Σκούπα στάχτης

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46091 από oddios
Απαντήθηκε από oddios στο θέμα Απ: Σκούπα στάχτης

giabritsos έγραψε: Ποιος ξερει για δευτερο φιλτρο τυπου καλτσας που μπαινει πανω απο το κυριο που βρισκουμε;


Sent from my iPhone using Tapatalk



δε νομίζω να μπαίνει δευτερο φίλτρο..
σε ξένα φόρουμ κάνουν μια πατέντα για να μη μπουκώνει, βάζουν γύρω από το υπάρχον κομμάτι από φίλτρο που μπαίνει σε απορροφητήρες.

είσαι ευχαριστημένος από τη σκούπα? ενδιαφέρομαι να τη πάρω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46096 από oddios
Απαντήθηκε από oddios στο θέμα Απ: Σκούπα στάχτης

Μπάμπης έγραψε: Έχει δοκιμάσει κανείς φίλτρο στάχτης? Είναι ποιο οικονομικό από το να αγοράσεις όλη τη σκούπα.
quote]

έχω - δε λέει, μανούρα κάθε φορά να φέρνεις και τις δυο σκούπες για να καθαρίσεις, άσε που το φιλτρο τους είναι αφρολέξ που μπουκώνει πολύ γρήγορα από τη μια και από την άλλη αφήνει να περνάει λίγη στάχτη στη κανονική σκούπα

Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by oddios.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46147 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Απ: Σκούπα στάχτης
Δεν υπάρχει ebay APP ID ορισμένο στις ρυθμίσεις του Kunena

lef έγραψε: Βρήκα την Cenehot στα 74,90 (με τα μεταφορικά) εδώ
και την έδωσα παραγγελία. Ήταν το μοναδικό μαγαζί από ebay.it που έστελνε Ελλάδα. Ο τύπος που την πουλάει έχει 99.9% θετική αξιολόγηση και η συναλλαγή μέσω paypalείναι (σχετικά) εγγυημένη. Οπότε όποιος ενδιαφέρεται ...
Πάντως είναι εξοργιστικό, ο Ιταλός την πουλάει 60 και ο Έλληνας 130-135. Μετά αναρωτιόμαστε γιατί φτάσαμε εδώ που φτάσαμε.

Μπράβο για την ανακάλυψη! +1 από μένα!
Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να διαβάσουμε ένα review της επιτέλους!

EDIT: Να σου πω... Στο site της εταιρίας βλέπω ότι δεν υπάρχει επιλογή για Ελλάδα στην παραγγελία! Πρόσεχε φίλε μου!

Και μια άλλη παρατήρηση: Συνήθως τα eshops που στέλνουν εκτός χώρας φροντίζουν να υπάρχει αγγλική έκδοση του site τους...

stefar έγραψε: Μήπως δεν στέλνουν στην Ελλάδα; Διάβασες τα ψιλά γράμματα; Κι εμένα μου έτυχε παρόμοια περίπτωση για άλλο προϊόν από το Amazon.de. Έστελναν σε όλη την Ε.Ε. εκτός από Ελλάδα και μια - δυο άλλες χώρες.

Μάλλον στέλνει μόνο Ιταλία. Ας έχει όλες τις χώρες να επιλέξεις όταν κάνεις την παραγγελία. 2 email έστειλα και κάνουν την πάπια. Ευτυχώς πλήρωσα με Paypal και άνοιξα case στο Resolution center για να πάρω τα λεφτά μου πίσω...

Προς το παρόν, βολεύτηκα με το E-shop. Πήρα την Einhell BT-VC 700 . Χθες την παρήγγειλα, σήμερα την παρέλαβα, εύκολα, γρήγορα κι ανώδυνα. Στα 69 €. Αυτή τη φορά με απόδειξη με αναγραφόμενο το σωστό ποσό, το μοντέλο της σκούπας και το όνομά μου. Θα μπορούσα να γλυτώσω κάνα 5ευρω αν διάλεγα κάποιο άλλο μαγαζί από το bestprice ή το skroutz, αλλά προτίμησα τη σίγουρη και δοκιμασμένη λύση να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Θα σταθώ σ'αυτά που δε φαίνονται στο site και τα ανακαλύπτεις από κοντά. Ποιοτικά η σκούπα δε συγκρίνεται με τίποτα με αυτή της R.I.W.O. που είχα πληρώσει 110 ευρώ. Κατ'αρχάς, το κουτί είναι πλήρες και λεπτομερές με τεχνικά χαρακτηριστικά, εικόνες, barcode και κωδικούς παραγωγής. Σε αντίθεση με την άλλη που ήρθε σε ένα άσπρο κουτί με τη μόνη επισήμανση "Aspiracenere" και το αυτοκόλλητο του εισαγωγέα. "Το κουτί βρήκες να μας περιγράψεις;" θα πείτε. Έχετε δίκιο, αλλά σε προϊδεάζει ότι πρόκειται για σοβαρό προϊόν.

Περνάμε στη σκούπα. Ό,τι έρχεται σε επαφή με τη στάχτη είναι μεταλλικό. Το καπάκι είναι μεταλλικό, σε αντίθεση με το πλάστικο της σκούπας "ζεστής" στάχτης, και σφραγίζει με quick release. Το φίλτρο είναι μεγαλύτερο απ'ό,τι φαίνεται στις φωτογραφίες και το προστατευτικό πλέγμα αρκετά πυκνό. Το ακροφύσιο του σωλήνα αναρρόφησης είναι εξ'ολοκλήρου από αλουμίνιο ενώ το σπιράλ φαίνεται να είναι πλαστικό με εσωτερική αλουμινένια επίστρωση. Τουλάχιστον, αυτό είναι εύκαμπτο και μπορείς να σκουπίσεις όπως είχες συνηθίσει σε αντίθεση με το σχεδόν άκαμπτο της R.I.W.O. Η πίεση της είναι στα 125mbar όπως αναφέρει το κουτί.

Εντάξει, δεν ξέρω τι να πω. Από τη μία εισάγουν σκούπες των 50-60 € και τις πουλάνε στη διπλάσια τιμή, από την άλλη η σκούπα κρύας στάχτης της Einhell φαίνεται ότι μπορεί να ανταπεξέλθει καλύτερα στη ζεστή στάχτη από αυτή με το πλαστικό καπάκι που την πλασάρουν ότι μαζεύει και καρβουνάκια. Αναμείνατε για το τεστ σε πραγματικές συνθήκες. Μέχρι τότε χαζέψτε λίγο το αλμπουμ που ανέβασα στο Photobucket .
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by DOOM_NX.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": arel

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46300 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Απ: Σκούπα στάχτης
Παιδια ποια η γνωμη σας για την σκουπα του κυριου Μοσχαλη?
Ειδα και μια στο leroy Merlin κοντα στο 50ρικο,σε αυτα τα λεφτα υπαρχει καμια αξιολογη?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46309 από XAALAARAA
Απαντήθηκε από XAALAARAA στο θέμα Απ: Σκούπα στάχτης

valsam έγραψε: Παιδια ποια η γνωμη σας για την σκουπα του κυριου Μοσχαλη?
Ειδα και μια στο leroy Merlin κοντα στο 50ρικο,σε αυτα τα λεφτα υπαρχει καμια αξιολογη?



δεσ και αυτην
shop.wiltec.info/product_info.php/info/p...-1000W-20-Liter.html

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46317 από stefar
Απαντήθηκε από stefar στο θέμα Απ: Σκούπα στάχτης

XAALAARAA έγραψε:

valsam έγραψε: Παιδια ποια η γνωμη σας για την σκουπα του κυριου Μοσχαλη?
Ειδα και μια στο leroy Merlin κοντα στο 50ρικο,σε αυτα τα λεφτα υπαρχει καμια αξιολογη?



δεσ και αυτην
shop.wiltec.info/product_info.php/info/p...-1000W-20-Liter.html


Την έχεις δοκιμάσει; Αξίζει;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.422 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ