Θερμομόνωση

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #18748 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Απ: Θερμομόνωση

mastoras έγραψε: Παντελή ο αφρός είναι πανάκριβος σε σχέση με την όποιου είδους κόλλα.

Επίσης η συγκολλητική δύναμη του αφρού είναι τεράστια.....αυτό το έχουμε διαπιστώσει άλλωστε όλοι.

Η cerezit παράγει αφρό ειδικά για αυτήν την δουλειά. Θα τον χρησιμοποιούσα με κλειστά τα μάτια.....εάν μπορούσα να το πληρώσω φυσικά. :lol:

Βέβαια εγώ είμαι τελείως αντίθετος στην Ελληνική επινόηση του φορτώματος της θερμοπρόσοψης με σοβά.

Σοβά εννοώ ότι όπου "πεφτει" μυστρί, γιατί υπάρχουν και κάτι νέοι σοβάδες πούδρας που εφαρμόζουν με σπάτουλες.


Δημήτρη η Ceresit οντως προωθει τα υλικα με αφρό. Αλλά δεν ξερω την τιμη να σου πω την αληθεια.
Αυτο που βρηκα στην Θεσ/νικη και φανηκε πολυ ενδιαφερον ειναι στην macon.gr οπου χρησιμοποιει αφρο Tepakur χαμηλης διογκωσης και με ενα αφρο 700ml κανεις 8-10μ2 και κοστίζει 5,20€.

Λες να παιζει μακακία; :P :P
Για δες το λιγο..
macon.gr/index.php?option=com_content&vi...47&Itemid=43&lang=el

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #18781 από RENEWABLE NRG
Απαντήθηκε από RENEWABLE NRG στο θέμα Απ: Θερμομόνωση

pantelis1973 έγραψε:

mastoras έγραψε: Παντελή ο αφρός είναι πανάκριβος σε σχέση με την όποιου είδους κόλλα.

Επίσης η συγκολλητική δύναμη του αφρού είναι τεράστια.....αυτό το έχουμε διαπιστώσει άλλωστε όλοι.

Η cerezit παράγει αφρό ειδικά για αυτήν την δουλειά. Θα τον χρησιμοποιούσα με κλειστά τα μάτια.....εάν μπορούσα να το πληρώσω φυσικά. :lol:

Βέβαια εγώ είμαι τελείως αντίθετος στην Ελληνική επινόηση του φορτώματος της θερμοπρόσοψης με σοβά.

Σοβά εννοώ ότι όπου "πεφτει" μυστρί, γιατί υπάρχουν και κάτι νέοι σοβάδες πούδρας που εφαρμόζουν με σπάτουλες.


Δημήτρη η Ceresit οντως προωθει τα υλικα με αφρό. Αλλά δεν ξερω την τιμη να σου πω την αληθεια.
Αυτο που βρηκα στην Θεσ/νικη και φανηκε πολυ ενδιαφερον ειναι στην macon.gr οπου χρησιμοποιει αφρο Tepakur χαμηλης διογκωσης και με ενα αφρο 700ml κανεις 8-10μ2 και κοστίζει 5,20€.

Λες να παιζει μακακία; :P :P
Για δες το λιγο..
macon.gr/index.php?option=com_content&vi...47&Itemid=43&lang=el


Έχω 2 παλέτες αφρό χαμηλής διόγκωσης της DOW- Insta Stik. Ημερομηνία λήξης 5/2013. Αν κάποιος ενδιαφέρεται μπορώ να του στείλω. Η συγκόλληση είναι απίστευτη. Σε σημεία που χρειάστηκε να ξεκολλήσει έφευγε μαζί με τον υφιστάμενο σοβά. Βγάζει 8-10μ2 το φιαλίδιο αν και η DOW είναι υπερσυντηρητική εταιρεία και το δίνει για 6μ2.


Η τιμή είναι φανταστική για το συγκεκριμένο προϊόν αλλά δεν την δίνω για να μην παραβιάσω τους κανόνες του φόρουμ. Τι να κάνω να δώσω ειδική προσφορά για τα μέλη??? :lol: :lol: :lol: .

Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #18786 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Απ: Θερμομόνωση

RENEWABLE NRG έγραψε:

pantelis1973 έγραψε:

mastoras έγραψε: Παντελή ο αφρός είναι πανάκριβος σε σχέση με την όποιου είδους κόλλα.

Επίσης η συγκολλητική δύναμη του αφρού είναι τεράστια.....αυτό το έχουμε διαπιστώσει άλλωστε όλοι.

Η cerezit παράγει αφρό ειδικά για αυτήν την δουλειά. Θα τον χρησιμοποιούσα με κλειστά τα μάτια.....εάν μπορούσα να το πληρώσω φυσικά. :lol:

Βέβαια εγώ είμαι τελείως αντίθετος στην Ελληνική επινόηση του φορτώματος της θερμοπρόσοψης με σοβά.

Σοβά εννοώ ότι όπου "πεφτει" μυστρί, γιατί υπάρχουν και κάτι νέοι σοβάδες πούδρας που εφαρμόζουν με σπάτουλες.


Δημήτρη η Ceresit οντως προωθει τα υλικα με αφρό. Αλλά δεν ξερω την τιμη να σου πω την αληθεια.
Αυτο που βρηκα στην Θεσ/νικη και φανηκε πολυ ενδιαφερον ειναι στην macon.gr οπου χρησιμοποιει αφρο Tepakur χαμηλης διογκωσης και με ενα αφρο 700ml κανεις 8-10μ2 και κοστίζει 5,20€.

Λες να παιζει μακακία; :P :P
Για δες το λιγο..
macon.gr/index.php?option=com_content&vi...47&Itemid=43&lang=el


Έχω 2 παλέτες αφρό χαμηλής διόγκωσης της DOW- Insta Stik. Ημερομηνία λήξης 5/2013. Αν κάποιος ενδιαφέρεται μπορώ να του στείλω. Η συγκόλληση είναι απίστευτη. Σε σημεία που χρειάστηκε να ξεκολλήσει έφευγε μαζί με τον υφιστάμενο σοβά. Βγάζει 8-10μ2 το φιαλίδιο αν και η DOW είναι υπερσυντηρητική εταιρεία και το δίνει για 6μ2.


Η τιμή είναι φανταστική για το συγκεκριμένο προϊόν αλλά δεν την δίνω για να μην παραβιάσω τους κανόνες του φόρουμ. Τι να κάνω να δώσω ειδική προσφορά για τα μέλη??? :lol: :lol: :lol: .


Nομίζω οτι στο νήμα με τις αγοροπωλησιες,ή τις προσφορές δεν θα υπαρχει προβλημα.
Επειδη οντως με ενδιαφερει μπορεις να μου στειλεις e-mail? Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...
Last edit: 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν by pantelis1973.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #18788 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
Παντελή από τον άλλο μήνα θα κάνω θερμοπρόσοψη, στο δικό μου σπίτι.

Παρόλο που έχω πολύ υψηλή εμπιστοσύνη στην κορυφαία CEREZIT δυστυχώς δεν μπορώ να πληρώσω τόσο καλό και ποιοτικό υλικό.

Εχω από καιρό αποφασίσει ότι θα χρησιμοποιήσω το "πακέτο" της MACON

Υ.Γ....... με ΔΙΟΓΚΩΜΈΝΗ ΠΟΛΥΣΤΕΡΙΝΗ γίνονται οι σωστές θερμοπροσόψεις ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #18789 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Απ: Θερμομόνωση

mastoras έγραψε: Παντελή από τον άλλο μήνα θα κάνω θερμοπρόσοψη, στο δικό μου σπίτι.

Παρόλο που έχω πολύ υψηλή εμπιστοσύνη στην κορυφαία CEREZIT δυστυχώς δεν μπορώ να πληρώσω τόσο καλό και ποιοτικό υλικό.

Εχω από καιρό αποφασίσει ότι θα χρησιμοποιήσω το "πακέτο" της MACON

Υ.Γ....... με ΔΙΟΓΚΩΜΈΝΗ ΠΟΛΥΣΤΕΡΙΝΗ γίνονται οι σωστές θερμοπροσόψεις ;)


Οπότε Δημήτρη κινούμαστε στο ιδιο πακέτο γιατί και εγω αυτό θα χρησιμοποιήσω.
Εαν επιτρεπεται πόσο σου κοστίζουν τα υλικά;

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #18791 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
Τελικά Μαστορα αντι για σοβας, τι μπορει να μπει?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.162 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ