Πρόγραμμα "Εξοικονομώ κατ' Oίκον" - Προτάσεις & Σχόλια

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21151 από γιαννης-δραμα
Πηγα σημερα απο την τραπεζα και μου δωσανε ενα φακελο με χαρτια(υπευθυνες δηλωσεις,αιτηση υπαγωγης και εντυπο προτασης παρεμβασεων)και ειναι η σειρα του ενεργειακου επιθεωρητη να βγαλει το ΠΕΑ να μαζεψουμε της προσφορες και ολα μαζι παλι στην τραπεζα για το δευτερο σταδιο υλοποιησης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21349 από kakos
καλο κουραγιο. εγω τα εκανα ολα μονος μου. ο επιθεωρητης ηταν για τον πο@#&ο.

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιαννης-δραμα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #23147 από stergiosbik

Τάκης έγραψε:

kakos έγραψε:
Τάκη αυτή είναι μάλλον η αλήθεια. Εγώ πεδεύομαι 1 χρόνο τώρα και έχω κουραστεί αφάνταστα.
.....................


Αν ακόμη ταλαιπωρείσαι υπάρχει τρόπος να ξεμπλοκάρεις. Κάνεις καταγγελία στο ΥΠΕΚΑ, στην ιστοεσλίδα του θα βρεις τη σχετική δνση, με στοιχεία της άδικης ταλαιπωρία σου. Σε χρόνο που δεν φαντάζεσαι μάλλον τα προβλήματα θα εξαφανισθούν.


Tακη( η οποιος αλλος ξερει) που στο καλο ειναι αυτη η φορμα καταγγελιας στο ΥΠΕΚΑ?
Ψαχνω τοση ωρα κ δε βρισκω τιποτα.
Ευχαριστω

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #23150 από Τάκης

stergiosbik έγραψε:
Tακη( η οποιος αλλος ξερει) που στο καλο ειναι αυτη η φορμα καταγγελιας στο ΥΠΕΚΑ?
Ψαχνω τοση ωρα κ δε βρισκω τιποτα.
Ευχαριστω


Δεν υπάρχει ειδική φόρμα. Θα πας στο "επικοινωνία", θα συμπληρώσεις τα στοιχεία στο μήνυμα, εκεί που γράφει "η επικοινωνία αφορά" θα τσεκάρεις την επιλογή "παράπονο", θα πεις τα παράπονά σου και θα το στείλεις.

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stergiosbik

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #23153 από Nehlena
Συγχωρεστε με για την ερώτηση...

Το προγραμμα, είναι για σπίτια πριν το 1980, σωστά;

Δεν υπάρχει περίπτωση "βοήθειας", επιδότησης κλπ για νεοδμητες κατοικίες που πληρούν κάποιες προϋποθέσεις... Π.χ. Αλουμινια, ενεργειακό τζάκι, όχι όμως κέλυφος, αλλά θέλουν να μην βάλουν λεβητα πετρελαίου αλλα πχ. Πελετ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #23155 από Τάκης

Nehlena έγραψε: Συγχωρεστε με για την ερώτηση...

Το προγραμμα, είναι για σπίτια πριν το 1980, σωστά;


Λάθος. Έχει αλλάξει αυτό. Ρίξε μια ματιά στο
exoikonomisi.ypeka.gr/LinkClick.aspx?fil...d=690&language=el-GR

και δες αν σε παίρνει. Εν πάση περιπτώσει ο μόνος περιορισμός είναι "το σπίτι για να επιλεχθεί πρέπει να βρίσκεται βάσει του Πιστοποιητικού Ενεργειακής Απόδοσης (ΠΕΑ) σε κατηγορία χαµηλότερη ή ίση της ∆".

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by Τάκης.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Nehlena

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.158 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ