Θερμομόνωση

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #15689 από aristidis540
Απαντήθηκε από aristidis540 στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
αναλογα με την χρηση που θελουμε επιλεγουμε και το υλικο,για θερμοπροσοψη εξω δεν βαζουν xps-fibran αυτο γινετε στην ελλαδα,για ποιο λογο ουτε και αυτοι ξερουν.
Τωρα οσο αφορα την μονωση ενοειται οτι το νεοπορ δεν συγκρινετε με το fibran,ειναι καλυτερο το νεοπορ και εαν παρουμε το δεδομενο οτι το xps χανει ποσοστα αποδοσης παμε σε ακομη μεγαλυτερη διαφορα.
φιλε παντελη εγω το 7ρι το βρηκα 6.88 αρα ιδια τιμη με εσενα,θα εδινα παντος ακομη ενα ευρω για το πιο συμπιεσμενο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #15724 από mantzoumis
Απαντήθηκε από mantzoumis στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
Γεια σας και από μένα. Σκέφτομαι να βάλω μόνωση κάτω από τη στέγη μου, ανάμεσα στα χοντρά ξύλα και κάτω από το πέτσωμα. Έχω διαβάσει όλο το θέμα και ξεχώρισα το neopor και το πετροβάμβακα. Νομίζω πως αυτά τα δύο καλύπτουν τις ανάγκες της θερμομόνωσης που χρειάζομαι. Όμως ποιο από τα δύο θα διαλέξω θα εξαρτηθεί από τις τιμές και από την ευκολία στην τοποθέτηση, μιας και αυτή θα την κάνω μόνος μου. Ποια η γνώμη σας; Υπάρχει κάποιο κατάστημα για να μάθω τιμές γι 'αυτά τα δύο υλικά στην ανατολική Θεσσαλονίκη; Ευχαριστώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #15786 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
leivadiotis φιλε 14 ευρω ολα μαζι μιλας η μονο το επιχρισμα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16698 από Αgrovann
Απαντήθηκε από Αgrovann στο θέμα Απ: Θερμομόνωση

aristidis540 έγραψε: νεοπορ φιλε,ειναι γραφιτουχο φελιζολ και κατω μια σειρα xps για την υγρασια.


Γεια σας και από μένα
Φίλε aristidis540 θελω να μονώσω ενα τοίχο 30 τετραγωνικά να κάνω λεει κέλυφος η κατι τέτοιο
Ο τοίχος είναι βαμμένος κάτω απο μπαλκόνι σε σπίτι κατασκευής 1972 χωρίς καμιά μόνωση εκτεθειμένο στον βοριά στο κάτω μέρος μετά απο βροχή μερικές φορές λιμνάζουν λίγα νερά
Τι μονωτικό υλικό βάζω (κατα προτίμηση παχος 10 cm) πλέγμα, σοβά κλπ θα το φτιάξω μόνος μου εννοείτε
Απευθύνθηκα σε καταστήματα στην περιοχή μου και πείρα 4 διαφορετικές απόψεις μάλλον οτι υλικό διέθετε ο καθένας και ομολογώ μπερδεύτηκα
Κάθε πληροφορία και οδηγία πολύτιμη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16703 από aristidis540
Απαντήθηκε από aristidis540 στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
φιλε μου κι'εγω δεν γνωριζω πολλα,απλα πηρα και το εκανα μονος μου.
Κατω εγω εβαλα xps και εαν εχεις πολυ υγρασια καλα ειναι να βαλεις κι'εσυ,απο εκει και περα οποιος σου πουλησει τα υλικα και σου πει οτι κανουν για την περιπτωση σου αυτοματα περνει και την ευθυνη.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Αgrovann

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16994 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
θα δωσει καποιος τιμες να δουμε ρε παιδες που κυμαινεται το κοστος.Ενδιαφερομαι να κανω γυρω στα 60 τμ και βλεπω οτι ακομα και με προσωπικη εργασια ειμαι κοντα στα 1800 ευρω.Σαν πολλα μου φαινονται ρε παιδες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.202 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ