Ροκανίδια ως καύσιμη ύλη

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #82404 από ftspetro
Απαντήθηκε από ftspetro στο θέμα Ροκανίδια ως καύσιμη ύλη
Στρατο καλησπερα. βρηκα μηχανημα ιδιο με το δικο σου στην Αυλωνα στη εταιρεια agromex. εχει ομως τρια μηχανηματα που το ποιο φθηνο εχει περιπου 1000 ευρω και το ποιο ακριβο ξεπερνα τα τρεις χιλιαδες. αν ξερεις η διαφορα τους ειναι στην παραγωγη υλικου ή το ποιο ακριβο μοντελο εχει ποιο ενισχυμενα μαχαιρια και σφυρια?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #82425 από stratis 1
Απαντήθηκε από stratis 1 στο θέμα Ροκανίδια ως καύσιμη ύλη
Μονο μαχαιρια εχει το δικο μου .
Οχι σφυρια.
Τα αλλα δεν τα εχω δει.
Παντως ειμαι ευχαριστημενος για την ποιοτητα και την παραγωγικοτητα του μηχανηματος μου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #83367 από ftspetro
Απαντήθηκε από ftspetro στο θέμα Ροκανίδια ως καύσιμη ύλη
Στρατο καλησπερα. πηγα σημερα στην agromex στον Αυλωνα και εχει ετοιμοπαραδοτο το μοντελο ΒΙΟ 555 με κινητηρα βενζινης SUBARU 6HP και με διαμετρο κοπης 4 εκατοστα και αριθμο μαχαιριων 2 σταθερα πανω στον περιστρεφομενο δισκο και 10 ελευθερα. το προιον που βγαζει ειναι μικρα κομματακια ξυλου και το κοστος μηχανηματος 1290 ευρω. αν μου επιτρεπεις...εσυ το μηχανημα σου το αγορασες απο Αθηνα ή απο καπου αλλού γιατι αυτος δεν κατεβαζει ουτε ενα ευρω?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #83530 από stratis 1
Απαντήθηκε από stratis 1 στο θέμα Ροκανίδια ως καύσιμη ύλη
Η αγρομεξ ειναι η εταιρια εισαγωγης.
εγω το πηρα απο μαγαζι στη Κρητη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #83532 από stratis 1
Απαντήθηκε από stratis 1 στο θέμα Ροκανίδια ως καύσιμη ύλη
Αφου εχεις το ηλεκτρικο μηχανημα που το ειχες παρει για κομποστοποιηση μην παρης αυτο που λες, γιατι θα σου κανει την ιδια δουλεια.(η διαφορα ειναι οτι το bio 555 παει στο χωραφι).
Παρε σφυρομυλο να στα κανει πριονιδια.
Μετα κανε τα πειραματα και τις δοκιμες σου και αν χρειαζεται παιρνεις εναν καλο θρυματιστη,και οχι αυτον που ειναι για παιδια προσχολικης ηλικιας!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #83533 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα Ροκανίδια ως καύσιμη ύλη
Καλησπέρα κι από μένα φιλαράκια, καταρχήν συγνώμη αν σας χαλάω την ροή μια και από ότι βλέπω το θέμα ασχολείται κυρίως με παραγωγή πέλλετ. Όμως δεν βρήκα κάτι κοντινότερο τουλάχιστον ως θέμα σε αυτό που ψάχνω. Έχω λοιπόν ένα τζάκι και όχι κάτι σχετικό με πέλλετ, έχω και αρκετά ροκανίδια! Υπάρχει τρόπος να τα εκμεταλλευτώ ως καύσιμη ύλη χωρίς ''μπριγκετοποίηση''?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.098 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ