Πρόγραμμα "Εξοικονομώ κατ' Oίκον" - Προτάσεις & Σχόλια

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #99038 από glf
ωραία νέα. λογικα θα περιμένουμε λίγες μέρες μέχρι να το μάθουν και οι τράπεζες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #99819 από j-dimis
Πού μπορώ να βρω πίνακα με τα μονωτικά υλικά XPS, περλίτης , φελός και αντίστοιχα τους συντελεστές τους λ,μ,R?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #100146 από ds
Γεια σας. Υπέβαλλε αίτηση προέγκρισης ο πατέρας μου (86 ετών)στην eurobank.Έχει την επικαρπία σε μονοκατοικία και εγώ την ψιλή κυριότητα. Εισόδημα οικογενειακό του πατέρα 10.000 ΕΥΡΩ. Μου ζήτησαν να μπω εγγυητής. Μπήκα εγγυητής. Ατομικό εισόδημά μου ετήσιο 20.000 ΕΥΡΩ συν άλλα 19.000 ΕΥΡΩ της συζύγου μου (μισθωτοί που πληρωνόμαστε την μισθοδοσία μας από την παραπάνω τράπεζα).Έχω στην ίδια τράπεζα προθεσμιακή κατάθεση 80.000 ΕΥΡΩ. Μου είπαν ότι ΔΕΝ ΕΓΚΡΙΝΕΤΑΙ το δάνειο λόγω ηλικίας του πατέρα μου. ΚΑΙ Ο ΕΓΓΥΗΤΗΣ ΤΙ ΡΟΛΟ ΠΑΙΖΕΙ. ΣΑΝ ΔΕ ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ. Επόμενη ενέργειά μου να αποσύρω τα χρήματά μου απο την συγκεκριμένη τράπεζα και να μην ξαναπεράσω από την πόρτα της!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #100148 από χρηστος8

ds έγραψε: Γεια σας. Υπέβαλλε αίτηση προέγκρισης ο πατέρας μου (86 ετών)στην eurobank.Έχει την επικαρπία σε μονοκατοικία και εγώ την ψιλή κυριότητα. Εισόδημα οικογενειακό του πατέρα 10.000 ΕΥΡΩ. Μου ζήτησαν να μπω εγγυητής. Μπήκα εγγυητής. Ατομικό εισόδημά μου ετήσιο 20.000 ΕΥΡΩ συν άλλα 19.000 ΕΥΡΩ της συζύγου μου (μισθωτοί που πληρωνόμαστε την μισθοδοσία μας από την παραπάνω τράπεζα).Έχω στην ίδια τράπεζα προθεσμιακή κατάθεση 80.000 ΕΥΡΩ. Μου είπαν ότι ΔΕΝ ΕΓΚΡΙΝΕΤΑΙ το δάνειο λόγω ηλικίας του πατέρα μου. ΚΑΙ Ο ΕΓΓΥΗΤΗΣ ΤΙ ΡΟΛΟ ΠΑΙΖΕΙ. ΣΑΝ ΔΕ ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ. Επόμενη ενέργειά μου να αποσύρω τα χρήματά μου απο την συγκεκριμένη τράπεζα και να μην ξαναπεράσω από την πόρτα της!!!!




Καλα ειναι απο καμια πορτα τραπεζας να μην ξαναπερασεις...οχι μονο απο την συγκεκριμενη.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ds

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #100175 από egglezos

ds έγραψε: Γεια σας. Υπέβαλλε αίτηση προέγκρισης ο πατέρας μου (86 ετών)στην eurobank.Έχει την επικαρπία σε μονοκατοικία και εγώ την ψιλή κυριότητα. Εισόδημα οικογενειακό του πατέρα 10.000 ΕΥΡΩ. Μου ζήτησαν να μπω εγγυητής. Μπήκα εγγυητής. Ατομικό εισόδημά μου ετήσιο 20.000 ΕΥΡΩ συν άλλα 19.000 ΕΥΡΩ της συζύγου μου (μισθωτοί που πληρωνόμαστε την μισθοδοσία μας από την παραπάνω τράπεζα).Έχω στην ίδια τράπεζα προθεσμιακή κατάθεση 80.000 ΕΥΡΩ. Μου είπαν ότι ΔΕΝ ΕΓΚΡΙΝΕΤΑΙ το δάνειο λόγω ηλικίας του πατέρα μου. ΚΑΙ Ο ΕΓΓΥΗΤΗΣ ΤΙ ΡΟΛΟ ΠΑΙΖΕΙ. ΣΑΝ ΔΕ ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ. Επόμενη ενέργειά μου να αποσύρω τα χρήματά μου απο την συγκεκριμένη τράπεζα και να μην ξαναπεράσω από την πόρτα της!!!!


μην αγχώνεσαι και μήν εξάπτεσαι...είναι πλέον συνήθεια...οι τράπεζες ψάχνουν αφορμές για να σε κόβουν από δάνεια...παράδειγμα δικό μου σε αίτηση δανείου πελάτη μου: εισόδημα ετήσιο 90,000 € και 10,000 € της γυναίκας του, στέλεχος γνωστής εταιρείας στην Ελλάδα ο ένας και δημόσιος υπάλληλος η γυναίκα του...αίτηση δανείου για 6000 € (έξι...έτσι?) για 4 χρόνια...τον έκοψαν...γιατί είχε κάνει χρήση μιας δυνατότητας τακτοποίησης δόσεων που είχε σε ένα στεγαστικό για να μειώσει την δόση του (ασχολείτο με λογιστικά ο ίδιος και θεώρησε σωστό να το κάνει επειδή ήξερε ότι μπορούσε...)

Αν ξέρατε και την εταιρεία που δουλέυει, θα γελάγαν και οι πέτρες...αλλά τί να κάνουμε, έτσι είναι η κατάσταση με τις τράπεζες πλέον...

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ds

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #100689 από egglezos
μεταφορά πόρων προς κάλυψη αυξημένων κονδυλίων:

www.antagonistikotita.gr/greek/news.asp?id=456

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.130 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ