Πρόγραμμα "Εξοικονομώ κατ' Oίκον" - Προτάσεις & Σχόλια

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103251 από THEOJJ

vaggelis.alex1968 έγραψε:

THEOJJ έγραψε: Eθνικη ειμαι,αντε να δουμε τι θα γινει,εχει κανενας αντιστοιχη εμπειρια?

Συνήθως η εθνική είναι ποιό γρήγορη απ' τις άλλες. Το λέω αυτό διότι φίλος μου ξεκίνησε πολύ ποιό μετά από εμένα κατά Δύο μήνες και πρίν από 15 ημέρες τον καλέσανε να υπογράψει τα χαρτιά (70%). Τελικά μήπως παίζει κάτι από περιοχή σε περιοχή και από τράπεζα σε τράπεζα;


Στο θέμα τις τράπεζας δεν έχω κανένα θέμα με την εθνική αντιθέτος ήταν πολύ γρήγορη στην περίπτωση μου , απλά όταν γύρισαν τα χαρτιά μου από το υπουργείο μηχανογραφημένα έπρεπε να δούμε και ο υπάλληλος και εγώ ότι υπήρχε λάθος στο επίθετο μου.

Τώρα με κάλεσαν να πάω για υπόγραφες αφού εγκρίθηκε η αίτηση μου αλλά υπάρχει θέμα .Από τη μια χαίρομαι γιατί μου λένε στο τηλεφωνώ είμαι μέσα από την αλλά πρέπει να διορθωθεί το λάθος και ενδέχεται να έχω πάλι καθυστερήσεις αλλά λογικά αφού επιλέχτηκε η οικία μου πιστεύω να πάνε όλα καλά στο τέλος.
Last edit: 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν by THEOJJ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103282 από shadow
Καλησπέρα,
1)το εισόδημα που αφορά το συγκεκριμένο πρόγραμμα περιλαμβάνει και το τεκμαρτό; (λογικά όχι, θέλω να πιστεύω)
2)ο προυπολογισμός του έργου είναι το πρώτο βήμα; Το λέω γιατί θεωρώ ότι το κόστος μπορεί να είναι μεγαλύτερο απο 15000.

Ευχαριστώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103292 από jimopoulos

THEOJJ έγραψε:

vaggelis.alex1968 έγραψε:

THEOJJ έγραψε: Eθνικη ειμαι,αντε να δουμε τι θα γινει,εχει κανενας αντιστοιχη εμπειρια?

Συνήθως η εθνική είναι ποιό γρήγορη απ' τις άλλες. Το λέω αυτό διότι φίλος μου ξεκίνησε πολύ ποιό μετά από εμένα κατά Δύο μήνες και πρίν από 15 ημέρες τον καλέσανε να υπογράψει τα χαρτιά (70%). Τελικά μήπως παίζει κάτι από περιοχή σε περιοχή και από τράπεζα σε τράπεζα;


Στο θέμα τις τράπεζας δεν έχω κανένα θέμα με την εθνική αντιθέτος ήταν πολύ γρήγορη στην περίπτωση μου , απλά όταν γύρισαν τα χαρτιά μου από το υπουργείο μηχανογραφημένα έπρεπε να δούμε και ο υπάλληλος και εγώ ότι υπήρχε λάθος στο επίθετο μου.

Τώρα με κάλεσαν να πάω για υπόγραφες αφού εγκρίθηκε η αίτηση μου αλλά υπάρχει θέμα .Από τη μια χαίρομαι γιατί μου λένε στο τηλεφωνώ είμαι μέσα από την αλλά πρέπει να διορθωθεί το λάθος και ενδέχεται να έχω πάλι καθυστερήσεις αλλά λογικά αφού επιλέχτηκε η οικία μου πιστεύω να πάνε όλα καλά στο τέλος.

1 επιθετο στις 5000 κανοουν λαθος....!!!
1 το δικο μου πριν 5000 και τωρα το δικο σου... :lol: :cheer:
παμε για τζοκερ φιλε μου...υπομονη +2 μηνες παραπισω θα σου παρει μονο...

la nordica 600 tondo

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103293 από jimopoulos
στο ιδιο καταστημα εθνικης καταθεσαμε τα τελικα τιμολογια 2 διαφορετικα ατομα
στον πρωτο εκταμιευθηκε το ποσο εδω και 1 μηνα.
πηρα τηλ στο υπουργειο για να μαθω γιατι αυτη η καθυστερηση σε μενα?
μου απαντουν οτι ειμαι εκπροθεσμος στην καταθεση των δικαιολογιτικων.
ρωτω¨μα τα κατεθεσα στην τραπεζα 1μιση μηνα πριν ληξει η τελικη ημερομηνια..
απαντηση.μας τα εστειλαν εκπροθεσμα κυριε..

υ.γ.
απαντηση τραπεζης αυτο εγεινε λογω φορτου εργασιας!!
προσοχη στις καποτες στους υπαλληλους σε καταστηματα τραπεζων
αλλο ενα 2μηνο καθυστερηση.
αν σας πουν στο τελος να υπογραψεται υπευθηνη δηλωση ζητωντας παραταση χρονου
καλως ηρθατε στο κλαμπ με τις καποτες....

la nordica 600 tondo
Last edit: 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν by jimopoulos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103303 από THEOJJ
.[/quote] 1 επιθετο στις 5000 κανοουν λαθος....!!!
1 το δικο μου πριν 5000 και τωρα το δικο σου... :lol: :cheer:
παμε για τζοκερ φιλε μου...υπομονη +2 μηνες παραπισω θα σου παρει μονο...[/quote]


Τουλάχιστον έβγαλες άκρη ,μη πάθω καμία λαχτάρα και μου πουν άκυρων ξανά από την αρχή.

Τι να πω υποτίθεται ότι έχουν στο φάκελο ταυτότητα εκκαθαριστικά τα πάντα όλα και αντιγράφουν το όνομα λάθος ,υπομονή έχει και ζέστη.

Ζαλίστηκαν και αυτοί με τόση χαρτούρα.
Last edit: 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν by THEOJJ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103339 από DOOM_NX

shadow έγραψε: Καλησπέρα,
1)το εισόδημα που αφορά το συγκεκριμένο πρόγραμμα περιλαμβάνει και το τεκμαρτό; (λογικά όχι, θέλω να πιστεύω)
2)ο προυπολογισμός του έργου είναι το πρώτο βήμα; Το λέω γιατί θεωρώ ότι το κόστος μπορεί να είναι μεγαλύτερο απο 15000.

Ευχαριστώ

1) Ό,τι δηλώνεις στην εφορία ως εισόδημα λαμβάνεται υπ'όψιν... Ρώτα καλύτερα έναν ειδικό.

Και: "Για κάθε κατηγορία ωφελούμενων, ως δηλωθέν εισόδημα λαμβάνεται το «συνολικό δηλωθέν εισόδημα» του τμήματος Γ «Εκκαθάριση Φ.Ε.» του εκκαθαριστικού σημειώματος φορολογίας εισοδήματος."

2) Μέχρι και το 70% των 15.000 € θα σου επιδοτήσουν. Τα υπόλοιπα θα τα βάλεις από την τσεπούλα σου...
Last edit: 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν by DOOM_NX.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.168 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ