Πρόγραμμα "Εξοικονομώ κατ' Oίκον" - Προτάσεις & Σχόλια

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #33031 από Τάκης

Jole έγραψε: Πηρα τηλ χτες στο υπουργειο κ επιβεβαιωσαν το παραπανω!!
Οσο αφορα το παρακατω:
"Πάντως σύμφωνα με την Υπουργική Απόφαση της 7-11-2011 υπάρχει κάποια υποχρέωση να πληρούνται τα όρια εκπομπών καυσίμων και απόδοσης του προτύπου ΕΝ 303.05 σύμφωνα με την κλάση 3."
Μπορει καποιος να μου το εξηγησει;;


Βάζεις την Υπουργική Απόφαση στο google και την διαβάζεις. Επειδή δεν θα τα καταλάβεις πιθανόν όλα θα δώσεις την επιλογή σου στον ενεργειακό επιθεωρητή και θα τον ρωτήσεις αν πληροί τα κριτήρια. Αυτός και να μην ξέρει έχει τον τρόπο να μάθει. Είναι πιο υπεύθυνο και σίγουρο από το να σου τα πούμε εμείς.

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by Τάκης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34256 από Panos
καλημέρα, θέλω να μάθω αν μετά από δύο έτη δημιουργίας του προγράμματος "Εξοικονομώ κατ' οίκον"
πληρώθηκαν οι πρώτοι που υπέβαλαν την αίτηση (πριν από δύο χρόνια). αν γνωρίζει κάποιος κάτι ας το αναρτήσει, αν είναι ο ίδιος επιχορηγούμενος ακόμα καλύτερα
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by Panos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34271 από stergiosbik
Ενας φιλος μου κ ενας συγγενης μου τα εχουν παρει τα χρηματα! :)

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34272 από Τάκης

Panos έγραψε: καλημέρα, θέλω να μάθω αν μετά από δύο έτη δημιουργίας του προγράμματος "Εξοικονομώ κατ' οίκον"
πληρώθηκαν οι πρώτοι που υπέβαλαν την αίτηση (πριν από δύο χρόνια). αν γνωρίζει κάποιος κάτι ας το αναρτήσει, αν είναι ο ίδιος επιχορηγούμενος ακόμα καλύτερα


Και βέβαια πληρώθηκαν, μάλλον όλοι όσοι έκαναν τα χαρτιά τους το 2011. Προσωπικά εντάχθηκα στο πρόγραμμα τον Σεπ '11. Έδωσα τα τιμολόγια και τη 2η επιθεώρηση τον Ιαν '12 και εξοφλήθηκαν τον Μάιο του '12. Είχα μια καθυστέρηση ενός μήνα και πλέον γιατί στν τελική φάση χρειάσθηκε να αλλάξω κάποιον προμηθευτή που είχα αρχικά δηλώσει.

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by Τάκης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35892 από paleokastro
γεια σου Πάνο, εγώ είμαι σε φάση εκταμίευσης απο τον Μαρτιο του 12' και έχω έγκριση απο τον Νοέμβριο του 11'. Η επιλογή της τράπεζας είναι πολύ σημαντική. Εγώ δυστυχώς επέλεξα την Eurobank η οποία έχει πληρώσει αυτούς που ζήτησαν προκαταβολή απο το πρόγραμμα(πριν 1 μηνα πληρώθηκαν οι πρώτοι)αλλα όχι αυτους που ζήτησαν εφάπαξ όλο το ποσό με το τέλος των επεμβάσεων όπως εγώ. Έχω πληρώσει όλους τους προμηθευτές γιατί κλείνω συνολικά απο την αίτηση στο πρόγραμμα 18 μήνες , 1ον γιατί δεν μπορούσαν να παραγγείλουν υλικά με πίστωση και 2ον ήταν γνωστοί μου. Απο όσο γνωρίζω η Πειραιώς και η Εθνική έχουν πληρώσει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35921 από niknik
Πήρα πριν μερικές εβδομάδες την πρώτη έγκριση από την τράπεζα και είμαι στη φάση που ψάχνω προμηθευτές και συνεργεία. Να σας ενημερώσω για ένα γεγονός.

Ήρθε ένας και μου ζήτησε για κάποια από τις εργασίες μόνωσης 2000 €. Όταν του είπα για τιμολόγιο μου ζήτησε άλλα 800 € για την εφορία και τον ΦΠΑ για τα 2.800 €, δηλαδή συνολικά 3.400 € περίπου. Από αυτά θα πάρω επιδότηση το 30%, δηλαδή 1.020 € και τα υπόλοιπα 2.380 € θα τα δώσω άτοκα.

Δε λέω ότι δεν συμφέρει, απλά να έχουμε υπόψη μας ότι τελικά δεν είναι και τόσο άτοκα!

Με την ευκαιρία ζητάω ενεργειακό επιθεωρητή (για Θεσσαλονίκη) και θα προτιμούσα κάποιον από το forum. Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει μήνυμα. Εγώ ως νέος δεν κατάφερα να βρω πώς στέλνουμε μηνύματα.

niknikΣΤΟautomΤΕΛΕΙΑteitheΤΕΛΕΙΑgr
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by niknik.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.233 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ