΜΩΣ...ΕΤΣΙ ΛΕΩ ΕΓΩ...
ΑΣ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΜΥΑΛΑ ΚΑΙ ΕΛΑΤΕ ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΝ ΠΕΙΝΑΤΕ!

ΑΥΤΑ ΕΙΔΑ ΕΓΩ,ΚΟΙΤΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ Ο ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ,ΚΟΙΤΑ ΟΡΟΥΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ,ΚΟΙΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΕ ΤΙΜΕΣ ΚΟΣΤΟΥΣ,ΜΥΡΙΣΕ ΤΑ ΝΥΧΙΑ ΠΟΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗ,ΣΚΕΨΟΥ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΗΝ ΥΠΕΡΒΕΙΣ,ΣΚΕΨΟΥ ΚΛΑΣΕΙΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΕΣ ΚΛΠ ΚΛΠ

ΚΑΙ ΑΝ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΑΝΩ ΡΑΧΟΥΛΑ ΟΙ ΤΕΧΝΙΤΕΣ ΓΙΑ ΜΟΝΩΣΗ ΖΗΤΑΝ 50 ΕΥΡΩ;ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΣΥΝΝΕΝΟΗΘΕΙ;ΠΩΣ ΘΑ ΒΑΛΕΙ ΜΟΝΩΣΗ ΤΟ ΓΕΡΟΝΤΑΚΙ;ΘΑ ΠΑΕΙ ΑΘΗΝΑ ΝΑ ΒΡΕΙ ΚΥΡΙΟ ΤΕΧΝΙΤΗ;ΓΙΑ ΓΕΛΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΑΣΕ ΠΟΥ ΟΛΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΑΣΤΡΕΦΕΤΑΙ Ο ΙΔΙΩΤΗΣ ΓΕΛΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΣΑΝ ΠΛΑΚΑ ΚΑΙ ΣΑΝ ΑΡΠΑΧΤΗ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ...ΑΝΤΕ ΕΣΥ ΠΡΟΧΩΡΑ ΜΕΤΑ...ΝΑ ΣΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ ΛΕΦΤΑ Ε Ο Ε Ο ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΚΛΠ

ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ...ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΘΑ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΣΕΠΗ ΜΟΥ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟ ΧΡΗΜΑΤΩΝ...
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by nikikostas123.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117495 από erimitis
Φιλε μου ετσι ειναι ο νομος της αγορας δεν μας λες κατι καινουριο.Ιδιωτικος τομεας σημαινει μεγιστοποιησει κερδους.
Καταναλωτης σημαινει εξυπνες κινησεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117500 από vag1234
Υπάρχει το προβλημα με τα συνεργεία γενικά . Είμαι σε πόλη 10000 κατοίκων και τους γνωρίζω όλους . Τους εχω εξηγήσει οτι η θα δουλεύουν με λογικές τιμες αλλιώς δεν το εχω σε τιποτα να φέρω συνεργεία απο την Αθήνα . Οι πελάτες μου το αναγνωρίζουν και έρχονται στο ΓΡΑΦΕΙΟ μιας και δίνω μεγάλη προσοχή στον φάκελο και δεν έχει απορριφθεί κανένας μέχρι σήμερα . Το σημαντικότερο όμως προβλημα είναι με τα κουφώματα . Από Αθήνα και Χαλκίδα παίρνω τιμες ενεργειακού κούφωμα τις 275€/m2 (χωρίς τα έξοδα μετακίνησης) και στην περιοχή μου δίνουν τιμες 450€/m2. Και εκεί όμως εχω αρχίσει με τον τροπο μου να τους στριμώχνω ..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117501 από nikikostas123
εδω με 1 τεχνιτη μιλας και δεν βρισκεις ακρη!
το χετε τοσο ευκολο να ταιριαξουν:μηχανικοι,προμηθευτες,υλικα,τιμες προγραμματος-τιμες ιδιωτη,κλασεις ενεργειακες,οροι τραπεζας,εργα αναγκαστικα,εργα νωριτερα απο οτι θα κανες! κλπ κλπ

αυτα τα γραψα γιατι ο κοσμακης δεν ξερει...λεει 70% επιδοτηση παμε!

ο νομος της αγορας φιλε μου αυτα λεει,οσο θελει ο καθενας και εσυ διαλεγεις!
αλλα δεν λεει το ανηθικο εκμεταλευση αλλου επειδη ερχεσαι μεσω προγραμματος!
αλλα στο ελλαδισταν:
1.αμα τα διναν τα λεφτα στον ιδιωτη ισως θα τα τρωγε και δεν θα βαζε κατι
2.τα δωσαν στα τραπεζες και παιζει ο πελατης την κουμπαρα με τον καθε τεχνιτη που εκμεταλευεται καταστασεις

ΙΣΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟ:5 ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΓΙΑΝΝΕΝΑ,5 ΑΛΟΥΜΙΝΑΔΕΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ,ΑΥΤΟΙ ΒΑΖΟΥΝ ΙΔΙΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ,ΙΔΙΕΣ ΤΙΜΕΣ ΚΑΙ ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by nikikostas123.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.119 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ