Θερμομόνωση

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31364 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
thermothorax, EPS, XPS, νεοπόρ, γραφιτούχα διογκωμένη, βαθιά συμπυκνωμένη εξιλασμένη........ πολυοθεραθινή, ξύστ,τα πελέμ με το σφυρί :lol: :lol:

Σε κάθε περίπτωση είτε απαραίτητη η θερμομόνωση είτε όχι, η ουσία είναι ότι καταστρέφεις το οικοδόμημα.

Δεν βλέπω τον λόγο να φτιάχνονται σπίτια από μπετόν, τούβλα, και σοβά, και στην συνέχεια να τα ντύνουμε με φελιζόλ μακιγιαρισμένα.

Και δεν μιλώ για τις παλιές κατασκευές, αλλά για τις σχετικά καινούργιες, ακόμα και ......... Πρόσφατα είδα νεοαναγειρόμενη μεζονέτα, να την ντύνουν με φελιζόλ από έξω. :woohoo:

Πήρε και ο κάθε άτεχνος μια σπάτουλα και ένα μυστρί, και βγήκε παγανιά για μεροκάματο. Δεν βαριέσαι βρε αδερφέ, αυτό έχει ψωμί τώρα....αυτό θα κάνουμε.

Τι μας απασχολεί σε τι κατάσταση θα είναι η θερμομόνωση την επόμενη δεκαετία......εμείς τότε θα περνάμε laminate δάπεδα.

Το καλό με τις θερμομονώσεις είναι ότι θα πάψουμε πια να έχουμε όλες εκείνες τις άσχημες και ανεπιθύμητες υγρασίες, που εμφανίζονταν σε πολλά και διαφορετικά σημεία των προσόψεων των σπιτιών μας.......και αυτό γιατί απλά τώρα δεν θα φαίνονται. :lol:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31369 από panos78
Απαντήθηκε από panos78 στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
μάλλον θα αστειεύεσαι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31373 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Απ: Θερμομόνωση

panos78 έγραψε: μάλλον θα αστειεύεσαι


Εφαρμοστής, Μηχανικός, Εμπορος η Ιδιώτης ? :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31377 από panos78
Απαντήθηκε από panos78 στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
Δηλαδή όποιος διαφωνεί μαζί σου θα πρέπει να διαφωνεί από συμφέρον?(εφαρμαστής, μηχανικός κλπ?)
Προφανώς και είμαι ιδιώτης γιατί αν δεις λίγο παραπάνω ρωτάω αν κάποιος φίλος έχει να μου προτείνει κάποιο καλό συνεργείο στην Αττική για το σπίτι μου..........
Εντάξει τώρα? Σου κάνουν τα πιστοποιητικά φρονημάτων μου ή να ζητήσω από την εταιρεία που εργάζομαι να μου δώσει μια βεβαίωση εργασίας να την σκανάρω να στην στείλω.........

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31380 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Απ: Θερμομόνωση

panos78 έγραψε: Δηλαδή όποιος διαφωνεί μαζί σου θα πρέπει να διαφωνεί από συμφέρον?(εφαρμαστής, μηχανικός κλπ?)
Προφανώς και είμαι ιδιώτης γιατί αν δεις λίγο παραπάνω ρωτάω αν κάποιος φίλος έχει να μου προτείνει κάποιο καλό συνεργείο στην Αττική για το σπίτι μου..........
Εντάξει τώρα? Σου κάνουν τα πιστοποιητικά φρονημάτων μου ή να ζητήσω από την εταιρεία που εργάζομαι να μου δώσει μια βεβαίωση εργασίας να την σκανάρω να στην στείλω.........


Τι αρπάζεσαι όρε panos78 :ohmy:

Το "προφανώς αστειεύεσαι" ....... ταιριάζει σε κάποιον του επαγγελματικού κλάδου. Οπότε θα μπορούσα να σου τεκμηρίωνα τεχνικά τις όποιες απόψεις μου. Απαντήσεις που σε ιδιώτες δεν θα έχουν κανένα νόημα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31385 από panos78
Απαντήθηκε από panos78 στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
Ισα ισα θεωρώ οτι για τους ιδιώτες έχουν πολύ περισσότερο νόημα οι τεχνικές σου απόψεις μιας και εμείς οι ιδιώτες σκεφτόμαστε να κάνουμε μια επένδυση κάποιων χιλιάδων ευρώ στα σπίτια μας. Και νομίζω οτι σε πολλούς απο εμάς (και σίγουρα σε εμένα), δεν μας περισσεύουν κιόλας.....
Anyway, sorry για το ύφος μου. Απλά δεν μου αρέσει να μου την λένε μόνο και μόνο επειδή διαφώνησα σε κάτι.
Αν έχεις αντίθετη άποψη σχετικά με την αποτελεσματικότητα της θερμομόνωσης θα σε παρακαλούσα αν θέλεις να την καταθέσεις και να την τεκμηριώσεις μπας και προλάβεις κανέναν από εμάς από τα να πετάξει τα λεφτά του.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.184 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ