Πρόγραμμα "Εξοικονομώ κατ' Oίκον" - Προτάσεις & Σχόλια

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #39267 από michalisgr
Εγω ξαναγραφω... Οσοι δεν το εχετε κανει ακομη...ΑΛΛΑΞΤΕ ολες τις λαμπες του σπιτιου σας σε LED θα δειτε ΤΡΕΛΗ διαφορα στο Λογαριασμο του Ρευματος. Συσκευες να ειναι απο Α ή Α+ και ανω....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #39273 από frakyd

michalisgr έγραψε: Εγω ξαναγραφω... Οσοι δεν το εχετε κανει ακομη...ΑΛΛΑΞΤΕ ολες τις λαμπες του σπιτιου σας σε LED θα δειτε ΤΡΕΛΗ διαφορα στο Λογαριασμο του Ρευματος. Συσκευες να ειναι απο Α ή Α+ και ανω....


Σιγουρα θα ειναι οικονομικοτερες, το θεμα ειναι οτι ειναι
πανακριβες (ή τουλαχιστον εδω) νομιζω κ οτι υπαρχουν κ κινεζικες κ απλα ελπιζεις
να μην καουν συντομα.
Το λεω επειδη ειχα παρει καποιες απ αυτες τις εξοικονομησης ενεγειας (οχι Led)
κ σε 2 μηνες μου καηκαν 2 κ σε 4μηνες αλλες 4.

Αν παιζει κανα site παρακαλω ενημερωστε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #39274 από Grecu_
Οταν λέμε led όμως, να εννοούμε led μεγάλης ισχύος και γνωστής εταίριας. Δεν συγκρίνεται το φως από το κινέζικο λαμπάκι των 5 ευρώ (με 20 ledακια και ψυχρό χρώμα) με το φως από τις λάμπες της Philips ή της Toshiba των 40-50 ευρώ (με 3-4 ledακια, χρώμα κατ'επιλογήν και ψύκτρα)

Εδώ που έχουμε πολύ σταθερή την τάση :angry:, τα σποτάκια GU10 καίγονται σαν τρελά. Τα σποτ με led δεν καταλαβαίνουν τίποτα.
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by Grecu_.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #39275 από stergiosbik
Οτι λαμπα υπαρχει στο σπιτι ειναι εξοικονομησης ενεργειας.
Led θα μπουν οταν πεσουν οι τιμες.
Eχω βαλει ολες τις μαρκες.
Philips,Osram,Sylvania κτλ.
Η καλυτερη ξερετε πια μου βγηκε?
Οσο κ αν φαινεται παραξενο,μια no name απο τα Jumbo(Lamba τις εχει ονομασει το Jumbo :lol: )
Πηρα μια φορα για δοκιμη κ οποια καιγεται πια την αλλαζω με μια απο αυτες.
Ολες ειναι ψυχρου φωτος(υπαρχουν κ θερμου) γιατι το σπιτι ειναι βαμμενο σε κρεμ-μπεζ(κατι τετοιο τελος παντων) κ με τις θερμου φωτος κιτρινιζει ο χωρος κ εκτος απο ασχημο νοιωθεις οτι δεν φωτιζεται σωστα.
Βγηκαν σκυλια μεχρι τωρα κ το κυριοτερο δεν χρειαζονται καποια δευτερολεπτα για να πιασουν την μεγιστη φωτεινοτητα.
Με το που ανοιγεις τον διακοπτη εχεις αμεσως ολη την φωτεινοτητα.
Δεν το περιμενα με τιποτα.Ιδιως βαση κοστους.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #39421 από GeoTa
Αύριο λέω να πάω απο τράπεζα να κάνει έναν έλεγχο και να μου πει αν εγκρίνει να προχωρήσω ή όχι το πρόγραμμα. Αυτό που θελω να ρωτησω ειναι αν ειναι θετική η εισήγηση της τράπεζας εγώ δεσμεύομαι να προχωρήσω το πρόγραμμα; ΑΝ ναι, υπάρχει κάποιο χρονικο περιθώριο που πρέπει να εμφανίσω τη μελέτη;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #39434 από Τάκης

GeoTa έγραψε: Αύριο λέω να πάω απο τράπεζα να κάνει έναν έλεγχο και να μου πει αν εγκρίνει να προχωρήσω ή όχι το πρόγραμμα. Αυτό που θελω να ρωτησω ειναι αν ειναι θετική η εισήγηση της τράπεζας εγώ δεσμεύομαι να προχωρήσω το πρόγραμμα; ΑΝ ναι, υπάρχει κάποιο χρονικο περιθώριο που πρέπει να εμφανίσω τη μελέτη;


Να ρωτήσεις τη τράπεζα αφού θάσαι εκεί αύριο. Προφανώς και δεν έχεις καμιά υποχρέωση να συνεχίσεις και από ό,τι ξέρω δεν υπάρχει προθεσμία για την υποβολή της μελέτης. Οι προθεμίες ξεκινάνε από την έγκριση της μελέτης. Αλλά επειδή γινονται συνεχεια αλλαγές κάνε και μια ερώτηση στη τράπεζα.

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by Τάκης.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GeoTa

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.188 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ