Πρόγραμμα "Εξοικονομώ κατ' Oίκον" - Προτάσεις & Σχόλια

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #39439 από tzistsam
Αν δεν απατάμε 4 μήνες απο την προέγκριση και μπορείς να ζητήσεις παράταση για 1 χρόνο. Εμένα στην ΕΤΕ κατευθείαν μου έδωσαν 1 χρόνο προθεσμία. Δεν είναι δεσμευτικό να συνεχίσεις.

πετρέλαιο? μακρυά και αγαπημένοι.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GeoTa

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #40217 από DOOM_NX
Δυστυχώς, δεν είναι δυνατόν να μπει η αλλαγή λέβητα από μόνη της στο πρόγραμμα γιατί δεν αυξάνεται ο συντελεστής ενεργειακής απόδοσης του κτιρίου. Παρέα με κάποια άλλη εργασία (πχ αντικατάσταση κουφωμάτων) γίνεται πάντως.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #40219 από Τάκης

DOOM_NX έγραψε: Δυστυχώς, δεν είναι δυνατόν να μπει η αλλαγή λέβητα από μόνη της στο πρόγραμμα γιατί δεν αυξάνεται ο συντελεστής ενεργειακής απόδοσης του κτιρίου. Παρέα με κάποια άλλη εργασία (πχ αντικατάσταση κουφωμάτων) γίνεται πάντως.


Βάζοντας ένα ηλιακό καθαρίζεις με την αύξηση στη κλιμακα ενεργειακής απόδοσης.

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #40234 από DOOM_NX

Τάκης έγραψε:

DOOM_NX έγραψε: Δυστυχώς, δεν είναι δυνατόν να μπει η αλλαγή λέβητα από μόνη της στο πρόγραμμα γιατί δεν αυξάνεται ο συντελεστής ενεργειακής απόδοσης του κτιρίου. Παρέα με κάποια άλλη εργασία (πχ αντικατάσταση κουφωμάτων) γίνεται πάντως.


Βάζοντας ένα ηλιακό καθαρίζεις με την αύξηση στη κλιμακα ενεργειακής απόδοσης.

Έχουμε ηλιακό αλλά είναι χαλασμένος :P
Είναι και 20ετίας και βάλε βασικά.
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by DOOM_NX.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #42085 από GeoTa
Πήγα λοιπόν στην Πειραιώς και έκανα τα χαρτιά μου και περιμένω την προέγκριση.

Αν πάρω εγκρισεις και τα συναφή, οι εργασίες που σκέπτομαι να κάνω είναι θερμομόνωση και λέβητα πελλετ/ξύλου (ίσως και 2ο ηλιακό). Την αίτηση την έχω κάνει με το σκεπτικό πως δε βιαζομαι για καμμιά εργασία και όταν ειναι να βγει η προκ/λή να ξεκινησουν οι εργασίες και με το πέρας τους η εξόφληση από την τράπεζα φυσικά. Σε κανα 2 γνωστους μηχανικούς που ρώτησα όμως μου είπαν πως πλέον δεν ασχολούνται λόγω των καθυστερήσεων από την τράπεζα...

Άρχισαν να μπάινουν ψύλλοι στ'αυτιά μου....Στο μεταξύ στην Πειραιώς μου δωσαν ένα ενημερωτικό απο την Πειραιως Real estate που λεει αναλαμβάνει "δωρεάν" την υπηρεσία Σύμβουλου Έργου που περιλαμβάνει μεταξύ άλλων και εξεύρεση προμηθευτών. Έχει κανεις υπόψη αυτην την υπηρεσία;; Γιατί στο τέλος τέλος αμα δε βρω κανεναν μου φαινεται θα απευθυνθω εκει :dry:
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by GeoTa.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #42151 από mastoras
Γιώργο για σύμβουλοι έργου δεν αναλάμβαναν οι μηχανικοί που ρώτησες ? :huh:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.139 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ