Μονάδα παραγωγής πέλλετ στα Ιωάννινα!

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61065 από AMBIENTES
Κωνσταντίνε αυτά δεν είναι<< καθαρά >>τρακτέρ αλλά πολυμηχανήματα , σε ένα παρόμοιο δουλεύω και εγώ και έχουν δύο θέσεις οδήγησης μια μπροστά και μία πίσω.Ένα τέτοιο μηχάνημα μπορεί να πάρει πάνω απο 50 εξαρτήσεις.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": κωνσταντινος 17

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61084 από stelios_STI
καλησπεριζω τους φιλους σ'αυτο το ωραιο θεμα
εχω διαβασει σχεδον ολες τις σελιδες αλλα πουθενα δεν βλεπω πως θα κανεις την μπριγκετα.
ποσους τονους πρεσσα μπορει να σε καλυψει? ποσο υγρασια πρεπει να εχει το υλικο που θα πρεσαριστει ετσι ωστε να μην διαλυθει?

ειχα δοκιμασει να φτιαξω μπριγκετα για δικη μου χρηση και κατι δεν μου ταιριαζε ως προς το μεγεθος και το πρεσσαρισμα.
αν εχεις βγαλει καμια ακρη με τα παραπανω ριξε καμια ιδεα ;)

Η γνώση έχει αξία όταν τη μοιράζεσαι!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61088 από OANNHSEA

stelios_STI έγραψε: καλησπεριζω τους φιλους σ'αυτο το ωραιο θεμα
εχω διαβασει σχεδον ολες τις σελιδες αλλα πουθενα δεν βλεπω πως θα κανεις την μπριγκετα.
ποσους τονους πρεσσα μπορει να σε καλυψει? ποσο υγρασια πρεπει να εχει το υλικο που θα πρεσαριστει ετσι ωστε να μην διαλυθει?

ειχα δοκιμασει να φτιαξω μπριγκετα για δικη μου χρηση και κατι δεν μου ταιριαζε ως προς το μεγεθος και το πρεσσαρισμα.
αν εχεις βγαλει καμια ακρη με τα παραπανω ριξε καμια ιδεα ;)


Υπάρχει άλλο θέμα που γράφει "παραγωγή μπριγκέτας" - μπες εκεί...

Bellum omneum contra omne...
Θάνατος στους πετρελαιάδες!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61225 από κωνσταντινος 17

AMBIENTES έγραψε: Κωνσταντίνε αυτά δεν είναι<< καθαρά >>τρακτέρ αλλά πολυμηχανήματα , σε ένα παρόμοιο δουλεύω και εγώ και έχουν δύο θέσεις οδήγησης μια μπροστά και μία πίσω.Ένα τέτοιο μηχάνημα μπορεί να πάρει πάνω απο 50 εξαρτήσεις.


Λογικά θα είναι και πανάκριβα,είναι δύσκολο να βρεθούν μεταχειρισμένα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61233 από κωνσταντινος 17

stelios_STI έγραψε: καλησπεριζω τους φιλους σ'αυτο το ωραιο θεμα
εχω διαβασει σχεδον ολες τις σελιδες αλλα πουθενα δεν βλεπω πως θα κανεις την μπριγκετα.
ποσους τονους πρεσσα μπορει να σε καλυψει? ποσο υγρασια πρεπει να εχει το υλικο που θα πρεσαριστει ετσι ωστε να μην διαλυθει?

ειχα δοκιμασει να φτιαξω μπριγκετα για δικη μου χρηση και κατι δεν μου ταιριαζε ως προς το μεγεθος και το πρεσσαρισμα.
αν εχεις βγαλει καμια ακρη με τα παραπανω ριξε καμια ιδεα ;)

Φίλε Στέλιο, η μπρίκετα θα γίνεται σε πρέσα τις ιταλικής Di piou μοντέλο ΜΒ 90 1.5 t/h , το υλικό αφου περαστεί από σπαστήρα -- τεμαχιστή θα οδηγείται σε ελβετικό ξηραντήρα δυνατότητας ξήρανσης απο΄50% σε 12% που απαιτητε για την συγκεκριμένη πρέσα. Ο ξηραντήρας εχει δυνατότητά για 1.5 Τ/Η σε υγρασία 50%.
Έπειτα το ξερο υλικό οδηγείται σε σφυρομηλο αναλόγων δυνατοτήτων 2Τ/Η, και μετα παμε για μπρικετοποιηση! Κατόπιν ακολουθεί η συσκευασία του προϊόντος .Η μονάδα είναι επαγγελματική και τα μηχανήματα είναι μεγάλα, αυτό είναι και το πρόβλημα μου, οτι θέλω μεγάλες ποσότητες πρώτης ύλης για να δουλέψω! Δεν ξέρω αν σε κάλυψα, αν όχι στην διάθεση σου!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61241 από stratis 1
κωνσταντινος 17 μηπως πρωτα πρεπει να περναει απο θρυματιστη για να γινεται λεπτοτερο και μετα να ξηραίνεται??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.146 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ