FINOTHERM ΛΕΒΗΤΑΣ

Περισσότερα
1 Χρόνος 5 Μήνες πριν #178723 από kostacosta
Απαντήθηκε από kostacosta στο θέμα FINOTHERM ΛΕΒΗΤΑΣ
Ευχαριστώ Tzim3d για τις πληροφορίες. Βρήκα ένα τηλ στο Ιντερνετ για Μπαχουρος κατασκευές αμαξωμάτων στη Ζαχάρω και θα πάρω αύριο να ρωτήσω.
Ευχαριστώ κι εσένα GST για τις πληροφορίες για τις εγγυήσεις. Όταν καταλήξεις γράψε σε παρακαλώ την τελική επιλογή σου και τους άλλους υποψήφιους.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 5 Μήνες πριν #178732 από kostacosta
Απαντήθηκε από kostacosta στο θέμα FINOTHERM ΛΕΒΗΤΑΣ
Tzim3d, δεν βρίσκω πληροφορίες για τις προδιαγραφές του Finotherm. Έχεις οδηγίες χρήσης που να γράφουν τις προδιαγραφές; Ψάχνω για διαστάσεις λέβητα, διαστάσεις σωλήνων προσαγωγής, επιστροφών, πλήρωσης, διάμετρος καμινάδας, βάρος, χωρητικότητα νερού, χωρητικότητα σιλό. Αν θυμάμαι εσύ έχεις το μοντέλο των 60000 θερμίδων;

Βρήκα τον Μπαχούρο, φτιάχνει ακόμη λέβητες, περιμένω απάντηση.

Ο χρόνος παράδοσης του Μαρκόπουλου αυτή τη στιγμή είναι στους 2+ μήνες! 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 5 Μήνες πριν #178733 από Tzim3d
Απαντήθηκε από Tzim3d στο θέμα FINOTHERM ΛΕΒΗΤΑΣ
Η καμιναδα ειναι Φ200 το σιλο αν δεν απατώμαι χωραει γυρω στα 250 κιλα με μοναδικο μειονεκτημα την καπως ψηλή του θεση λογο μεγάλης αποστασης του πανω κοχλια απο το κατω τα νερα και διαστασης δεν θυμαμαι να σου πω γιατι στα 4 χρονια που τον εχω εχει ψιλο αλλαξει καποια πραγματα δεν χανεις ομως κατι να τον παρεις ενα τηλ ειναι πολυ κατατοπιστικος και απανταει σε οτι ερωτηση με ευχαριστηση+μπονους τσεκαρισμενο οτι απο θεμα υποστηριξεις ειναι ανα πασα στιγμη διπλα σου.Για της ρυθμισεις ειναι καθαρα θεμα δικο σου και του υλικου αν ασχοληθείς θα μαθεις απο προσωπικη εμπειρία όπου και να καταληξεις φρόντισε ο πινακας σου να ειναι οσο πιο απλος γινετε.Ο Μπαχουρος σου ειπε τιμη?    

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 5 Μήνες πριν #178734 από kostacosta
Απαντήθηκε από kostacosta στο θέμα FINOTHERM ΛΕΒΗΤΑΣ
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.  Όχι, η τιμή είναι στην προσφορά που περιμένω, μαζί με κάποιες διευκρινίσεις, απλώς ξέχασα να τον ρωτήσω αν ο λέβητάς του έχει κάθετες διαδρομές, οπότε θα τον ρωτήσω.  Ξέρεις αν φτιάχνει κάποιο δικό του σχέδιο ή χρησιμοποιεί τα ευρέως κυκλοφορούντα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 5 Μήνες πριν #178740 από Tzim3d
Απαντήθηκε από Tzim3d στο θέμα FINOTHERM ΛΕΒΗΤΑΣ
Μπες στο προφιλ του στο fb στις φωτο τον εχει αν δεν απατώμαι ειναι ιδιας φιλοσοφίας με Σαμαρα-Μαρκοπουλο δεν μπορω να διακρινω.Ενας αλλος λεβητας Ελληνα κατασκευστη με  καθετα τουμπα ειναι ο θερμα-Μανδηλαρας.Εχει σελιδα και τον βλεπεις αναλυτικά.Φιλε φετος το πυρηνοξυλο ξεκιναει απο 200 ευρω ο τονος το ψαχνεις παρα πολυ και καλα κανεις θα σε συμβουλευα αφου θελεις να κανεις τη δουλεια σου να ξεχασεις τα καθετα τουμπο και να πας να παρεις απο τη Πατρα εναν werstahl που ειναι πιο φτηνος απο ολους εχει πολυ καλες κρητικες και παει τρενο.Φτηνος καλος λειτουργικος και πιστευω παραδοτέος αμεσα.Θα καταναλωθεις θα κουραστεις και στο τελος θα δεις οτι το παραμύθι δεν εχει δρακο.Πιστεψε με εχω κανει λεβητοτουρισμο και τους εχω δει σχεδον ολους μην σπαταλας τοσο χρονο γιατι ο χειμωνας ειναι πισω.Υπαρχουν werstahl που δουλευουν απροβληματιστα πανω απο 10 χρονια στα λεφτα που κανει θα σου κανει αποσβεση.Στο λεει καποιος που εχει αλλο λεβητα το να επενδυσεις σε ενα λεβητα πανακριβο με τοσο ρευστα τα πραγματα ειναι λαθος.Και το κυριοτερο τι προσβαση εχεις στα υλικα και τι θα καψεις αυτο ειναι το Α και το Ω πρωτα αυτο θα κοιταξεις.Εγω εχω προσβαση στα παντα και με τελειως διαφορετικα κοστολογια απο σενα και μιλαω απο αλλη σκοπια.Ελπιζω να σε βοηθησα.   

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 5 Μήνες πριν #178741 από kostacosta
Απαντήθηκε από kostacosta στο θέμα FINOTHERM ΛΕΒΗΤΑΣ
Αν έχεις την καλοσύνη Tzim3d να με πάρεις στο τηλ που φαίνεται κάτω (πρέπει να έχεις συνδεθεί στο φόρουμ για να φανεί) γιατί έχω δύο προτάσεις στα χέρια μου και πρέπει να αποφασίσω στις επόμενες ώρες.  Τον Werstahl είχα σαν πρώτη επιλογή αλλά το θέμα με τα κάθετα τούμπο είναι σημαντικό για μένα γιατί έχοντας μάθει στην ευκολία των κλιματιστικών θα δυσκολευτώ να γίνω θερμαστής και προσπαθώ να μειώσω όσο γίνεται τα καθαρίσματα. Εκτός αν μου λες ότι δεν έχει σημαντική διαφορά κάθετα με οριζόντια στη συχνότητα των καθαρισμών. Πχ εγώ θεωρώ ότι με διαχωρισμένο πυρηνόξυλο από Ελαιουργεία Πρεβέζης στα 250-270 ευρώ τον τόνο αν καθαρίζω μια φορά τη βδομάδα τα τούμπο, κάθε μέρα το δοχείο στάχτης και ανά δύο ή τρείς ημέρες την εστία θα είμαι ευχαριστημένος.
Μέρος του μηνύματος είναι κρυμμένο για τους επισκέπτες. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να το δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ