Θερμομόνωση

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #29684 από dmtr
Απαντήθηκε από dmtr στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
Εγώ που έκανα θερμομόνωση το περασμένο Μάρτιο πέτυχα πολύ καλή τιμή στα εργατικά 200 τ.μ. 2000 ευρώπυυλα. Το αποτέλεσμα ήταν ότι τους έπιασα να κλέβουν τα υλικά για να βγάλουν τα σπασμένα. Αν δεν πληρωθούν όπως πρέπει από κάπου θα σε ρίξουν. Δεν μπορείς να είσαι και όλη μέρα πάνω από το κεφάλι τους. Αφού να σκεφτείτε η εταιρεία των μονωτικών, και είναι προς τιμήν τους, επενέβη και έδωσε επιπλέον υλικά (χρωμοσουβά) για να διορθώσουν τα λάθη τους.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #29821 από filosofos
Απαντήθηκε από filosofos στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
φιλος dmtr δεν την ψιλιαστηκες την δουλεια?τετοια εργολαβικη τιμη θα επρεπε να σε ταρακουνησει.Φανταζομαι εκανες ερευνα αγορας και γνωριζες τις τιμες.πως την πατησες ετσι?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #29874 από dmtr
Απαντήθηκε από dmtr στο θέμα Απ: Θερμομόνωση

filosofos έγραψε: φιλος dmtr δεν την ψιλιαστηκες την δουλεια?τετοια εργολαβικη τιμη θα επρεπε να σε ταρακουνησει.Φανταζομαι εκανες ερευνα αγορας και γνωριζες τις τιμες.πως την πατησες ετσι?

Πίστεψα ότι λόγω του ότι οι καιροί δύσκολοι, έβαλαν νερό στο κρασί τους. Αλλά δυστυχώς ...

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #29901 από γιωργος
Απαντήθηκε από γιωργος στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
ωρε παλικαρια για πες τε μου και μενα , διπλο τοιχο νταου 3 εκατοστα μεσα .
και μου ειπαν να κανουν μονωση στην μεσα πλευρα του σπιτιου ειναι οτι καλυτερο λεει
δεν απολειες καθολου και οικονομια γιατι δεν χρειαζεσε ενεργεια να ζεστανεις - κρυωσεις
τοιχους ισχυουν αυτα η το αλλο με το ΤΟΤΟ το ξερετε :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #29913 από filosofos
Απαντήθηκε από filosofos στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
γιωργος η εξωτερικη μονωση ειναι η καλυτερη λυση.γιατι να χασεις τετραγωνικα μεσα?και παλι το σπιτι θα κρυωνει απο εξω και θα εχεις απωλειες
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιωργος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #29930 από Grecu_
Απαντήθηκε από Grecu_ στο θέμα Απ: Θερμομόνωση

γιωργος έγραψε: ωρε παλικαρια για πες τε μου και μενα , διπλο τοιχο νταου 3 εκατοστα μεσα .
και μου ειπαν να κανουν μονωση στην μεσα πλευρα του σπιτιου ειναι οτι καλυτερο λεει
δεν απολειες καθολου και οικονομια γιατι δεν χρειαζεσε ενεργεια να ζεστανεις - κρυωσεις
τοιχους ισχυουν αυτα η το αλλο με το ΤΟΤΟ το ξερετε :)


Απο μεσα μαλλον ειναι πιο ευκολο για τους ιδιους, πιθανον και πιο οικονομικο.
Η εξωτερικη θερμομονωση ειναι μακραν η καλυτερη, εφοσον μιλαμε για μονιμη κατοικια.
Η μονη περιπτωση που θα μπορουσε να βολευει η εσωτερικη θερμομονωση θα ηταν αν μιλουσαμε για εναν χωρο που τον χρησιμοποιεις μια φορα το μηνα για 1-2 μερες και δεν αξιζει να ζεστανεις τοιχους.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιωργος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.197 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ