Πρόγραμμα "Εξοικονομώ κατ' Oίκον" - Προτάσεις & Σχόλια

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #53468 από γιαννης-δραμα

theoilia έγραψε: Εδώ μόνο ένα συνεργείο μπόρεσα να βρω που δεχόταν με τους όρους του προγράμματος να μου κάνει την θερμοπροσοψη και την μονοση της ταράτσας. Για κουφώματα δεν βρήκα κανέναν, έχω την αίσθηση ότι όλοι οι κουφωματαδες συνεννοήθηκαν μεταξύ τους και όλοι απαιτούν την πληρωμή από τον πελάτη και μετά να του επιστρέψουν το ποσό όταν γίνει η εκταμίευση από την τράπεζα

Εχεις δικιο νομιζω οτι και εδω καποιος φιλος που ρωτησε για κουφωματα πηρε την ιδια απαντηση και πηγε στην Καβαλα για να γινει η δουλεια του.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #53549 από jimopoulos
χθες εκανα κουβεντα για το τζακι και η συμφωνια εκλεισε με τα μισα λεφτα απο μενα μετρητα μπροστα(σαν εγγυηση μου εδωσε αντιστοιχο ποσο 4 μηνη επιταγη),φερνει την εστια περνει την προκαταβολη,τελιωνει την δουλεια,εξωφληση μετα απο 2 με 3 μηνες(μακαρι να ειναι τοσο)μου επιστρεφει τα αρχικα λεφτα και δινω την εγγυητικη επιταγη πισω.
και παλι καλα που εγινε και ετσι :side:

la nordica 600 tondo

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #57479 από γιαννης-δραμα
Με πηραν χθες απο την τραπεζα και μου ειπαν να περασω να υπογραψω την δανειακη συμβαση και μπορω να παω μεχρι τελη Ιανουαριου!Πρωτα βεβαια πρεπει να παρω τα στοιχεια των προμηθευτων για να μπουν στην αιτηση προκαταβολης,αληθεια απο την ημερα που υπογραφεις σε ποσες μερες ειναι διαθεσιμη η προκαταβολη(γιατι τοτε θα αρχισουν οι εργασιες)?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #57488 από argyka

γιαννης-δραμα έγραψε: Με πηραν χθες απο την τραπεζα και μου ειπαν να περασω να υπογραψω την δανειακη συμβαση και μπορω να παω μεχρι τελη Ιανουαριου!Πρωτα βεβαια πρεπει να παρω τα στοιχεια των προμηθευτων για να μπουν στην αιτηση προκαταβολης,αληθεια απο την ημερα που υπογραφεις σε ποσες μερες ειναι διαθεσιμη η προκαταβολη(γιατι τοτε θα αρχισουν οι εργασιες)?


Από προσωπική εμπειρία σε δουλειά με κουφώματα που έκανα τώρα τελευταία, ο πελάτης μου είχε υπογράψει πριν από 1 μήνα περίπου και η προκαταβολή μπήκε την προπροηγούμενη βδομάδα. Να υπολογίζεις περίπου 3 εβδομάδες αλλά αυτό έχει να κάνει με την τράπεζα πόσο δυσκοιλιοι είναι. Τον τελειώσα χθές κατέθεσε τα χαρτιά σήμερα και περιμένω να δω αυτή τη φορά πότε θα πάρω τα υπόλοιπα χρήματα....
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιαννης-δραμα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #57503 από GeoTa
Πάρε +1 απο μενα, γιατί πας σύμφωνα με το πρόγραμμα ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62645 από gs1593

gounoman έγραψε: όπωσ φαίνεται στο σχέδιο εκέι που γράφει β1 στο πάνω διαμέρισμα αριστερά απο τα 2 παράθυρα που φαίνονται(έχω βεραντάκιάχρηστο) θα΄τοποθετούσα τον λέβητα pelletech 25 και θα έβγαζα σωλήνες απο πάνω πίσω γωνία αριστερά που είναι ο κονέκτορας των καλοριφέρ απόσταση περίπου 25 μέτρα. τι λές αστέρη? δεν θά έχω κάποιες απωλειες?


Το πιστοποιητικό αυτό είναι για το διαμέρισμα της αιτησης στο εξοικονόμηση κατ' οικον?
Μήπως έχετε θεματάκι? Σύμφωνα με το πρόγραμμα δεν μπορείς να υπαχθείς αν το διαμέρισμα κατατάσεται σε ενεργειακή κατηγορία ανώτερη της Δ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.285 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ