Θερμομόνωση

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #18285 από PELLETSOT
Απαντήθηκε από PELLETSOT στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
Έχεις δίκιο Κώστα, sorry. Θεσσαλονίκη είμαστε μακρυά.
Ευχαριστώ πάντως
Last edit: 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν by PELLETSOT.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #18289 από Τάκης
Απαντήθηκε από Τάκης στο θέμα Απ: Θερμομόνωση

PELLETSOT έγραψε: ....

Φίλε ευχαριστώ για την ενημέρωση, μήπως έχεις να μου προτείνεις μάστορα ή συνεργείο?


Πολύ το παιδεύεις. Έλα σε επαφή με καναδυό μάντρες οικοδομικών υλικών στην περιοχή σου και ζήτησε να σου δώσουν ονόματα σοβατζήδων. Θα το κάνουν ευχαρίστως. Έλα σε επαφή και με την εταιρεία που θα αγοράσεις τα υλικά μόνωσης και ζήτησε τις τεχνικές οδηγίες. Θα τα κάνεις εύκολα και απλά. Παρόμοιες εργασίες τις οργάνωνα από απόσταση 100ντάδων χιλιομέτρων χωρίς να χρειασθεί να πάω επί τόπου και γινόντουσαν μια χαρά. Σοβάτισμα με μόνωση θα κάνεις και όχι πυρηνικό εργοστάσιο.

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν by Τάκης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #18297 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
Κάποιες εταιρείες και ελληνικές και ξένες προτείνουν για να μειωθεί το κοστολόγιο η τοποθετηση των πλακών να γίνει με αφρό και με βυσματα. Μειονεκτει σε σχέση με την κόλα;

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #18722 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Απ: Θερμομόνωση

pantelis1973 έγραψε: Κάποιες εταιρείες και ελληνικές και ξένες προτείνουν για να μειωθεί το κοστολόγιο η τοποθετηση των πλακών να γίνει με αφρό και με βυσματα. Μειονεκτει σε σχέση με την κόλα;



κανείς βοηθεια για εδω;

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #18741 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
Παντελή ο αφρός είναι πανάκριβος σε σχέση με την όποιου είδους κόλλα.

Επίσης η συγκολλητική δύναμη του αφρού είναι τεράστια.....αυτό το έχουμε διαπιστώσει άλλωστε όλοι.

Η cerezit παράγει αφρό ειδικά για αυτήν την δουλειά. Θα τον χρησιμοποιούσα με κλειστά τα μάτια.....εάν μπορούσα να το πληρώσω φυσικά. :lol:

Βέβαια εγώ είμαι τελείως αντίθετος στην Ελληνική επινόηση του φορτώματος της θερμοπρόσοψης με σοβά.

Σοβά εννοώ ότι όπου "πεφτει" μυστρί, γιατί υπάρχουν και κάτι νέοι σοβάδες πούδρας που εφαρμόζουν με σπάτουλες.
Last edit: 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #18747 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Απ: Θερμομόνωση

mastoras έγραψε: Παντελή ο αφρός είναι πανάκριβος σε σχέση με την όποιου είδους κόλλα.

Επίσης η συγκολλητική δύναμη του αφρού είναι τεράστια.....αυτό το έχουμε διαπιστώσει άλλωστε όλοι.

Η cerezit παράγει αφρό ειδικά για αυτήν την δουλειά. Θα τον χρησιμοποιούσα με κλειστά τα μάτια.....εάν μπορούσα να το πληρώσω φυσικά. :lol:

Βέβαια εγώ είμαι τελείως αντίθετος στην Ελληνική επινόηση του φορτώματος της θερμοπρόσοψης με σοβά.

Σοβά εννοώ ότι όπου "πεφτει" μυστρί, γιατί υπάρχουν και κάτι νέοι σοβάδες πούδρας που εφαρμόζουν με σπάτουλες.


τι εννοεις? αντι για σοβα τι θα μπορουσαμε να βαλουμε? το λεω γιατι το μονο απαγορευτικο για μενα ειναι ο σοβας στα 7 μετρα που εχει υψος το σπιτι. Κατα τα αλλα τα υπολοιπα τα κανω και μονος μου..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.153 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ